Skocz do zawartości

Micra K12 pantralalinski


pantralalinski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pomysł z Tablicówką bardzo fajny! Można później stawiać krzyżyki kredą :D

 

Muszę powiedzieć, że tapicer zachował się na prawdę OK. Szkoda tylko, że przez pracownika on stracił klienta a ja muszę się bawić z klejem. Dzisiaj zrobiłem próbę z nitro i nie rusza słupka a klej całkiem nieźle schodzi. Trzeba tylko będzie poświęcić sporo szmat bo z kleju robi się glut i jak się nie zmieni szmaty to ten glut się tylko rozciera. Chciałem jeszcze przed nowym tapicerem prysnąć słupki podkładem ale chyba sobie odpuszczę, bo po kleju i nitro może się ścinać.

 

Tapicer na Pachońskiego zasugerował mi, żeby słupki obić altarą. Jak tylko sobie z tym poradzą to jestem za i nawet mam swój materiał jakby co. Wydawało mi się, że materiał tego typu będzie dużo trudniejszy w aplikacji na słupek. No ale to oni są specjalistami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tapicerami klapa. Na Pachońskiego nie podjął się szycia. Pojechałem do Carado, żeby coś poradzili no i w Radziszowie jest zakład ale trzeba im wszystko wytłumaczyć dokładnie bo "oni nie wiedzą, że to ma być ładne" więc tych sobie już też odpuściłem. Tego tapicera z Tischnera polecali ale, żeby u niego sobie materiał kupić a ja zrozumiałem na opak. Dostałem jeszcze namiar na gościa, który ma zakład przy M1 ale on sporo sobie liczy za taką robotę. Za obicie w alcantarze krzyknął 1200 zł. Ja rozumiem, że swoją pracę trzeba cenić, tym bardziej jeśli jest się w tym dobrym ale ta cena dla mnie jest nie do  przyjęcia. Gdyby tyle powiedział, za ulepienie słupków od podstaw włącznie z ukierunkowaniem to też bym się nie zdecydował na taką zabawę ale byłaby to moim zdaniem cena jak najbardziej uczciwa.

 

Poddałem się z tapicerowaniem. Będzie flock. Czyli słupki wracają na warsztat i dalszy ciąg szlifowania. Pod tapicerkę ostatniego szlifu nadał papier 80. Teraz pójdzie szpachlówka natryskowa i drobniejsze papierki, podkład i jeszcze drobniejsze papierki. Mam nadzieję, że w piątek oddam do flokowania. Takie niby nic - słupeczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tapicerami klapa. Na Pachońskiego nie podjął się szycia. Pojechałem do Carado, żeby coś poradzili no i w Radziszowie jest zakład ale trzeba im wszystko wytłumaczyć dokładnie bo "oni nie wiedzą, że to ma być ładne" więc tych sobie już też odpuściłem. Tego tapicera z Tischnera polecali ale, żeby u niego sobie materiał kupić a ja zrozumiałem na opak. Dostałem jeszcze namiar na gościa, który ma zakład przy M1 ale on sporo sobie liczy za taką robotę. Za obicie w alcantarze krzyknął 1200 zł. Ja rozumiem, że swoją pracę trzeba cenić, tym bardziej jeśli jest się w tym dobrym ale ta cena dla mnie jest nie do przyjęcia. Gdyby tyle powiedział, za ulepienie słupków od podstaw włącznie z ukierunkowaniem to też bym się nie zdecydował na taką zabawę ale byłaby to moim zdaniem cena jak najbardziej uczciwa.

 

Poddałem się z tapicerowaniem. Będzie flock. Czyli słupki wracają na warsztat i dalszy ciąg szlifowania. Pod tapicerkę ostatniego szlifu nadał papier 80. Teraz pójdzie szpachlówka natryskowa i drobniejsze papierki, podkład i jeszcze drobniejsze papierki. Mam nadzieję, że w piątek oddam do flokowania. Takie niby nic - słupeczki...

Hahaha no 1200 to Radzio pojechał z ceną aż tego sie po nim nie spodziewałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Deo Właśnie do Stick'a się wybieram. Ciekawe jakie mają terminy i ile policzą za robotę. Na pewno będzie taniej niż alcantara ;) Radek sympatyczny gość. Ceni się wysoko ale jak ktoś dysponuje dużym funduszem rozrywkowym to przekazanie go komuś, kto daje gwarancje perfekcyjnie wykonanej pracy brzmi całkiem sensownie.

 

Na szybciocha pryśnięte szpachlówką i pięknym kontrastem :D Niestety musiałem się zająć czymś innym więc dalsze prace chyba dopiero w weekend :(

 

700e8895832ecbd8gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło kilka dziurek. Jutro zalepię je nitro szpachlą. Kolega lakiernik powiedział mi, że szpachlówka natryskowa lubi sobie łyknąć wodę, więc dzisiaj słupki wprowadziły się do mieszkania i rozgościły się na kaloryferze. Jutro poprawki już na sucho, potem podkład, znowu na kaloryfer, w niedzielę jak na bezbożnika przystało szlifowanko i w poniedziałek Stick.

 

@Deo oddawałeś swoje słupki na Centralną? Ciekaw jestem ile kosztuje flockowanie.

 

47fd60996fb492b4gen.jpg
 
429f2db4a0a80fffgen.jpg
 
7ec76b3818862ac8gen.jpg
 
f8388716979cb00egen.jpg
 
d61bd1c036e8cec6gen.jpg
 
c647f63be98b318fgen.jpg
 
A tak poglądowo wyglądają kierunki:
 
7628ba96585c1ba3gen.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin-real co masz na myśli pisząc "kulfonaście"? Już same głośniki w słupku wyglądają słabo a przynajmniej przy trzech drogach. Starałem się pójść na kompromis między estetyką a założeniami które widać na szkicu plus cofnięcie tweetera względem średniaka. Jednak najważniejsze czego w życiu się nauczyłem to pokora i że zawsze może być lepiej, więc chętnie przyjmę konstruktywne uwagi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no przepiękne...

Roboty oczywiście i chęci wyłożonych widać dużo...

Ale ... leje niesamowite wyglądają moim okiem jak nos kulfona:) Jeśli nie wszyscy wiedzą co to jest:)

Do tego wcale nie dziwne że trudno je było obić. Już napisałem materiał się nie kurczy, tylko ewentualnie nadciąga.

 

I jeśli mają być to słupki docelowe zdecydowanie można poświęcić troszkę więcej czasu / tutaj już ,szpachli by uratować te kształty.

Wyślij na pw maila to wyśle Ci kilka słupków z wyjaśnieniem o co mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin-real Jeżeli chodzi Ci o wklęsłości to tak się rajty formują. Musiałbym tam sporo tej szpachli wybetonować a i to nie było by najszczęśliwszym rozwiązaniem, bo nie miałbym dostępu do cycków od lusterek a nawet musiałbym je obciąć. Panu tapicerowi nie udało się wylepić tych wklęsłości więc poglądowo można kuknąć jakby to wyglądało - jak doklejone. Nie twierdzę, że moje kulfony są piękne, szukałem w sieci inspiracji jak ugryźć temat, no ale w każdym aucie i przy każdym kierunkowaniu sytuacja diametralnie się zmienia. Zrobiłem po swojemu. Kierunki są takie i bałwany muszą sporo wystawać. Z gó... bata nie ukręcisz. Podrzuć jakieś foto słupków które Ci się podobają albo jak według Ciebie powinny wyglądać moje. Nie pomyśl, że się czepiam czy droczę, po prostu jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...