Skocz do zawartości

Kilka pytań na temat wzmaka i głośnika.


carpower
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zbudować suba który będzie w stanie poruszyć lusterka w Hatchback-u.:)Dodam iż słucham muzy prawie każdej jednak przeważa techno i pop.I teraz mam pytanie czy dane zestawienie sprzętu mi w tym pomoże :

Wzmak: carpower hpb 602 MOC W RMS 1X225

http://www.allegro.pl/item643874736_carpow...lep_kielce.html

 

i do tego głośnik earthquake db 12 400/220 MAX/RMS

http://www.allegro.pl/item647755918_earthq...ier_gratis.html

 

bądź magnat xtc 120 600/260 MAX/RMS

http://www.allegro.pl/item653021681_nowy_s...0_max_600w.html

 

Który głośnik jest lepszy firmowo i który będzie lepiej grał.(Głównie chodzi o bass).

 

Może jednak macie jakieś inne zestawienia car audio dla mnie???

 

Wzmak-do 300

głośnik-do 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

axton c402 + BSW 124II, 154II i gwarantuje ze poruszy lusterko i na dodatek w pełni kulturalnie

Pytanie tylko, czy brzmienie BSW się spodoba autorowi tematu

 

Przykładowo wczoraj zapakowałem moją vegę 124 w closed. Zagrała tak jak się spodziewałem i lubię(czyli jak trzeba to twardo). Później podłączyliśmy Soundstreama SS10R w 35l closed(nie mam tunelu, żeby zrobić zalecany br :looka: ), mnie bardziej odpowiada brzmienie vegi, kumplom znowu soundstreama, bo gra bardziej "mięsiście". SS został u kumpla, a vega wróciła do mnie :)

 

Więc, jakiego innego wzmaka mi radzicie kupić zamiast tego carpower-a?

W podobnej kasie kupisz Peiyinga 2H30R, a to już sprzęt pokroju HPB1502, jeśli chodzi o nowe, w przypadku używek kwestia się rozejrzewać, dobrą kombinacją mogłaby być

wspomniany Axton C402 + RE Audio RE10D4 w br

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie te piździngi i poszukaj używek :looka: na allegro jest fajny wzmak aukcja numer 653844348 (Acoustics Impulse SD-500) na Twoim miejscu powalczyłbym o niego a potem ewentualnie jak zbraknie kasy poczekał i kupił suba pod tego wzmaka. Czasami warto poczekać i dozbierać parę groszy i cieszyć się fajnym graniem. Co do ES300 to głośnik który okropnie lubi waty u mnie zaczynał grać jak trzeba dopiero przy 0.4 kW . :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukeX, -właśnie zbieram kasę i właśnie chcę się zorientować co wybrać i żeby nie kupić "siana". :looka:

 

To teraz reasumując :Podajcie mi firmy i całkowite nazwy modeli wzmaków jakie byście polecali oraz głośników. :)

Myślę żeby osiągnąć mniej więcej tak 300- 500watt w RMS i oczywiście nie drogo

Dobrze by było żeby sprzęt był nowy bo nie wiadomo co z nim wcześniej się działo :)(jak był użytkowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny, który ocenia sprzęt po filmiku :padam:

 

Przecież wiem że na film nie odda prawdziwego dźwięku .

Czytałem gdzieś że ten wmak jest porównywany do carpowera HPB-1502 tylko cena inna

 

 

Widzę że koniecznie się uparłeś na nowy wzmak i to piździnga szkoda ale jak ma to tylko łupać to niech będzie ...

 

Nie jestem przekonany do używanych :D

No powiedzmy że to chodzi o "łupanie" :)

 

 

P.S Ja słyszałem że dana firma Peiying to jest kiepska w sprawach głośników a jeżeli chodzi o wmaki to w miarę :D

Ja uważacie dobrze słyszałem czy jednak nie ?

Wiem że nie jest to sprzęt z górnej półki ale......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś że ten wmak jest porównywany do carpowera HPB-1502 tylko cena inna

Bo tak jest

 

P.S Ja słyszałem że dana firma Peiying to jest kiepska w sprawach głośników a jeżeli chodzi o wmaki to w miarę

Ja uważacie dobrze słyszałem czy jednak nie ?

Źle słyszałeś, ta firma robi kiepski sprzęt, a to że 2h30R to sprzęt na poziomie HPB-1502 to tylko źle świadczy o tym carpowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tego pizdzinga :padam: powiem Ci ze jest dobry sprzet za ta kase i jezeli chodzi o nowki...moc posiada lecz nie licz na jakosc...doradze Ci w tym ze lubi duzo pradu zezrec :) dlatego tak sie dzieje ze ma mala sprawnosc elektroniczna...i wszsytko wokol Ciebie muga :D

 

ps. jak kupisz ten sprzet to kup grubsze kable :D ja mialem 20mm2 i nie starczaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carpower napisał/a:

a jaki polecicie do tego sprzętu kondensator ??

 

a po co kondensator??

hehepack,głupie pytanie :wstyd:

Miałeś okazję porównać kiedyś instalację z kondensatorem (dobrym) a bez niego :przestraszony:

Z początku podchodziłem do kondensatora sceptycznie,poczytało się trochę na forum po za tym mój kumpel miał hybryde która po mojemu oprócz oświetlania bagażnika nic nie daje.Człowiek ciekaw więc kupił kondensator i ja odczuwam różnicę naprawdę jestem zadowolony napięcie drastycznie nie spada,wcześniej bez kondka jak mierzyłem napięcie miernikiem to myślałem że oszalał :rotfl: skakał jak szalony :rotfl: teraz wszystko pracuje płynnie :rotfl: oczywiście kondensator to nie elektrownia i wszystkich problemnów z zasilaniem nie rozwiąże ale w moim przypadku pomógł :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu przy 500 watach pobieranej mocy, wystarczy w miarę dobry aku i odpowiednie kable zasilające.

hehe:P z DOBRYM kondkiem nie miałem do czynienia chyba :wstyd: bo przy mocach wzmacniaczy tak do 700W RMS żaden nic nie dawał, no może oprócz pomniaru napięcia :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu przy 500 watach pobieranej mocy, wystarczy w miarę dobry aku i odpowiednie kable zasilające.

Przecież nie napisałem że nie

Jestem takiego zdania że bez dobrego akumulatora i odpowiednio dobranych przewodów nawet nie warto inwestować w kondensator :wstyd:

przy mocach wzmacniaczy tak do 700W RMS żaden nic nie dawał, no może oprócz pomniaru napięcia

Mój piec który zasila subwoofer jest podobny mocowo do carpower'a HPB-1502 :rotfl:

Kondensator jakim dysponuje to signat S104001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...