Skocz do zawartości

Maluszek i dwa lanzarki


marcin116a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy i chciałbym przedstawić moją zabudowę a mianowicie dwa suby w maluszku

prosił bym o jakieś rady a nie słowa krytyki

 

dwa głośniki lanzara max pro 154d po około 700 w rms

wzmacniacz crunch gp 1500.2

kablel zasilający 50mm2

kondensator 1 faradowy (troszkę chyba za mały )

akumulator 62 Ah

skrzynie to 120 l każda strojone na 35 hz

 

 

proszę o opinie i pomoc w udoskonaleniu :)

post-1-1244151217.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rady i porady dla nowego kolegi:

"Najpierw myslimy-potem kupujemy"

Hhmm niewiem od czego zaczac..

Głosniki akurat z ktorymi mialem do czynienia, tez kiedys ktos mi w sklepie u kumpla upierał sie na nie..

Głosnik nie jest w stanie hulac na niskich tonach. Jego słabszy brat Lanzar Max radzi sobie lepiej.

Twoj wzmak wyciaga na kanale 350wat rms jak mu zasilanie rozbujasz do 14,4V

Kondzio nic ci nie da-to nie jest studnia bez dna. On ci pomoze ale przez chwilke, jak jest naładowany, i wykorzystywany jest przez ułamek sekundny-no moze dwa ułamki :)

Alternator w aucie potrzebuje pomocy, wiekszy, wymiana, a najlepiej wsadzic dwa. Wtedy masz mozliwosc z czegos podwyzszyc napiecie bo tak to odpaleniu glebokiego bassu Voltomierz pokaze ci 11,5V - jak bedzie dobre słonce.

Chcesz aby zamruczało ci basem? Trzeba dorzucic w tym momencie troszke funduszy bo jak nie masz stabilnego zasilania, wiekszego wzmaka, to skrzynia niech lezy w tej konfiguracji bo mniejsze skoki membrany glosnika daja mniejsze cisnienie a wiec lepiej nie rozpychac skrzynki jeszcze bardziej..

Podejzewam ze w tym momencie lepiej by pofruneły 2 glosniki 12" o mocy mniej wiecej 250wat w 2omah kazdy, lepiej by skakały, zrobiły by lepsze cisnienie, przy mniejszej skrzyni,a tak to musiales sie napracowac a i waga pewnie nie mała..Skrzyneczka mam nadzieje ze w srodku jest troszke wzmocniona bo przy takiej skrzyni zapewne widac troszke latajacych boków lub scian.Jak jest mozliwosc to lepiej glosnik stawiac do boku niz do gory ze wzgledu mase zawieszenia, mozna zyskac "troszeczke" jak widzisz na zdjeciu powyzej, jak jestes poczatkujacy to sie jeszcze nauczysz, stracisz troszke kaski, troszke cie wysmieja, zaciskaj zeby i ucz sie dalej..

Nie odrazu rzym zbudowano, czasami potrzeba kilku lat aby sie czegos dobrze nauczyc.

Inni co ucza-tez sie myla :)

Intuicja..

Checi..

Czas na nauke..

I widzimy cie za jakis czas na zawodach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też planowałem zrobić skrzynie tak jak kolega leon_max i jakoś nie maiłem pomysłu na to chciałem umieścić to w skrzyni ze szczeliną ale jakoś nie dałem rady nie wiem jak by to wyliczyć jak by sie ktoś znalazł chętny do pomocy i do wyliczenia był bym wdzięczny co do altka jest tam jeszcze normalny :) co do wzmacniacz zdecydowania za molo głośniki chyba są wygrzane i pora na coś większego może jakieś pomysły co do dachu to mało co drży ale za to szyba wyskakuje z uszczelki

 

gdzie można zmierzyć ciśnienie ile ten sprzęt wyciska okolice łańcuta

 

[ Dodano: 2009-06-05, 14:16 ]

dodaję więcej zdjęć

post-1-1244204035.jpg

post-1-1244204036.jpg

post-1-1244204037.jpg

post-1-1244204038.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że maluch jeszcze nie poszedł w zapomnienie :) Sam też miałem w maluchu zajęty tył :) Nie mam fotek ale było podobnie z tym że ja miałem moje 2 jbl 1202d hehe Zawsze śmieszyły mnie reakcje ludzi którzy patrzyli do środka a tam skrzynia zamiast siedzeń :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dachu to mało co drży ale za to szyba wyskakuje z uszczelki

 

to fakt. W malcu 2x15 prędzej ruszy przednią szybą jak dachem. Nie wspominam o tylnej szybie która chce wyskoczyć :)

 

Niedługo robie mały projekcik do mojego starego malczana 4x12" + 1,5-2kw

Założenie drugiego altka w malcu nie jest takie skomplikowane

A ta skrzynia nie musi być taka duża ja miałem 2x80L na 37hz szelinowe.Efekt basu potęgowany był wiatrem z bas reflexu, który dawał prosto w łeb :)

Co do tych portów to u Ciebie powinno być ich conajmniej cztery. A te jaką mają długość?

W razie pytań odnośnie nagłośnienia malca zapraszam na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych portów mają 10 cm średnicy i długośc 10,5 cm tak doradził mi koleś na elektrodzie chciał bym zrobić szczelinowy bas i by chyba to troszkę lepiej grało i głośniki pionowo może by sie znalazł jakiś odważny aby mi to wyliczyć :):)

 

[ Dodano: 2009-06-05, 18:05 ]

co do mocy wzmacniacza kolega IGE ma rację dokładnie taka moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a na zawodach bylem

 

[ Dodano: 2009-08-29, 22:53 ]

ja jestem za takim wypadem jak coś to pisz możesz podać nr gg

 

[ Dodano: 2009-09-02, 19:00 ]

teraz pytanie za 100pkt :):) czy wzmacniacz taki jak Hifonics Brutus BXi1606D 1 x 550W @ 4 ohms

1 x 1100W @ 2 ohms

1 x 1600W @ 1 ohm da rady tym lanzarom max pro 154d (dwie sztuki ) rady

 

[ Dodano: 2009-11-06, 21:43 ]

witam auto zmienione Ford mondeo kombi wiec pasuje coś tam włożyć wzmacniacze zostają te co juz miałem czyli crunch i brutusik tylko teraz mam drobny problem i pytam się o poradę a mianowicie które z podanych głosników polecacie

dwa Pioneer TS-W308D4 lub coś z tej rodziny

cztery STX GDN-30-500-2x4-AA

cztery BOSCHMANN Z-12SL

ma to robic dużo huku i przyjemnie grać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...