Skocz do zawartości

Wzmacniacz daje tylko 2/5 mocy.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam swój pierwsze car audio z prawdziwego zdarzenia.

Mam problem z wyregulowniem sprzętu.

Chodzi o to że przy full pass. Na kanałach jakoś gra ale tylko jakoś.

Po założeniu LPF na 70 Hz i hpf na 70h.

Wlasciwie to nie gra Wgl, na gain rozkreconym na max.

Przy teście 40hz wyjście na kanal mostkowy jest tylko 14V, gdzie wedle wzoru na moc powinno być go 40. Bo tyle jest w stanie dać wzmacniacz i tyle ten sub potrzebuje. To samo tyczy się przodu, chodz wartości nie sprawdzałem, ponieważ nie wiem jak przeliczyć moc potrzebna na zestaw odseparowany.

 

Radio Pioneer deh 80prs

Wzmacniacz CRUNCH GTX4800

Sub Excursion shx12s4 w skrzyni otwartej

Zestaw odreseparowany morel maximo 6.2

 

Dodatkowo podczas gdy pojazd pracuje wraz z obrotami był pisk im wyżej tym tym głośniej. Jednakże dziś jadąc do pracy nic takiego nie zaobserwowałem. - brak tego zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu LPF na 70 Hz i hpf na 70h.

Wlasciwie to nie gra Wgl

 

Nie gra bo nie może. (zwłaszcza przy 40Hz)

Poczytaj o filtrach, górnoprzepustowych i dolnoprzepustowych.

I pomyśl co powoduje filtracja którą ustawiłeś.

 

Czy na radiu masz poustawiane filtry jeśli tak to jakie są ich wartości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o sub, RCA podpiete pod CH3/CH4 
Górna strona regulacji, X-OVER na max w lewo - Level Input max - Bass Boost 0 - Low Pass około 70h High Pass Nie ruszałem
Dolna strona regulacji. X-OVER na środku HP- Level Input prawie Max - Bass Boost 0- Low Pass nie ruszałem - High Pass okolo 70h

Ogólnie poprawiłem, masę - wydaje mi się, że jest trochę lepiej ale dalej nie mogę sobie poradzić z tą regulacją, wczoraj jak wróciłem z pracy kręciłem tymi potencjometrami 4h...
Nie mam pojęcia co robię, źle kable posprawdzałem wszystko podpięte tak jak należy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na szybko to mniej więcej tak ustawił:

X-over – na LP/BP

Level – wg FAQ Nazara ustawić, ale gdzieś połowa skali powinno być ok

Bass Boost – 0

Low pass – +/- połowa skali (ok 80Hz), patrz manual 

High pass – na 10Hz, jak dasz wyżej podetniesz pasmo od dołu 

a dokładniejszą regulację można robić później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, faq nazara - ale przeczytam jeszcze raz. O to mi chodziło.

Zrobię tak jak mówi Malutki Na razie i zobaczymy.

A na zestaw przedni ,, w miarę dobrze ustawiłem'' czy też można powiedzieć, że nic nie wiem?

Ogólnie zaczyna mi się podobać i pewnie na takim secie się nie skończy tylko muszę się nauczyć to stroić, nie mam nikogo kto mi przyjdzie i pokaże gdzie robię błąd, nawet w okolicy nie ma żadnej firmy, która by mogła mi pomoc za pieniądze ...  ehh, 
Zapomniałem napisać, że drzwi są wygłuszone matą butylową wewnątrz i zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na zestaw przedni ,, w miarę dobrze ustawiłem'' czy też można powiedzieć, że nic nie wiem?...

Napewno nie

 

...nie mam nikogo kto mi przyjdzie i pokaże gdzie robię błąd, nawet w okolicy nie ma żadnej firmy, która by mogła mi pomoc za pieniądze ...

Jedź na spot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na zestaw przedni ,, w miarę dobrze ustawiłem'' czy też można powiedzieć, że nic nie wiem?

 

Ja bym na szybko to mniej więcej tak ustawił:

X-over – na LP/BP

Level – wg FAQ Nazara ustawić, ale gdzieś połowa skali powinno być ok

Bass Boost – 0

Low pass – +/- połowa skali (ok 80Hz), patrz manual 

High pass – na 10Hz, jak dasz wyżej podetniesz pasmo od dołu 

a dokładniejszą regulację można robić później

ustaw analogicznie tylko X-over na HP i High Pass na wartość ok 80HZ, reszta tak samo. rewelacji nie będzie ale powinno już być lepiej

 

 

nie mam nikogo kto mi przyjdzie i pokaże gdzie robię błąd, nawet w okolicy nie ma żadnej firmy, która by mogła mi pomoc za pieniądze ...  ehh,

raz to spot, dwa do Mielca lub Rzeszowa masz tak samo daleko, a tam już są firmy zajmujące się tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej podjedź na tego spota, jak Ci koledzy radzą ;p ja też myślałem, że w miarę ustawiłem, ale tomashpl mnie sprowadził na ziemię z ustawieniem gainów itd ^^

sprzet masz dosc $$$, szkoda go zjarać

 

@EDIT:

Wybaczcie za offtop, ale po przeczytaniu tego, myślałem że umrę ze śmiechu :DDDDDDDDDDDDDDDDD

Nie mam pojęcia co robię, źle kable posprawdzałem
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Ustawiłem tak jak napisał malutki, zaczyna być okej :D 
Magiczny Potencjometr Zdalnego Sterowania Bassem zaczął działać.

Teraz Gainem mam kręcić do usłyszenia zniekształceń? 
Czy mogę ustawić gain, za pomocą multimetra i mocy wychodzącej na wyjściu głośnikowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że magicznie zaczął działać.

Przeczytałem że zrozumiem, i instrukcje wzmacniacza że działa przy 40hz.

Mam ustawione na około 80hz, gain w okolicach 3/5.

Czy można się posłużyć tą mocą wyjściowa do ustawiania gain? Czy jest to poprawny zabieg.

Ogólnie mam włączony loudnes na radiu, ale do ustawień wzmacniacza go wyłączam tak jak i ustawiam krzywą na Flat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno po to bo bardziej bass słychać :)

Miałem niedawno takiego "pacjenta" sub byl ustawiony tak że obojętnie jak głośno sie grało to napier.... Niemiłosiernie

 

Weź jeszcze raz na spokojnie poczytaj ten faq, potem instrukcję a następnie to co tu pisałeś. Myślisz kilka pojęć i ośmieszasz się - wybacz ale tak jest.

Multimetrem można ustawić gain ale trzeba wiedzieć jak to zrobic.

Jaki sygnał chciałeś użyć do tego usatwienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loudnes włączam sobie dodatkowo jak dojeżdżam do pracy.

 

Chciałem dać sam dźwięk 40hz. I kręcić gainem na wyjściu ze wzmacniacza do otrzymania wartości 40v, na ustawieniu multimetru na 200v prądu przemiennego. Przy wyłączonych podbarawieniach radia, czyli krzywą na Flat, i inne podbarawienia. - czyli wszystko standard.

 

Do wartości 40 dlatego, że mój głośnik ma 400rms na 4ohm, co daje po postawieniu do wzoru na moc wynik równy 40. Cały czas mówimy tylko o subwooferze, ponieważ nie jestem pewien czy w ten sam sposób można zrobić zestaw odseparowany.

 

Jakie pojęcia mylę, możesz mi wytłumaczyć? Przeczytałem, zwłaszcza moment że strojeniem dokładnie.

 

Materiał podejrze jak wrócę z pracy. Akuart wysłałeś jak skończyłem pisać posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...