Skocz do zawartości

poprawa audio mondeo mk4


Rekomendowane odpowiedzi

Mniej niż 1,5mm2.

Żeby nie ingerować w fabryczną wiązkę, najłatwiej wypiąć kable głośnikowe z oryginalnej kostki. Podpiąć odpowiedniej długości odcinek, który poprowadzisz do wzmacniacza. Od wzmacniacza do głośników już docelowe kable.

Przy sprzedaży auta wyciągasz sprzęt i bez problemu pakujesz na powrót oem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dokładnie tak, wypnę z radia , poprowadzę do wejść hi-input, następne ze wzmacniacza do głośników, też wpinając się w wiązkę za radiem.

 

Zobaczę jeszcze jak wygląda łączenie drzwi z kabiną, może uda się przeciągnąć kabel w całości od wzmacniacza do głośników.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciągnij od razu docelowy kabel od wzmacniacza do głośników, bez użycia starej wiązki. Do drzwi wejdziesz bez problemu. W okolicach nóg (po zdjęciu plastiku) masz otwór, którym przy odrobinie zręczności wprowadzisz kabel do przelotki łączącej drzwi z karoserią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy głośniki morel tempo/maximo ultra 602 to takie złe głośniki że większość chce je sprzedać ?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edit , ten temat można zamknąć. Otworze nowy wątek w instalacjach i tam podzielę się robota i wątpliwościami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepne się pod temat.

Interesowałes się wprowadzeniem RCA z tego radia?

Mam ten sam sprzęt w foce mk2. Zależy mi na zostawieniu radia bo bardzo lubię navi i głosowe wybieranie a chce wymienić głośniki i wrzucić wzmaki. Tym bardziej że po poprzednim aucie mam sporo sprzętu.

Proszę o jakieś info czy wyprowadzenie z tego radia RCA jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat,ponieważ mam podobnie u siebie, tyle że c-max, ale radio fabryczne również blaupunkt travelpilot fx. Proszę o opinie co do podłączenia zewn wzmacniacza za pomocą procesora GMS DDA-435 (http://www.gms.pl/pl/_sp/219/) lub ew konwertera rca, np. helix afc. Skłaniałbym się bardziej ku rozwiązaniu gms-a, ze względu na dodatkową regulację barwy dźwięku, ale proszę o Waszą opinie. Na chwilę obecną w aucie fabryczna jednostka, w wygłuszonych drzwiach zestaw gladen alpha 165. Wzmacniacz do podłączenia to mtx4320,którym chce zasilić przód oraz skrzynkę w bagażniku.

Co do wyprowadzenia rca z fabrycznej jednostki to pewien monter car audio z Warszawy odradzał mi to rozwiązanie, bo podobno sygnał będzie miał zbyt niskie napięcie.

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz głośniej słuchać radia albo baby z nawigacji to podłączenie pod hi-input będzie jak znalazł. Jak myślisz serio o progresie jakościowym dźwięku pozostając przy ori jednostce to rozważ np. procesor do którego możesz po usb lub bt albo coaxem podłączyć zewnętrzne dobre źródło (np. dobry fon albo fiio itp). Takie jest moje zdanie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wykopuję trupa :)

Temat musiałem z różnych względów odpuścić a teraz wracam z nową determinacja i zapałem.

Jestem zdecydowany na pozostawienie travelpilota (między innymi dlatego że 3 miesiące temu wsadziłem w niego 4 stówy bo zdechł) do tego proc wzmaki i odseparowany przód. Suba na 95 procent w aucie nie będzie.

Czy jesteście w stanie polecić jakiegoś sensownego procka z wejściem hi Input w kwocie do około 1k PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykopuję trupa :)

Temat musiałem z różnych względów odpuścić a teraz wracam z nową determinacja i zapałem.

Jestem zdecydowany na pozostawienie travelpilota (między innymi dlatego że 3 miesiące temu wsadziłem w niego 4 stówy bo zdechł) do tego proc wzmaki i odseparowany przód. Suba na 95 procent w aucie nie będzie.

Czy jesteście w stanie polecić jakiegoś sensownego procka z wejściem hi Input w kwocie do około 1k PLN?

 

Może warto dołożyć do Helixa Mini DSP - ok 1600zł  :wink2:

 

https://www.audiotec-fischer.de/en/detail/index/sArticle/507

 

 

Albo All In One - https://www.sony.com/electronics/car-amplifiers/xm-gs6dsp  :hyhy:  :wink2:

 

Ciekawa opcja może być  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

ja teraz tez walcze z Mondeo MK4.

Mam do wykorzystania:

mono Focal FPP-1000

4-kanalowke Focal FPP-4100

sub.

Niby mozna po wysokich bo wzmacniacze maja wejscia hi input. Ale cd-6000 to jest jakosciowo bieda.

Radia 2-din - srednio mi się widza. Sony ktory wizualnie mi pasuje ma ograniczone mozliwosci filtrow.

Moze dolozenie do tego porcesora byloby jakims pomyslem... W CZ702 mialem wszystko w jednym pudelku....

Czy w mondeo w schowki pod sterowaniem klimatyzacji da sie zabudowac 1-din?

Bo pakowac 1-din w miejsce 2 din i ramki - troszke etstetyka jest zaburzona.

Jeszcze myslalem o schowku przed pasazerem, ze moze tam zabudowac ALPINE UTE-92BT - i sterowac ze smartfona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramka taka:

 

https://allegro.pl/ramka-radio-2din-ford-mondeo-mk4-focus-mk2-fl-i7150180766.html

 

pod radio dałem jakąś taką zaślepkę, wygrzebałem u znajomego w sklepie CA

 

post-15857-0-66148200-1538498064_thumb.jpg

 

radio i zaślepka-kieszeń przykręcona do bocznych elementów montażowych ramki.

 

 

 


 

 


Napewno ukrat

ciicho somsiad kurła bo sie wyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...