Skocz do zawartości

Audison LR czy Alpine z czarnej serii


djrobus1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje chłopaki waszej pomocy bo mi od 2dni uszy bolą.

Szwagier posiada audisona lr604 i głośniki alpine spx-177 (jakoś tak). Od kilku dni coś go naszło na podmianę audisona na czarną serię alpine.

Ja osobiście nawet lubię grę audisona ale alpiny nie słyszałem żadnej i nie wiem jak grają a tym bardziej czy warto podmieniać. 

Szwagier chce więcej dynamiki, agresywności i ostrości na górze. A ja nie wiem czy ta seria go usatysfakcjonuje.

Kliknijcie coś jak mieliście okazje porównać.

Problem też leży w tym, że budżet na alpinke 4ch to max. 250zł.

 

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie.

Ja lubię audisona bo on nie podkreśla żadnego pasma. Wulkanem dynamiki też nie jest ale gra poprawnie i sceny mu jakoś nie brakuje.

Te głośniki SPX to już porządny zestaw i można fajne granie na nim zrobić (teraz gra poprawnie wg mnie) ale szwagros chce mocniej i ostrzej (z tego co zrozumiałem) ale jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem lr ale miałem vxr i choć do suba mi ten piec nie pasował to na przód był najlepszym jaki miałem a lubię granie "z tupetem" ;) dynamiką i życiem zabił rodeka, alpine i arc audio... Niby kluska a jednak na przód bardzo fajny piec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LR to nie VRX czyVR, dużo mu do nich brakuje ale ma coś z nich. Słuchałem VR203 i fajnie gra, VRX w wersji sześciokanałowej tez kozak. LR to nie ta liga i nie ten budżet.

Zgadzam się z Wami i też zostawiłbym tego LR ale to nie ja tego słucham na co dzień. Ja od kilku dni słucham marudzenia szwagra i to mnie wpienia. A, że nie ćwiczyłem ani nawet nie słuchałem żadnej alpinki to pytam szersze grono.

 

Chcę aby się "odkrochmalił" ode mnie ale to w końcu rodzina i bajek (jak nie wiem) nie będę mu wciskał. Chce aby był zadowolony jak zdecyduje się na podmiankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co (a raczej jakie konstrukcje) masz na myśli? Jeżeli profilem gry będą tak grać (ostrzej, z kopem ale jakościowo) to chętnie poznam Twoją opinię.

Pytam z ciekawości bo na 98% ma być alpine. Jak sobie coś wyczyta i upatrzy to zazwyczaj tak ma być, dlatego nie przeglądałem giełdy pod kątem innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisi na giełdzie np hifonics eagle, całkiem fajny piecyk, miałem go trochę czasu u siebie i miło wspominam. Nie umiem/lubię opisywać dźwięku dlatego wybacz braku opinii.

Posiada też całkiem niezłe filtry, mam gdzieś pdfa z manuałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za hifonami nie przepadam aczkolwiek cwiczyłem u siebie Andromede i było fajnie

Ale osobiście jestem zwolennikiem Genesis, Brax, SS, 'białasy' z PG czyli seria ms. Tyle, że to nie ten budżet a ja nie będe nikomu narzucać swoich typów. Niech sam wyrabia sobie zdanie.

 

Zwrotnica w zestawie spx jest tak rozbudowana, że nawet ja instalując nie przerobiłem połowy ustawień, więc wzmak może (a nawet najlepiej jakby byl) być golasem. Im mniej elektroniki w torze audio tym lepiej.

 

Dobra, załóżmy, że niech będzie ta alpina tylko która? Jest od cholery modeli z tej czarnej seri i na który warto patrzeć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze Audio System z serii ADS wpisywałby się w taką charakterystykę. Miałem ich parę, niestety nie mam informacji czy istnieje wersja 4 kanałowa. Nie posiada tylko filtrów hpf/lpf, więc pytanie czy Szwagier ma filtry w radiu. No chyba, że w systemie nie ma subwoofera tylko dwa zestawy głośnikowe przód + tył.

 

Poza tym, z tego co kojarzę, ale nie jestem pewien, to większość sprzętów tej firmy gra w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...