Skocz do zawartości

Klejenie kosza aluminiowego


kolt122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt z ciebie debila nie robi a centrowanie cewki to normalna procedura którą trzeba wykonać przy składaniu głośnika. Są takie w których szczelina jest na tyle duża, że może się udać "na pałę" ale są też takie w których przestrzeń między uzwojeniem a nadbiegunnikiem to raptem 0.2-0.4mm co na całej długości karkasu skutkuje koniecznością idealnego centrowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No ale głośnik to głośnik przecież..;) Jak już taka rzeźba ze spawaniem leci, to jednak chyba warto było by odkleić i dolny resor i zrobić to w miarę wycentrowane nawet po osiowaniu na tokarce.. Nawet klejąc to później na przysłowiowy budapren..;) Są głośniki gdzie by go złożyć wystarczy trafić na znacznik i skręcić.. Niestety pewnym inżynierom się nie udało.. Mimo "wąskiej" szczeliny koło 4-6 mm cewka i tak zarysowana.. :/

 

ps. Subwoofery nie lubią jeb@nia nim o ziemię..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik pospawany spaw bardzo dobry ogólnie materiał z którego był zrobiony kosz dobrze się spawal, połączenia są mocne kosz trzyma swoje wymiary z przed spawania ogólnie jestem bardzo zadowolony ze spawacza UDAŁO SIĘ. teraz czas na klejenie górnej membrany cała membrana schodzi równo i nic nie ociera więc jestem dobrej myśli

post-22966-0-68767500-1519495992_thumb.jpg

post-22966-0-14812700-1519496016_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Całkiem zgrabny spaw

 

Piękny też nie ;) Ale na pierwszy rzut oka widać, że nie robił tego zdzichu w szopie więc jest ok :)

 

 

 


cała membrana schodzi równo i nic nie ociera więc jestem dobrej myśli

 

Niestety to żaden wyznacznik, prawdę poznasz dopiero po złożeniu i uruchomieniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma 1500 Wat RMS, czy Maksymalnej ?

Rms

Ale na tym teście to ty mu dałeś pewnie jakieś 200-300W ;)

 

Na filmiku tak około 400, niedawno dalem Mu około 1000 w próbnej skrzyni nie od niego i gra ok więc będzie dobrze

 

Producent mówi o rms ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Brawo. Od strony wizualnej z zewnątrz wygląda to całkiem dobrze. Jeśli jest dobrze wtopione powinno wytrzymać.

Znajdź parametry TS i na ich podstawie za pomoc kalkulatora (p winisd) wylicz sobie skrzynkę. Potem tu wrzuć co ci wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Brawo. Od strony wizualnej z zewnątrz wygląda to całkiem dobrze. Jeśli jest dobrze wtopione powinno wytrzymać.

Znajdź parametry TS i na ich podstawie za pomoc kalkulatora (p winisd) wylicz sobie skrzynkę. Potem tu wrzuć co ci wyszło

 

ale gdzie znajde te parametry? nic nie moge znalezc o tym głosniku oprocz tego ze ma 1500w rms i dwie cewki po 1ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..


widziałem ze aw1208x stroja na 32hz ale nie moge wejsc na strone USA bo mnie wywala


z takim boxem bedzie to dobrze grało?  

 

w przeliczeniu ma 3.5cubic ft czyli prawie 100 litrów minus objetosc głosnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam głośniki Audiobahn, oraz ich wzmacniacze. Oprócz wyglądu niewiele dobrego o nich mogę powiedzieć. Takie błyskotki dla wzrokowców z zawyżonymi parametrami.

Bogus , Audiobhan ma w swojej ofercie lepsze i gorsze produkty.Napewno nie jest to typowo budzetowa firma.Nie jaki Xzibit ( amerykanski raper ) ma zrobione cale auto na ich systemie i zapedr..la to orkrutnie.

post-4055-0-19979200-1519736477_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie jaki Xzibit ( amerykanski raper ) ma zrobione cale auto na ich systemie i zapedr..la to orkrutnie.
akurat ten pan nie jest wyznacznikiem jakości, przynajmniej dla mnie. ale jak każda firma, tak też audiobahn ma lepsze i gorsze produkty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bogus , Audiobhan ma w swojej ofercie lepsze i gorsze produkty.Napewno nie jest to typowo budzetowa firma.Nie jaki Xzibit ( amerykanski raper ) ma zrobione cale auto na ich systemie i zapedr..la to orkrutnie.

 

Źle napisałem Piotrek, te które znam i miałem nie były nadzwyczajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...