Skocz do zawartości

Trzaski z głośników wysokotonowych


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam następujący problem podczas głośniejszego słuchania muzyki z tweeterów wydobywają sie trzaski. Tweetery HS24 EVO od AS zasilane Alpine MRV T500 razem z wooferami M165 EVO. Myślałem że problem leży po stronie kabli bo zbierają zakłócenia, wymieniłem je na ekranowane od Holywood problem jednak nie znikł. Woofery są 3 omowe a tweetery 4 omowe połączone jest to równolegle. Czy problemem może być takie połączenie i przez to wzmak sobie nie do końca radzi przy wyższym poziomie głośności i stąd te trzaski ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa wzmaka z karoserii lakier zeszlifowany ostatnio wlasnie to robiłem. Co do masy radia jego obudowa tez musi byc zmasowana? Masa radia jest aktualnje tylko z kostki iso. Alternator zmieniony na mocniejszy 100A, bez zmian.

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeszczy mocniej na dziurach i zakrętach? sprawdź czy to nie gniazda RCA w piecu. Ja bym szukał drogą eliminacji. Zacznij od zamiany kanałów na wzmacniaczu. Jeśli zasilisz TW z innych kanałów i dalej będą trzeszczeć to wiesz, że raczej to nie wina wzmacniacza. prawie cały tor audio możesz wyeliminować w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to po prostu wina wzmacniacza, często tak się dzieje np. gdy są problemy z zanieczyszczonymi pstryczkami oraz potencjometrem Gain. Warto by podmienić wzmacniacz. Spróbuj na włączonym sprzęcie poruszać pstryczkami i pokręcić Gainem. Radio nie za głośno, a wykorzystaj całą skalę Gaina do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazda rca sa bez luzów zimnych lutów nie ma. Na postoju na wyłączonym silniku tez slychac. Mam kenwooda kac 1023 ktorym zasilam suba mogłbym go zapiąć z przodem w celu wyeliminowania wzmaka lecz boje sie bo kenio ma prawie 250w rms na kanał [emoji1]

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, przy kreceniu nic sie nie działo podejrzanego, żadnych trzasków. Dzis jak wrócę z pracy sprawdze potencjometr jeszcze raz w całym jego zakresie. Podmienię też wzmacniacze i dam znać jakie rezultaty

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Winowajca trzasków odnaleziony ! Trzaski są słyszalne tylko wtedy gdy muzyka jest puszczana przez bluetooth z telefonu  :mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...