Jump to content

mocne mono lub 2 kanaly pod bas


adami12
 Share

Recommended Posts

szukam rozwiazania do napedzenia 3x lub 4x Rf RFR 2210 (2x4ohm 500rms szt) ,w tej chwili zasilam 3 szt Orionem 2500d,ale moim zdaniem to nie jest zbyt sprawny piec,brak mi kontroli nad tym basem,wczesniej bas zasilalem z piecy Rockforda,co prawda w innych konfiguracjach glosnikowych,ale tez i slabszymi wzmakami z lat 2000 (filtry na kartach),niestety bez porownania do bierzacego zestawienia,bas jest za wolny,latwiej go przesteruje niz uzyskam kontrole,znam dobrze te glosniki bo mam wszystkie rfr i rfd procz 38cm z tego okresu i wiem co potrafia.Poszukuje pieca lub piecy ktore mi pozwolą wrocic do zadowolenia z niskiego rejestru.

Zasilanie 70mm2,dwa aku agm.

Muzyka,nie spl, jakosc bardzo wazna dla mnie.

 

Ktostam doradza Phoenixa,ktos Hifona,ja niemam przekonania,nie bardzo mozna znalezc stare piece Rockforda ktore by temu podolaly.Pozatym jak znajde cokolwiek to po naprawach,a to juz niestety nie jest zywotne.

 

Chetnie poslucham rad w temacie.

 

pozdro

Link to comment
Share on other sites

zależnie od tego jak to chcesz spiąć ( 0,5 Ohm / 2 Ohm / 8 Ohm ) to potrzebujesz wzmacniacz który będzie stabilny przy tym obciążeniu i dysponował odpowiednią mocą. Chyba tylko cyfrówki wchodzą w grę.

PG fajne piecyki ;-)

N7 - A/D/S - Morel - Gladen - Phoenix Gold

 

Link to comment
Share on other sites

Te 30001 i 40001 są fajne tylko mają jedno ale: są zajebiście duże:D masz tyle miejsca na ten piec?

HA: Dali 850 / Dali 400 + Yamaha DSP-A2;)
CA: CDA-9815RB + Xetec V350.6 + Seas 27TFFNC/ + MB Quart EWA160 + sub CL na Next TEN

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze jedno ale... jesli pokpisz prąd i zdechnie to naprawa zazwyczaj nie jest najtansza... a duuuzo jest na rynku zdrutowanych na kolanie sztuk.

Skrzynie dla subwooferów. Pierścienie ozdobne. Usługi tokarskie

 

 

 

Potrzebujesz najlepszych usług Car Audio w pełnym zakresie? Szukaj Raadka.

Link to comment
Share on other sites

A może coś z starej serii RF T np. 30001 albo 40001?

dla mnie Rockford skonczyl sie duzo wczesniej niz te serie,dziekuje

Te 30001 i 40001 są fajne tylko mają jedno ale: są zajebiście duże:D masz tyle miejsca na ten piec?

jak,znajde dobry piec i bede zadowolony z grania,to moge dla niego zmienic auto.

 

narazie i tak upchalem duzo klamotow w mikrym aucie,wiec spostrzezenie ok

zależnie od tego jak to chcesz spiąć ( 0,5 Ohm / 2 Ohm / 8 Ohm ) to potrzebujesz wzmacniacz który będzie stabilny przy tym obciążeniu i dysponował odpowiednią mocą. Chyba tylko cyfrówki wchodzą w grę.

PG fajne piecyki ;

Napisz cos wiecej bo zagłębiam temat.

Link to comment
Share on other sites

Pytanie ile wzmacniaczy chcesz użyć ? bo można jednym w 0.5 omie albo dwoma w 1 omie albo zaszaleć i czterema w 2 omach :)

Od siebie mogę zaproponować 2x PA2802 z tym że musisz się liczyć ze sporym zapotrzebowaniem na prund 

W teście dwie sztuki około 300A by zjadły ale to dla zobrazowania.

[ BIG III ] Alpine CDA 9853R + BT > TW Proa Simplex 25 + Audio Art 120.2XE> WF Focal KRX2 + Audison VR209 > SUB 2x Excursion XXX15 + Emphaser EA13000spl [ALTEK ~200A + 74Ah + 500F]
Link to comment
Share on other sites

Phoenix Gold

 

no cóż, lubię tą markę po prostu :-) a np. taki PG z poprzedniej serii TI ma możliwość spięcia 2 wzmaków (Master/Slave) dla podwojenia mocy np. PG Ti2500.1 który ma w 1Ohm 2500 W w duecie będzie dysponował 5kW @2ohm.

Tylko tu trzeba mieć je czym wykarmić. Terminale przyjmują 1/0 AWG czyli coś koło 150 mm2, a prąd lubią :hyhy:

Na ebay-u są, w budżecie się zmieścisz

N7 - A/D/S - Morel - Gladen - Phoenix Gold

 

Link to comment
Share on other sites

Ja bym się nie "rozdrabniał"  :wink:  poszukaj sobie:

Spl Dynamics D-10S

Sprzedaj wszystko co masz i pójdź za mną  :wink:

 

Jak Ci coś nie gra to ...kup droższe.

Link to comment
Share on other sites

 

 


Ja bym się nie "rozdrabniał"    poszukaj sobie:

chyba trochę nie ten budżet  :wink:  nie twierdzę że to jedynie rozwiązanie, ale było pytanie o PG. A że większy brat mojego mono mieści się w budżecie i mocy ma odpowiednio dużo, to go zaproponowałem

N7 - A/D/S - Morel - Gladen - Phoenix Gold

 

Link to comment
Share on other sites

Pytanie ile wzmacniaczy chcesz użyć ? bo można jednym w 0.5 omie albo dwoma w 1 omie albo zaszaleć i czterema w 2 omach :)

Od siebie mogę zaproponować 2x PA2802 z tym że musisz się liczyć ze sporym zapotrzebowaniem na prund 

W teście dwie sztuki około 300A by zjadły ale to dla zobrazowania.

ile bedzie trzeba..

 

ale mysle ze jedna sztuka konkretna by ten temat rozwiązała

no cóż, lubię tą markę po prostu :-) a np. taki PG z poprzedniej serii TI ma możliwość spięcia 2 wzmaków (Master/Slave) dla podwojenia mocy np. PG Ti2500.1 który ma w 1Ohm 2500 W w duecie będzie dysponował 5kW @2ohm.

Tylko tu trzeba mieć je czym wykarmić. Terminale przyjmują 1/0 AWG czyli coś koło 150 mm2, a prąd lubią :hyhy:

Na ebay-u są, w budżecie się zmieścisz

chetnie bym potestował

Ja bym się nie "rozdrabniał"  :wink:  poszukaj sobie:

Spl Dynamics D-10S

z tego co czytałem to raczej piec pod db,a mi nie do konca o to chodzi

chyba trochę nie ten budżet  :wink:  nie twierdzę że to jedynie rozwiązanie, ale było pytanie o PG. A że większy brat mojego mono mieści się w budżecie i mocy ma odpowiednio dużo, to go zaproponowałem

denerwuje mnie ze w dzisiejszych czasach musisz przepłacac,nadpłacac zeby osiągnąc cel ktory 15 lat temu osiągałes za 1/4 budzetu..

 

chetnie bym potestował cos bo w ciemno to raczej nie mam ochoty kupowac,dzisiejsze testy w prasie/necie to zadne odzwierciedlenie a na rynku 95% nowego sprzetu to smietnik.

 

szczescie albo i nie ze wychowalem sie na ciekawych zabawkach ,ale teraz trudniej zaspokoic zapotrzebowania..

 

w domowce juz łatwiej..

Link to comment
Share on other sites

denerwuje mnie ze w dzisiejszych czasach musisz przepłacac,nadpłacac zeby osiągnąc cel ktory 15 lat temu osiągałes za 1/4 budzetu..

 

 

 

chetnie bym potestował cos bo w ciemno to raczej nie mam ochoty kupowac,dzisiejsze testy w prasie/necie to zadne odzwierciedlenie

 

Może nie tędy droga , chyba rozwój poszedł inną ścieżką. .

Inna rzecz to trudne do zrozumienia założenie , potrzeby posiadania 3 kW do jakościowego grania , stąd problem z jego doborem.

Byle do przodu
Link to comment
Share on other sites

 

 


chetnie bym potestował cos bo w ciemno to raczej nie mam ochoty kupowac
z tego co mi wiadomo to moje PG Ti są chyba jedne z nielicznych w kraju, jeśli nie jedyne. Marka u nas bardzo niszowa (mówię o względnie nowych konstrukjach) a bardzo interesująca. Niestety z potestowaniem może być problem.

N7 - A/D/S - Morel - Gladen - Phoenix Gold

 

Link to comment
Share on other sites

 

 


ile bedzie trzeba..
 
ale mysle ze jedna sztuka konkretna by ten temat rozwiązała

 

Niestety ze etonów to mało u nas wzmaków 

A jeżeli nie eton to steg k204 w 2 omy i myślę że zagrało by to z sensem :) 

 

 

 


Ja bym się nie "rozdrabniał"    poszukaj sobie:
Spl Dynamics D-10S

To szto słabe :P

Ground Zero GZPA 2.2000SPL  :rotfl:

[ BIG III ] Alpine CDA 9853R + BT > TW Proa Simplex 25 + Audio Art 120.2XE> WF Focal KRX2 + Audison VR209 > SUB 2x Excursion XXX15 + Emphaser EA13000spl [ALTEK ~200A + 74Ah + 500F]
Link to comment
Share on other sites

kazdy ma jakies swoje fanaberie,pozniej zycie weryfikuje :)

 

Fanaberie można miec , tylko trzeba rzeczy nazywać po imieniu .

Raczej trudno jest zbudować zrównoważony dzwiękowo system , gdzie jedna z sekcji rozwija moc 3 kW .

Wszystko jest do zrobienia , tylko z myśleniem też trzeba zrobić krok do przodu przez te 15 lat .

Dostrzec inne możliwości do realizacji podobnego celu , a może nawet lepsze / teoretycznie znacznie lepsze .

Byle do przodu
Link to comment
Share on other sites

Fanaberie można miec , tylko trzeba rzeczy nazywać po imieniu .

Raczej trudno jest zbudować zrównoważony dzwiękowo system , gdzie jedna z zsekcji rozwija moc 3 kW .

Wszystko jest do zrobienia , tylko z mysleniem trzeba tez zrobić krok do przodu i dostrzec inne możliwości do realizacji podobnego celu , a może nawet lepsze / teoretycznie znacznie lepsze .

no przecie nazywam

a co do ostatniego zdania o rozwin prosze

Link to comment
Share on other sites

 

 


Wszystko jest do zrobienia , tylko z myśleniem też trzeba zrobić krok do przodu przez te 15 lat .
Dostrzec inne możliwości do realizacji podobnego celu , a może nawet lepsze / teoretycznie znacznie lepsze .

 

Być może chodzi o wkroczenie w D klasę  :wink2: aczkolwiek kto wie 

[ BIG III ] Alpine CDA 9853R + BT > TW Proa Simplex 25 + Audio Art 120.2XE> WF Focal KRX2 + Audison VR209 > SUB 2x Excursion XXX15 + Emphaser EA13000spl [ALTEK ~200A + 74Ah + 500F]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...