Skocz do zawartości

Wybór subwoofera do obudowy fitbox. Mondeo mk4 kombi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje mondeo ma już wygłuszone drzwi przód oraz tył i wstawione dobre głośniki. Grają one bardzo fajnym basem.. niestety brakuje mi tych najniższych tonów. Przyszedł wiec czas na subwoofer. Jedyne co mnie ogranicza to obudowa która jest typu fitbox i jest montowana po prawej stronie bagażnika.  Pytanie jaki subwoofer do tego wybrać 

Wymagania :

średnica 20cm ;(

objętość obudowy tylko 8 l (obudowa zamknięta)

wszystko zasilane wzmacniaczem laznar vibe 238  w mostku.

 

Ogólnie mam trzy typy subwooferów :

 

Rockford fostgate P2D2-8

Excursion SHX-8

Phonocar TD-2077

 

 

Co będzie najlepsze ? A może macie jakieś inne propozycje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdz w manualach tych przetworników który z nich producent przeznacza do takiego litrażu obudowy. Ja miałem w mk4 helixa P8 - trochę lepszy przetwornik od twoich propozycji i to w br - dostawał 600 rms i żeby jako tako to zagrało to wyciskałem z maleństwa ostatnie soki. MK4 to już trochę auta więc nie bądź zdziwiony, że 8l closed będzie - hmmm - trochę mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shx w cl potrafi zdziwić, w Grand Vitarze byłem pewny, że gra 10" w br :D tam z tego co pamiętam chyba 11 albo nawet 14l było i było fajnie, nisko, miękko... 

 

Można się jeszcze zastanowić nad jakąś Vegą albo pójść w drugą stronę i skusić się na coś z kove albo dd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8" w 8 l (netto wyjdzie z 6,5 l), to nie 8" w 12-14 :) Dla mnie 8" w tych mikrobudkach, to kapiszony, a nie suby, więc łączenie "brakuje mi niskiego dołu" i "musi grać w 8 l brutto" nie idzie w parze po prostu :) Gdyby coś tam pewnie pomyślał, to by wydusił własnymi siłami więcej litrów - 12-15, wtedy 10" można zaaplikować i efekt zdecydowanie się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem coś małego. ale większość pisze że nie da rady takie maleństwo . więc do głowy przychodzą mi już różne skrajności.... może zainwestować w jeszcze droższy głośnik 20 cm z którego da się więcej wycisnąć. z drugiej strony... drzwi wytłumione ,głośniki wymienione, wzmacniacz do nich zapięty więc może maleństwo wystarczy. muszę to przemyśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...