Skocz do zawartości

Nie zadowolony ze sprzętu - co polecacie.


Marcino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sluchaj no bawilem sie ustawieniami, ale nie moglem jakoś nic tego typu znaleźć, ustawiałem radio na ucho i już było w sumie lepiej - chyba to jest to, gdzie ustawiało jakość szczegółów lewel 1, 2 i 3 - czy to mogło być to? Jeśli tak to ustawiłem na najwyższy level bo jest wtedy taki czysty, wyraźny, dalekosiężny dzwięk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj, tak jak Ache pisze, mozliwe ze to przez filtry,ktore u Ciebie wynosza albo 80 albo 120 albo 160. Wez w reke podrecznik od radia, i poszukaj czegos takiego jak HPF (filtry gornoprzepustowe) i tam bedzie napisane jak w nie wejsc, przewaznie trzeba przytrzymac jakis guzik, albo poprostu nacisnac jakis... nie wiem jak jest w przypadku Twojego radia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bd strzelał, wciśnij i przytrzymaj przycisk "sound". Powinny wyskoczyć opcje filtrów HPF i zaawansowane ustawienia bass i trebble. Napisz co masz na HPF. I napisz jak ustawiłeś HPF na wzmacniaczu. To zaradzimy dalej.

valenti.no , pewnie, że zagrały na axtonie bo niby czemu miałyby nie grać. Rzecz w tym, że kolega Marcino ma trochę wyższy model. Ja ze swojej strony mogę dodać, że moje focale 165kf, czyli kevlarowe zagrały dużo przejrzyściej, dynamiczniej i z większym kickiem na proxie 500.24 niż na mniejszym braciszku - glowie. Ja tylko sugeruję, że focale potrzebuje naprawdę jakościowego pieca, żeby się nimi cieszyć. A co do basu to prawda, nie ma go zbyt wiele na dole, ale to właśnie cena za dobrego kicka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcino dokładnie w tych ustawieniach sie baw... zobacz też to co Koledzy piszą- filtry HPF, chociaż zapewne standardowo puszcza przód całym pasmem.. co do ustawien korektora to wiesz... no ja lubie liniowo, ale tak jak pisałem- kiedyś wydawało mi się ze przejrzyście i czysto jest jak pasmo jest "uwypuklone" na niskich i wysokich tonach.. z czasem gusta sie zmieniają, przesiadałem sie na różne inne klocki, zmieniłem upodobania muzyczne i korektor służy mi tylko do poprawienia(czy raczej zbliżenia się do) liniowości- bo przy moich prowizorycznie wygłuszonych narazie drzwiach do ideału daleko :hyhy:

Thoo24Mass no Vki sa wyżej od A1 i mają troszeczke inny profil, ale aż tak dużej przepaści nie ma miedzy nimi.. chodziło mi bardziej o pokazanie przypadków, że użycie troche mniejszego wzmacniacza nie musi być czymś nieprawidłowym czy złym :D nie chodzi tylko o moc, ale tez takie parametry jak damping factor, thd dla mocy nominalnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to miał df ok 250 dla porównania moj xtant i jl mają >200..

 

 

edit:

 

sory, troch sie zagolopowałem:

Axton Impact C500x4

 

RMS 4x50W / 2x200W 4 ohm

Max 4x80W

Frekv. rozsah 10-30 000 Hz

THD < 0,05%

LPF a HPF 50-200Hz

Damping factor >200

Pojistka 30A

Rozměry 30x22 cm

Hmotnost 3,8kg

 

 

ale naprawde nie jest źle.. poza tym swego czasu ten axton wygrywał w swoim przedziale cenowym np ze steg'iem.. upieram sie przy tym, że ten model naprawde nie jest złym wzmakiem na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dolaczam sie do tematu bo i mnie dotyczy posiadam

-kompletne wygluszenie(soudal + dystanse)

-radio pioneer deh-p 8600mp

-przod dego sp-650

-wzmak pioneer gm-x944

-kable rca stinger

-kondensator dietz

i mam wlasnie pytanie czy wymiana wzmacniacza pokroju dimensiona,stega,lub audisona cos mi da?

regulacje zostaly poczynione na radiu i wzmaku.Glosniki nowe wiec odpada radio tez w bardzo dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zagralo to podobnie a te to przeciez dego

 

Tak znaczek DEGO i już ma to lepiej zagrać? Poczytaj o "forumowych hiciorach" ... klocki za tę kasę to najlepiej na własne uszy posłuchać przed zakupem .

 

 

PS: znawcą pionka nie jestem ale ten wzmacniacz ma chyba przedwzmacniacz w klasie A i całkiem całkiem gra .. opinia gdzieś zasłyszana , bo nigdy nie miałem przyjemności posłuchać wzmacniaczy Pionka ... jakieś takie mam uprzedzenia czy co? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczek nigdy nie zagra...ale firma to jest markowa nie powiecie ze robi zle glosniki? wiele osob nawet na zawodach car audio takie posiada i ma dobre opinie. jak jest dlugi i gleboki bas to bardzo membrana sie wychyla i dzwiek sie znieksztalca podobnie bylo i w poprzednich glosnikach moze byc ze wzmacniacz daje taki sygnal ze powoduje takie cos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...