Skocz do zawartości

Nie zadowolony ze sprzętu - co polecacie.


Marcino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podłączyłem dziś w samochodzie taki oto zestaw :

- kompletne wygłuszenie drzwi (taśma Soudal),

- radio Alpine iDA X001,

- głośniki w drzwi 165mm Focal 165V (70 W RMS)

- wzmacniacz Axton C500x4 (na mostku 2x200 W)

 

Jakoś średnio jestem zadowolony z jakości odtwarzanego dzwięku, czyżby wzmacniacz nie ogarniał tych głośników? Radia i głośników raczej nie podejrzewam bo głośniki w stanie bdb - membrana ładnie pracuje.

Domyslam się, że czeka mnie wymiana wzmacniacza, jeśli tak to co polecacie? Odnośnie wymogów to chciałbym jakąś 2kanałowke (chyba taniej kupi lepsza 2kanałowke niż 4kanały) i żeby wzmacniacz nie zajmował dużo miejsca tzn chce go wepchać pod fotel kierowcy.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli nie ma sub'a to może być niedosyt. Sam jeżdżę teraz ze 165kf bez podpiętego bagażnika i brakuje mi BUUUUUUUUUUUUU. Focal nie jest demonem zejscia ale gra za to bardzo przejrzscie. Gra czysto i obnaża słaboci systemu. Fakt, że reszta mogłaby być lepsza do niego. Spróbuj w pierwszej kolejnosci podpiąć jaki bardziej jakosciowy piec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że wina leży w podłączeniu/ustawieniach Jak masz na wzmaku po ustawiane ?

W radiu wszystko jest dobrze ustawione ?

 

6,5 cala w drzwiach pod wzmakiem potrafi fajnie zagrać, tylko czy ty po prostu nie stawiasz za wysoko poprzeczki temu systemowi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień piec na coś lepszego. I w przypadku CAA50 i C502 przesiadka na stare alpine lub philipsa dała znaczną różnicę.

 

Szukaj czegoś pokroju 3544 Alpine.

 

Kolega Cober z forum ma na sprzedaż Macrom'a 42.07(85Wx2), myślę, że sprzęt warty uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te focale napędzasz z mostka 2x200 rms? To zły pomysł.

 

massiv88, może i nie taki zły ten piec, ale od tych głośników sporo odstaje jakością a kolega pisze jeszcze, że to gra w mostku.

 

Marcino, ja musiałem podbić trochę bas w radyjku żeby mieć namiastkę sub'a. Jak masz ustawiony wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c500 akurat takim złym wzmakiem nie jest- to raczej jeden z najlepszych produktów tej firmy, i wcale nie ma złego basu, mało tego do focali na przodzie nie jest złym pomysłem :rotfl: na moje też kwestia ustawień (troche popatrzyłem na to radio i troche ustawień ma) jak masz wszystko ustawione?? ja pamietam jak zaczynałem sie interesować CA i w ogole Audio to lubiłem jak były podbite pasma niskie i wysokie (wszystkie loundness'y, kontury itd.) z biegiem czasu, godzin odsłuchów i zabaw w ustawienia zacząłem dążyć do jak najlepszej liniowości i dopiero wtedy zaczynają się smaczki.. Poza tym Focal na przodzie nie jest do "łupania" i myśle że nisko to nawet nie ma sensu go męczyć.. na moje to te Focale dadzą rade pod axtonem bez mostka i do tego walnij jakąś skrzynkę na początek, a potem pomyśl o wymianie wzmaka...

I w ogole to moim zdaniem słuchanie na Focalach mp3 jest lekką... profanacją :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...