Skocz do zawartości

Zmiana głośników przednich ASTRA H GTC


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od roku posiadam auto OPEL ASTRA H GTC. Kilka miesięcy temu wygłuszyłem przednie drzwi matami Vibrofiltr 1.5mm. Jak dla mnie to nadal za mało więc chciałbym zmienić głośniki na coś mocniejszego niż fabryka. Dodam, że chciałbym zostać przy oryginalnym radiu by nie stracić sterowania komputera pokładowego. Obecnie posiadam radio CD 30 MP3 lecz jestem na etapie poszukiwań CDC 40 OPERA, która ponoć jest mocniejsza. Ople posiadające fabrycznie radio CDC 40 OPERA, przednie głośniki mają inne niż zwykłe tj. większa średnica 180mm oraz impedancja 2 OHM więc musiałbym kupić coś podobnego. Myślałem by jakiemuś magikowi wysłać radio na zwiększenie mocy o ile by dało radę tylko czy to dobry pomysł? Co byście zrobili na moim miejscu i jakie głośnik polecacie, mogą być nowe jak i używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na głośnki przednie około 500/600 PLN tylko wiadomo jakby były tańsze to lepiej dla mojej kieszeni. Jeżeli jest duża różnica w dźwięku (mocniejszy bass) pomiędzy głośnikami za 300 PLN a za 500 PLN to wiadomo wybiorę te za 500 PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gtc z przodu są 180mm? Na 100%? Wiem że w zwykłej są standardowe 165. Pomysl może o wprowadzeniu sobie rca z org. radia lub poszukaj wzmacniacza z Hi Input. Wtedy wzmacniacz np 200 a na głośniki 300. I zmieści się w budżecie. Fabryczne radia maja słaba moc więc bassu nie oczekuj za dużo przy nowych głośnikach pod samym radiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne moje fabryczne około 165mm zaś głośniki PREMIUM ponoć mają 180mm ale czytałem to na forum vectry. Jakie te głośniki i wzmacniacz proponujesz kupić? Myślę, że używka też wchodzi w grę bo zawsze to lepszy sprzęt w tych pieniądzach można kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, we wszystkich Astrach było to samo. W seryjnym systemie głośniki są najmocniejszym ogniwem, szczególnie woofery. Zacznij od konkretnego radia jak masz zamiar cokolwiek inwestować, jeśli nie to odpuść bo te gowniane radia Opla to nieporozumienie dźwiękowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zacząłem częściej używać przez to, że m.in. w ukrytym menu jest temperatura cieczy chłodzącej bądź czasem wyskakują mi jakieś komunikaty i można je usunąć przyciskiem 'OK' na radiu. Co do adaptera to pewnie ten za ponad stówkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale do AH jedyny który daje możliwość obsługi komputera to 2connects. Kosztuje jakieś 220-240plnow

Jeśli nie będziesz miał radia oryginalnego to żadne komunikaty wyświetlać ci się nie będą. Oczywiście nie namawiam żeby porzucić opcje komputera, ale z własnego doświadczenia wiem że jest on zbędny. Sam kupiłem adapter, sterowanie z kiery działa ale nie mogę dostać się do opcji że względu na uszkodzoną rolkę od sterowania. Powiem szczerze że miałem to zrobić bo koszt paru groszy, ale totalnie jest mi to nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kierownice multifukcje to lewa rolka po wciśnięciu działa jako przycisk OK. Sprawdź dobrze tę rolkę bo niby przy connects2 chyba właśnie tą rolką wchodzi się w ustawienia przytrzymując ją. Ja też jakiś czas śmigałem bez org radia i wszystko ok do puki nie odłączyłem akumulatora i szlak trafił godzinę i date. Bez org radia ani connects2 nie da rady ustawić chyba tej godziny i daty. A podmieniać radia z powrotem mi się nie chciało bo radio w aktywce i full kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zajmę się więc zmianą radia plus głośniki. Jakie radio polecacie kupić, dużo tematów tutaj się oczytałem i widzę, że popularne są ALPINE. Głośniki Morel Maximo Ultra 602 jak na tą chwilę pod samo radio będą okej? Z czasem dokupię wzmacniacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyubi wszystko się zgadza, wejść w opcje mogę tylko prawą rolka nie mogę zmienić opcji bo się zacina. Ciszej głośniej działa ale przeskakuje o parę pkt volume, więc w niej jest problem ;)

 

Sauber co do radia, określ budżet. Maximo to dobra opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś marnie szukasz. Masz podwieszony temat z radiami do aktywki, właściwie każdy wymieniony tam model zagra zadowalająco. Jedyne co Ci pozostaje to upewnić się czy można do danego modelu podpiąć sterowanie.

 

137bti do 500 chyba nie dostaniesz. 9887 nie jest złe, ale nie warte ceny jakie chodzą używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem, radio będzie ALPINE CDA-137BTi bądź ALPINE UTE-92BT a głośniki Morel Maximo Ultra 602 i możliwe, że kupię jeszcze jakieś AUDIO SYSTEM by porównać, które bardziej spełnią moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz zawiedziony. Moduł do sterowania możesz dorzucić w każdej chwili. Co do wyboru głosników, żaden z budżetowych zestawów AS nie nadaje się moim zdaniem do słuchania muzyki na poziomie choć zbliżonym do Maximo.

 

Przyłóż się do montażu WF w tych drzwiach.Nie wiem jak wygłuszyłeś, bo otwór technologiczny jest dość spory i bez zamknięcia ich blachą dupy nie urwie. Przed tapicerkę wooferem nie wyjdziesz bo musiałbys zrobić dłuugi tunel więc najlepszą opcją jest krótki dystans i dobrze dopasowany kołnierz z pianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...