Skocz do zawartości

poprawa audio mondeo mk4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję porady ew. nakierowania mnie na właściwy trop.

 

Chcę poprawić troszkę audio w mondziaku przy zachowaniu fabrycznego wyglądu. Podstawa to wygłuszenie drzwi.

 

Zostaje fabryczne radio- travelpilot fx, niestety brak RCA:( wiec pozostaje mi mały wzmacniacz wpinany w fabryczną instalację lub wzmacniacz Hi-input. Głośniki: przód odseparowany zestaw a tylne drzwi? jakiś małe woofery? da się w takiej konfiguracji uzyskać jakiś przyzwoity efekt z basem? Słucham wszystkiego

 

możecie zaproponować jakieś przyzwoite graty do tego? Pieniążki... dla mnie zestaw za 1000 czy 3000 tyś pewnie zagra tak samo...myśle że za 1,5 tyś będzie optymalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W fordzie mam zwykłe głośniki papierowe. Nie spodziewam się na nich jakiegoś WOW :wink:  na drzwi będzie klasycznie alubutyl+ pianka.  To samo dotyczy bagażnika bo tam jest goła blacha.

 

skleciłem sobie coś takiego:

u-Dimension EL COMP 6

FOCAL AUDITOR R-165S2

POWERBASS L2-6c

i nie wiem czy na tył dać taki sam komplet czy wystarczy coś pokroju

FOCAL R-165S2 czyli to co wyżej tylko bez tw

 

wzmacniacz

ALPINE MRV-F300 SONY XM-S400D AUDIO SYSTEM CO65.4

 

wszystkie z wejściem hi-input

 

niestety ale sub odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na początku travel pilot fx + helix AAC, sony xm-4520 i helix b62c. W wygłuszonych furtkach przyjemnie plumkało to basem. Ale z perspektywy czasu - przy fabrycznym radiu, zostawiłbym standardowe głośniki, tylko i tylko wygłuszył drzwi, jak wyżej. 

 

Travel pilot jest najsłabszym ogniwem. Pomijając jakość dźwięku i funkcjonalność - u mnie padł dwa razy (wada fabryczna tego modelu, możesz poczytać na fcp). Przy drugiej awarii już nie naprawiałem, tylko zmieniłem na porządne 1 DIN, co było strzałem w dziesiątkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Przy drugiej awarii już nie naprawiałem, tylko zmieniłem na porządne 1 DIN, co było strzałem w dziesiątkę. 

Wiem że jednostka to słaby punkt, w Alfie miałem alpine ida x300 i grało tak sobie. Zmieniłem na 80PRS i dopiero wiedziałem co to muzyka.

 

no niestety FX to FX, ładnie wygląda w desce i gra znośnie. 1 din odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK4 ma niefajną tapicerkę drzwi jeżeli chodzi o granie bo nad wooferem jest poprowadzony podłokietnik i tworzy coś w rodzaju dachu nad nim. Po wygłuszeniu furtek słychać wyraźną różnicę w jakości dźwięku z i bez tapicerki. Na pomiarach pasma również widać to dobrze. Zależy Ci na fabrycznym wyglądzie więc tu będzie kompromis na niekorzyść dźwięku. Co do fabrycznych tweeterów to dla mnie są lipne - bynajmniej te standardowe bo z radiem sony nie wiem jakie są. Tak czy inaczej tu bym się pokusił o zaaplikowanie czegoś lepszego. Radio bym zmienił tym bardziej, że do mk4 są dedykowane panele pod radio 1 din. Zrób wygłuszenie, zmień głośniki i wstaw dobre radio + wzmacniacz wtedy realnie podniesiesz jakość dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK4 ma niefajną tapicerkę drzwi jeżeli chodzi o granie bo nad wooferem jest poprowadzony podłokietnik i tworzy coś w rodzaju dachu nad nim. Po wygłuszeniu furtek słychać wyraźną różnicę w jakości dźwięku z i bez tapicerki. Na pomiarach pasma również widać to dobrze. Zależy Ci na fabrycznym wyglądzie więc tu będzie kompromis na niekorzyść dźwięku. Co do fabrycznych tweeterów to dla mnie są lipne - bynajmniej te standardowe bo z radiem sony nie wiem jakie są. Tak czy inaczej tu bym się pokusił o zaaplikowanie czegoś lepszego. Radio bym zmienił tym bardziej, że do mk4 są dedykowane panele pod radio 1 din. Zrób wygłuszenie, zmień głośniki i wstaw dobre radio + wzmacniacz wtedy realnie podniesiesz jakość dźwięku.

Po pierwsze można estetycznie zamienić jednostkę główną. I otwierają się możliwości. Po drugie przy założeniu, że trzymamy się fabrycznych miejsc montażu można bezkolizyjnie zainstalować system dwudrożny. 01071b9919d08ef48b683a9e5eabb05f.jpgb4a9ee24e369ca03ff004caba53609f0.jpg8129e1dd48ec2292654f0e5f68dcdd53.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Po pierwsze można estetycznie zamienić jednostkę główną. I otwierają się możliwości. Po drugie przy założeniu, że trzymamy się fabrycznych miejsc montażu można bezkolizyjnie zainstalować system dwudrożny.

Woofer musi być maksymalnie wysunięty spod tapicerki w kierunku maskownicy fabrycznej. To są bardzo duże drzwi, nie wszystko w nich zagra.

Swoją drogą, Mondeo Mk4 jest bardzo popularny na drodze, ale mało popularny w car audio.

01071b9919d08ef48b683a9e5eabb05f.jpgb4a9ee24e369ca03ff004caba53609f0.jpg8129e1dd48ec2292654f0e5f68dcdd53.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozebrałem boczki, i tu małe zaskoczenie, głośniki są te niebieski , z tego lepszego systemu. Więc zacznę od wygłuszenia, bo te głośniki zbierają dobre opinie. Myślę żeby dołożyć wzmacniacz, co myślicie o Sony z wejściami hi-input, ew. taki malutki Sony 4x45 w

A jak padnie mi FX , co nastąpi prędzej czy później to pomyśle o 2 din jak kolega wyżej . Całkiem ładnie to wygląda.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan działania przyjmę taki;

1 Kompletne wygłuszenie grzwi

2 wzmacniacz - z wejściem hi input jest dość dużo, myślę że 4x45-70 w wystarczy( moc zależy od producenta )

 

Jeśli z tego nie będę zadowolony to będę zmieniać głośniki.

 

A tak na marginesie - im więcej oglądam sprzętu, tym większy robi się mętlik.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować poprzedniej wiadomości. Pytanie przyszłościowe- do podłączenia wzmacniacz z HI-INPUT. Przód będzie zasilany ze wzmacniacza, tylne głośniki chchiałbym pozostawić pod radiem i sygnał ukraść do wzmacniacza pod sub. będzie tak prawidłowo? minusem będzie to, że ściszając tył , będę ściszał sub, ale z drugiej strony będę mieć niezależne sterowanie na wzmacniaczu.

9bd75ea16774783f54fbba588153c0fc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do do kabli głośnikowych, system nie będzie bardzo rozbudowany, kable do wzmacniacza już mam. Głośniki z przodu audio system m165, można powiedzieć budżetowe granie, wzmacniacz RF Punch 501x.

Czy kable 1.5mm miedz będą wystarczające na przód? czy lepiej ciągnąć 2.5... choć będę się wpinać za radiem w wiązkę i tam wszędzie jest 1.5 mm.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank mniej niż 1,5mm2. Mocca dobrze pisał z tym umiejscowieniem woofera. Po wyjęciu na zewnątrz i przesunięciu do przodu jest znaczna różnica. Tapicerki do MK4 kosztują grosze. Za 100 zł można wyrwać parę na przód i mieć dobrą bazę do dłubania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...