Skocz do zawartości

Jakie tweetery do Eton Pro 170


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym dobrać tweetery wraz ze zwrotnicami do wooferów eton pro 170. Kwota w jakiej chciałbym się zmieścić to ok 200zł. Auto volvo s40 sedan 1996 rok.

Obecnie mój system wygląda tak:

W wygłuszonych drzwiach ww woofery, zasilane przez Ground Zero GZRA 2100 przez zwrotki z tonsil speed 1700 do których podpięte są również głośniki wysokotonowe z zestawu speed 1700. Jednostka sterująca Clarion CZ509EG

Chcę w końcu to poukładać i zestawić system który będzie grał w miarę poprawnie i przejrzyście.

Koncepcja jest taka, żeby dobrać tweetery tak żeby zgrywały się z etonami. O syczki ze zwrotnicami z tego zestawu cięzko :( a dobranie takich które zagrają nisko też może być ciężko w rozsądnych pieniądzach.

Myślę o podpięciu przodu pod radio, a żeby uzupełnić dolne pasmo i nie męczyć wooferów wrzucić jakąś niewielką skrzynkę do bagażnika (najprawdopodobniej jakiś podstawowy rockford 10). Radio na razie zostaje ale w przyszłości planuję coś bardziej jakościowego bo z tego co wiem z forów to jakością dźwięku nie rozkłada na łopatki, a słuchać go pod dobrą instalacją nie miałem okazji. 

Z tweeterów ostatnio pod uwagę brałem dynaudio z volvo c70.

 

Proszę o propozycje jak z tego co już mam ułożyć dobrze zestrojony zestaw w możliwie najniższym budżecie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za zainteresowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nad radiem z aktywką myślałem. Podpinałem pod tą zwrotnicę wysokie z demo cara kenwooda 1999 http://www.kenwood.de/WebFiles/File/de/download/archive/kfcpsr70.pdf i różnicy pomiedzy syczkami tonsila a kenwooda nie odczułem. Miał ktoś kiedyś do czynienia z tymi głośniczkami? Jest jakiś model alpinki albo clariona który grałby poprawnie a jednocześnie posiadał filtry i usb z którego nie chciałbym rezygnować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to co udało mi się znaleźć na polskojęzycznych forach. Między innymi dlatego parę miesięcy temu zdecydowałem się na zakup tych wooferów od kolegi mm-ais. Najnowszy zamysł jest taki żeby sprzedać clariona i zakupić alpine cda9853 i puścić to aktywnie, tylko jest kwestia doboru tweeterów które uzupełnią górne pasmo od tych 2,5k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...