Skocz do zawartości

Dwa woofery na stronę ?


rozek260
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie ciekawi natomiast (i chyba nie tylko mnie ) jak te poziomy aut z tych zamierzchłych czasów plasowały by się w obecnych czasach. Czy fenomenem było wtedy to że w czasach niedalekich od papieru na kartki biły wszystko bo po prostu coś się w nich działo, czy były tak fenomenalne że nic  w obecnym wieku nie powstało lepszego mimo znacznie lepszych możliwości sprzętowych, dostępności systemów pomiarowych, większej/łatwiej dostępnej wiedzy ???

 

Ciekawe jest jak bardzo odgrywa role tutaj to że były, ale już nie ma i nigdy nie będzie ??? Ile z tego wszystkiego zyskało aprobatę przez to że większość klocków była "zdobyta bo się udało "  i na nich kombinowano ???

 

w 2000 roku pamiętam miałem w mercedesie w123 sony  mdx-c800rec i jakiż to był szał, a jak on grał w połączeniu ze wzmacniaczem sonego 4040 z osobnymi tw i wooferami ... , a wariacje z miedziakami to już ...

 

Jako że po kilku ładnych latach wracam do car audio (kryzys wieku średniego?) jako tako tamte czasy pamiętam. Zapewne masz rację że nigdy nie rozstrzygniemy czy tamte auta grały lepiej czy gorzej bo nie można ich posłuchać w jednym miejscu i czasie. 

Mozliwości sprzętowe są  na pewno większe bo mnogość marek, rozwiązań i szerokość oferty imponująca. Z drugiej jednak strony nadal takie starocie jak 7909, Zapco  Xtanty, stare RF czy Beta są wzorcami i  cieszą się szacunkiem/uznaniem  do dnia dzisiejszego. Więc czy znowu tak wszystko poszło naprzód? 

Pamiętam jak po 7909 weszła nastepna referencja Alpine , potem 7939, potem 7844 (chyba) a potem F1 Status i każda z nich miała wyznaczać nowy lepszy poziom a się nie udawało.  :dontgetit:  

W 2000 roku można było przywieść sporo gratów z zachodu europy regularnie było dostępne Car& Hifi czy Car stereo review więc troche informacji było co nie zmienia faktu że znacznie mniej jak teraz. Janusz Bożyk nawiózł gratów nie dostępnych u nas ale w europie powszechnych i zrobił auto w czołówce europejskiej więc coś to chyba było warte.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panie Józefie jest sprawą niekwestionowaną ile nocy poświęcone zostało, aby rozgłos trwał do tej pory ...

 

Batman właśnie szukam przyczyny że mowa jest o tych starych projektach tak jakby w tej dziedzinie czas się zatrzymał i już o tym pisałem. W kraju z takimi podwalinami, car audio postrzegane jest jako hobby i może przez brak wzorców poziom się zaniżył ... Skoro potencjał sprzętowy się podniósł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panie Józefie jest sprawą niekwestionowaną ile nocy poświęcone zostało, aby rozgłos trwał do tej pory ...

 

Możesz to doprecyzować , piszesz o historii naszego CA , czy masz jakieś inne działania na myśli .

To , ze czegoś nie możesz dotknąć nie oznacza , ze nie istniało , nie musisz co dwa miesiące poddawać tego w wątpliwość .

Gdyby to było zbyt mało , to są wyniki zawodów krajowych , gdzie obsada zawodnicza na większych imprezach wynosiła kilkadziesiąt aut , są tez tabele europejskie gdzie można znaleźć potwierdzenie tego o czym tu piszą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Batman właśnie szukam przyczyny że mowa jest o tych starych projektach tak jakby w tej dziedzinie czas się zatrzymał i już o tym pisałem. W kraju z takimi podwalinami, car audio postrzegane jest jako hobby i może przez brak wzorców poziom się zaniżył ... Skoro potencjał sprzętowy się podniósł ...

W starych projektach uzywane były komponenty czasem przewyższające to co jest dziś więc nie myslę by wtedy grało w autach jak z d...y a teraz to lata świetlne  lepiej. Poziom się pewnie nie zaniżył ale czy jakoś strasznie wzrósł? Potencjał sprzętowy się podnosi ale co z tego jak nadal wraca się do 7909 czy naka 700 bo najnowsze osiągnięcia nie daja rady. Na pewno rośnie doświadczenie montażystów stroicieli, ilość zebranych doswiadczeń i sprzęt poczynił olbrzymie postepy w funkcjonalności, Ale czy aż tyle zmieniło sie  w jakości dźwięku? Na pewno jest duzo większa ilość potencjalnych marek, różnorodności sprzetu i mozliwych kombinacji. Ja sam chcę zrobic sobie system oldschool  ze staroci i sprawdzic, co się da a czego nie da zrobić  bez procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli że te systemy o których czytam tu na forum nie powstały w jeden, czy dwa dni tylko projekty/testy/wykonanie zajęły sen nie z jednej nocy. Uważam że jest to przykre iż gdzieś zapadły się pod ziemię te projekty, czasy ... I tylko to miałem na mysli, a czytanie tabelek nie zobrazuje dwoch, czy jednego woofera na stronie.

 

Mnie też nie ciągnie do nowych zabawek i ich zakup nie zmieni tego że wiedzę trzeba posiąść, a doświadczenie zdobyć. Pozostaje, czytać i szukać potrzebnych informacji w realizacji jakichś planów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli że te systemy o których czytam tu na forum nie powstały w jeden, czy dwa dni tylko projekty/testy/wykonanie zajęły sen nie z jednej nocy. Uważam że jest to przykre iż gdzieś zapadły się pod ziemię te projekty, czasy ... I tylko to miałem na mysli, a czytanie tabelek nie zobrazuje dwoch, czy jednego woofera na stronie.

 

 

Ten "prosty" system ewoluował do finalnej postaci 3 lata , przy czym przez ostanie dwa w zasadzie sprzętowo nie zmieniło się nic , obok źródła cyfry . Czasami coś udało się sprawdzić zdalnie , a czasami trzeba było się spotkać . Wielokrotnie prezentowałem opinię , ze kluczem do uzyskania dobrego dźwięku nie jest tylko komponent jako taki , a jego wykorzystanie . Nic nie da kolejna wymiana pieca ( z 11 na 12 ) jak w systemie jest błąd lub problem .

Nie mówię , ze każdy system ma powstawać w ten sposób , lub tyle czasu , ale kluczem jest praca nad systemem a nie jego wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile jest postów na zapytanie Patryka, a ile "u mnie nie gra jak trzeba" ? Na FB też 90% odpowiedzi była, zostaw to, bo to i tak nie zagra...

 

 

 


może i tak ale przynajmniej jakaś dyskusja a nie tylko nowe tematy na giełdzie lub jaki "wzmak pod tubę"

 

Co do tego, to przepraszam, ale zarówno tematów za wiele nie ma zakładanych przez początkujących, jak również i na giełdzie, aby coś kupić/sprzedać jest posucha. Ludzie nie walą drzwiami i oknami na Forum, bo też jest już opinia na ten temat u "początkujących" i niedługo nie trzeba będzie ich odsyłać do szukajki. Przepraszam Patryk za mały Off Top, już nie będę pisał, bo nie pomogę w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i tak ale przynajmniej jakaś dyskusja a nie tylko nowe tematy na giełdzie lub jaki "wzmak pod tubę"

Pytanie było odnośnie dwóch wooferow na stronę dwie osoby odpowiedziały z własnego doświadczenia reszta krzykacze co zapewne nigdy nie widzieli A gdzie tu o słuchaniu takich systemów .

Teraz temat zamienił się nie już pierwszy w gorzkie żale buliego czemu jego auto nie gra jak te kiedyś ...

Co do Twoj odpowiedzi Boguś to zgadzam się pod każdym słowem niestety o forum ludzie początkujący mają opinię jaką mają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pytanie było odnośnie dwóch wooferow na stronę dwie osoby odpowiedziały z własnego doświadczenia reszta krzykacze co zapewne nigdy nie widzieli A gdzie tu o słuchaniu takich systemów .

 

To Ty z góry założyłeś że jak ktoś jest na nie to znaczy że się nie zna. Oczekiwałeś poklepania po pleckach i uznajesz że każde słowo na nie to atak w Twoją stronę. Wiem ile problemów stwarza dorzucenie 2giego woofera do zestawu w domu, a skoro tam sprawia to trudność w strojeniu to w warunkach samochodowych lepiej nie będzie, nowej fizyki nikt nie odkryje.

 

Zapytam z innej beczki, żeby nie było że sam krzyk ;) Słuchałeś już zaaplikowanej jednej sztuki tego woofera w swoim aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nawet nie zrozumiał że nie trzeba dwóch żeby osiągnąć sens tego pytania. W tematach wpisy są tylko dozwolone jak kilka postów wyżej, szeroko pojęte "piętaszkowanie "

 

nigdy nie zagra tak jak tamte bo składa się z innych elementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty z góry założyłeś że jak ktoś jest na nie to znaczy że się nie zna. Oczekiwałeś poklepania po pleckach i uznajesz że każde słowo na nie to atak w Twoją stronę. Wiem ile problemów stwarza dorzucenie 2giego woofera do zestawu w domu, a skoro tam sprawia to trudność w strojeniu to w warunkach samochodowych lepiej nie będzie, nowej fizyki nikt nie odkryje.

 

Zapytam z innej beczki, żeby nie było że sam krzyk ;) Słuchałeś już zaaplikowanej jednej sztuki tego woofera w swoim aucie?

A czy Ty odpowiedziałeś co kolwiek mądrego na moje pytanie ?

On nawet nie zrozumiał że nie trzeba dwóch żeby osiągnąć sens tego pytania. W tematach wpisy są tylko dozwolone jak kilka postów wyżej, szeroko pojęte "piętaszkowanie "

 

nigdy nie zagra tak jak tamte bo składa się z innych elementów

Oczekiwałem.odpowoedzi osób które mają doświadczenie z moim zagadnieniem ty nie masz zielonego pojęcia więc po kij się udzielasz ?

Gorzkie żale i monologi bez sensu w swoim temacie poproszę .

Masz coś mądrego do powiedzenia chętnie posłucham poza burdelem nie wniósł nic jeden z drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

 

Będę wycinał na CNC takie obudowy pod dwa woofery BRAX ML6P  .Lepiej wybrać opcję pierwszą gdzie jeden bok obudowy skośnej  ma 70 mm a drugi 50 mm  czy opcję drugą gdzie dodatkowo dwa woofery będą w różnych płaszczyznach?  .Wtedy będą ,,patrzeć" w jeden punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny czy chcesz się pchać w takie koszta ma cnc ? Sporo taniej i równie dobrze możesz zrobić coś jak mam ja , będą 3 drogi na dwóch wooferach , jeśli tak to woofery i tak nie będą cięte wyższej niż 300hz ? Co do kątu niestety nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie ale szczerze mówiąc nigdy sie z tym nie spotkałem w żadnym aucie , co nie oznacza że może to być zły pomysł , chodź wiem że i tak będziesz używał dsp . U mnie wygląda to tak

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2019/2/2/14209142_received_10217490214955926.jpeghttp://zmniejszacz.pl/zdjecie/2019/2/2/14209143_received_10217489633221383.jpeghttp://zmniejszacz.pl/zdjecie/2019/2/2/14209144_received_10217490085792697.jpeghttp://zmniejszacz.pl/zdjecie/2019/2/2/14209145_received_10217490078312510.jpeghttp://zmniejszacz.pl/zdjecie/2019/2/2/14209146_received_10217489828946276.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wycięcia dwóch takich elementów z mdf u to około 180 zł. Ja będę wycinał z jednego  bloku  PE 1000 (PE-UHMW) który ma dobre właściwości tłumienia drgań i od kiedy zrobiłem kilka elementów z PE 1000 to nie dotykam mdf u.Koszt materiału PE 1000 mm*70 mm*200 mm to 430 -700 zł zależy od miejsca zakupu .Zrobienie modelu z programem i wycięcie dwóch elementów- 600 zł (najlepsza oferta ).

W takiej obudowie,głośniki  lepiej ,,oddychają" .Przy zastosowaniu polietylenu ,ścianka pod głośniki może mieć tylko 10 mm .

 

http://www.troelsgravesen.dk/chamfer.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są tragiczne koszty , powiedz czy zdecydowałeś czy będą to 3 drogi na dwóch wooferach czy dwie ? U mnie na chwilę obecną przedi woofer gra od 160 do 2k a drugi typowo jako bas/kickbas od 50 do 160 do czasu aż wrzucę Sredniaki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo drożej jest zrobić taką obudowę z alu .To już koszty za dwie sztuki  2000 -5000 zł.zależy od oferty Jednak PE 1000 jest tutaj dużo lepszy i wychodzi  taniej.

Trudno powiedzieć co będzie ostatecznie .Obudowy robię do przyszłego auta już teraz bo  taka zabawa wymaga wiele czasu i .a w obecnym przez 4 lata  nie grało zbyt często.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...