Jump to content

Pomoc w zakupie wzmacniacza do 400zł


egon5000
 Share

Recommended Posts

Witam. Przymierzam się właśnie do zakupu wzmacniacza 4-kanałowego do głośników przednich i tylnych. Na nowy wzmacniacz chciałbym przeznaczyć max. 400zł. Ma on napędzać głośniki JBL CS760C + Tweetery Sinuslive Neo 25s. Chciałbym aby wzmacniacz miał przynajmniej "prawdziwe" 50W w RMS na kanał a najlepiej 70, gdyż jestem zdania, że sprzęt powinien mieć trochę zapasu mocy.

Z doświadczenia wiem, że parametry wzmacniaczy w tym przedziale cenowym często są bardzo przekłamane, dlatego proszę o pomoc osoby, które sie znają. Jaki wzmacniacz w tej cenie moglibyście mi polecić? Jacy producenci podają parametry uczciwie a jakie powinienem omijać? U lokalnego sprzedawcy widziałem ostatnio takie wzmacniacze:

 

Crunch GPX1000.4

MAGNAT EDITION FOUR

BLAUPUNKT EMA 455

SONY XM-N1004

 

Jeśli któryś z tych wzmacniaczy jest coś wart to mógłbym zakupić na miejscu bez czekania na przesyłkę z allegro. Jeśli jednak wszystkie 4 są do niczego to czekam na inne propozycję, zakupię przez internet.

Dodam, że obecnie moje przednie głośniki podpięte są pod wzmacniacz MAC Audio MPE 2.0XL, który podobno ma 80W RMS na kanał i jestem z jakości dźwięku bardzo zadowolony. Rozważałem więc zakup modelu MPE 4.0XL tego samego producenta o takich samych parametrach dla 4 kanałów.

 

Na koniec jeszcze jedno pytanie, gdyż nie chcę zakładać kolejnego tematu. Moc mojego zestawu głośników sporo się różni. Woffery mają po 50W RMS a tweetery mogą pracować z głośnikami o mocy 120W RMS. Miałem wielki problem z prawidłowym ustawieniem GAIN'a we wzmacniaczu. Albo pojawiały się przestery na wooferze albo tweetery za bardzo kłuły w uszy. Czy taki efekt jest winą zbyt słabego wzmacniacza, czy dużej różnicy w mocy głośników nisko i wysokotonowych w konsekwencji czego ciężko je ze sobą "zgrać". Obecnie tweetery mam podpięte pod radio a woofery pod wzmacniacz. Jednak przy niektórych utworach nawet już na średniej głośności wysokie tony potrafią być drażniące dla ucha.

Link to comment
Share on other sites

Stary xm754hx był dość fajny (dalej mam takiego na półce) ale jak z nowszymi seriami? Jak wiadomo nowsze sony trochę gorsze były :/ magnata bym odpuścił podobnie jak blaupunkta... Crunch też wzmacniaczem wysokich lotów nie będzie ale coś tam zagra...

 

Jeśli chodzi o tweetery i moc to chyba musisz poczytać trochę forum bo mylisz pojęcia i w złym miejscu przyczyny szukasz ;)

Robię hałas... Ale z klasą ;) Vectra - off, przprzynajmniej teraz

Caravan - Kenwood kdc-6047u-> Rodek 2180A-> Vibe Black Death pro8, EDPRO22T-E4 | Taramps Bass 12k->  Vibe Black Death HEX 18 -> 148.1dB @37Hz | Altek 140A+BIG3-> 68Ah (pod maską), 100Ah (w bagażniku)

Link to comment
Share on other sites

Przy tym budżecie to chyba lepiej poszukać używki i wtedy masz w czym przebierać.

Alpine Dva9861 - Alpine Pxa h701 - Soundstream Rubicon 404 - Audio System Hs 25 Dust - Audio system Ex80Dust - 2x Soundstream Rubicon 1002 - 8x Audio System 165 R/x - JL Audio Slash 1000/1 - Alpine Swx 1243

300A - 500f - 4x50mm2

Team Kick

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o tweetery i moc to chyba musisz poczytać trochę forum bo mylisz pojęcia i w złym miejscu przyczyny szukasz ;)

 

Czytałem dużo. Wiem, że tweeter nie ma 120W RMS, lecz jest podana przez producenta moc głośników średnio-niskotonowych z jakimi taki tweeter może współpracować. Sam tweeter ma może z 10%, czyli ok. 12W. W każdym razie może te Sinuslive po prostu tak mają, że są tak głośne. Niestety zwrotnica z zestawu nie pozwala ich bardziej wyciszyć, gdyż mam ją już ustawioną na max. czyli -4db. A co używanych wzmacniaczy, to szczerze, trochę się boje. Kiedyś kupiłem używanego Blaupunkta, z tych starszych modeli, wydaje mi się lepszych od tych co dzisiaj robią i było coś skopane z jednym kanałem, bo strasznie zniekształcał dźwięk w jednym kanale przy niskiej głośności, czyli coś było z nim nie tak. Od tej pory zraziłem się do używek.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma czego się bać,daj ogłoszenie w kupię i dostaniesz na pewno ciekawe propozycje,najważniejsze że na forum nikt Ci bubla nie wciśnie,bo z nowych niestety niczego sensownego nie kupisz w tej kwocie.

 

Jeżeli miałbym Ci doradzić od siebie coś z używek to Helix HXA400 ba nawet DB4 nie jest męczący a na początek jak znalazł.

 

A co do tweetera to wstaw opornik,najprostszy sposób na ściszenie tweetera.

Alpine Dva9861 - Alpine Pxa h701 - Soundstream Rubicon 404 - Audio System Hs 25 Dust - Audio system Ex80Dust - 2x Soundstream Rubicon 1002 - 8x Audio System 165 R/x - JL Audio Slash 1000/1 - Alpine Swx 1243

300A - 500f - 4x50mm2

Team Kick

Link to comment
Share on other sites

 

 


Wiem, że tweeter nie ma 120W RMS, lecz jest podana przez producenta moc głośników średnio-niskotonowych z jakimi taki tweeter może współpracować. Sam tweeter ma może z 10%, czyli ok. 12W.

 

Głośnik nie ma żadnej mocy. Moc opisana na głośniku to móc jaką może dany głośnik przyjąć! Różnica w głośności prędzej wynika z różnicy skutecznośći między tw a wf albo zbyt niskiego cięcia dla tw. Poczytaj o l-pad ;)

Robię hałas... Ale z klasą ;) Vectra - off, przprzynajmniej teraz

Caravan - Kenwood kdc-6047u-> Rodek 2180A-> Vibe Black Death pro8, EDPRO22T-E4 | Taramps Bass 12k->  Vibe Black Death HEX 18 -> 148.1dB @37Hz | Altek 140A+BIG3-> 68Ah (pod maską), 100Ah (w bagażniku)

Link to comment
Share on other sites

A co do tweetera to wstaw opornik,najprostszy sposób na ściszenie tweetera.

 

Myślałem o tym, żeby tak zrobić. Tylko nie za bardzo wiem, jaki dokładnie opornik muszę wlutować, aby ściszyć tweetera o kolejne 2db. Nie jestem dobry w tematach elektroniki.

Link to comment
Share on other sites

 

 


Tylko nie za bardzo wiem

 

Dlaczego nie dostosowałes się do zalecenia kolegi ?

 

 

 


Poczytaj o l-pad
nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:
Link to comment
Share on other sites

W dwie minuty znalazłem tabelę z odpowiednimi opornikami... Widać ktoś tu chce na tacy gotowca... 

Robię hałas... Ale z klasą ;) Vectra - off, przprzynajmniej teraz

Caravan - Kenwood kdc-6047u-> Rodek 2180A-> Vibe Black Death pro8, EDPRO22T-E4 | Taramps Bass 12k->  Vibe Black Death HEX 18 -> 148.1dB @37Hz | Altek 140A+BIG3-> 68Ah (pod maską), 100Ah (w bagażniku)

Link to comment
Share on other sites

W dwie minuty znalazłem tabelę z odpowiednimi opornikami... Widać ktoś tu chce na tacy gotowca... 

 

Tak się składa, że ktoś się tu myli. Nie potrzebuję gotowca. Również widziałem tą tabelkę. Niestety szukanie jej zajęło mi trochę dłużej niż 2 minuty, ale udało mi się w końcu znaleźć :P

Link to comment
Share on other sites

Czyli da się ;) Widzisz, na początku tego też nie rozumiałem, podejścia użytkowników do takich pytań, ale po jakimś czasie sam stwierdziłem, że szukanie odpowiedzi samemu jest o wiele lepszym rozwiązaniem... Jak ktoś poda odpowiedź na tacy to rozwiążesz jeden problem a z wiedzą zdobytą samemu rozwiążesz ich wiele samodzielnie ;) mała podpowiedź to jedyne co jest potrzebne ;)

Robię hałas... Ale z klasą ;) Vectra - off, przprzynajmniej teraz

Caravan - Kenwood kdc-6047u-> Rodek 2180A-> Vibe Black Death pro8, EDPRO22T-E4 | Taramps Bass 12k->  Vibe Black Death HEX 18 -> 148.1dB @37Hz | Altek 140A+BIG3-> 68Ah (pod maską), 100Ah (w bagażniku)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Witam,

pozwólcie, że podepnę się pod temat.

Kompletuję powoli zestaw do auta. Części elementów mam już w użytkowaniu (radio pioneer deh-p77mp, głośniki przód Hertz DSK 165, subwoofer w skrzyni JBL CS1214).

Teraz chciałem skompletować piecyk do tego. Z czasem będę zmieniał inne elementy (sub, potem głośniki) ale to za jakiś czas.

Jaki wzmak używany polecacie? Zastanawiam się nad takimi opcjami:

 

u-Dimension Jr.4-300

u-Dimension Jr. 5.4x 300

Audison SRX.4

Rockford Fosgate Prime r300-4

Rodek 4100

Alpine V12 MRV-F303

Alpine MRV-F400s V12

ALPINE MRV-f407 V12

JL AUDIO 360/4
Focal R-4280
Xetec Xircuit xi-240.4
Steg AQ 45.4X

 

ew. oferty z giełdy forum:

Fujitsu Ten Alpha 5000m

Steg QMOS II 75.4x

Carpower POWER-4/400

 

 

Z góry dzięki za rady!

Link to comment
Share on other sites

 

 


Z góry dzięki za rady!

 

Ja radziłbym Ci najpierw w odpowiednim dziale się odpowiednio przywitać ...samo serwus się nie sprawdza !

nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:
Link to comment
Share on other sites

 

 


Alpine MRV-F400s V12
Moim zdaniem najciekawszy z całej listy. B. przyzwoity wzmacniacz, będzie to najlepsze ogniwo systemu.

 


Z czasem będę zmieniał inne elementy (sub, potem głośniki) ale to za jakiś czas.
Wymieniając fatalny tweeter z systemu przedniego poznasz walory w/w wzmacniacza.

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. 

"Jeśli nie znajdziesz sposobu na to, aby zarabiać, gdy śpisz, będziesz zmuszony pracować do końca życia"

 

Link to comment
Share on other sites

Mistrzuniu a widziałeś jak masz sie przywitać?

 

Czy to za trudne.

Chętnie posłucham systemu lepszego niż AMA do 350 złotych na nowych głośnikach z możliwością odkupienia
Odwilż ,odwilż oby wszystko nie popłyneło

Link to comment
Share on other sites

Dan124 - pytasz, czy widzialem jak mam sie przywitac? Ty takie rzeczy piszesz na powaznie? Sorry, jesli nie przywitalem sie zgodnie z Twoim szablonem i nie wpisalem jakim autem jezdze. Naprawde ta informacja jest dla Ciebie taka cenna?

 

Dzieki Panowie za wskazowki z wyborem pieca.

Link to comment
Share on other sites

Wchodzisz na forum, gdzie panują pewne zasady ale Ty masz je w głębokim poszanowaniu i teraz co czekasz na odpowiedź na swoje arcy trudne i nigdy nie omawiane zagadnienie? Szukałeś coś o juniorku, czy starych alpinach, no bo chyba nie sądzisz iż nigdy nie omawialiśmy te wzmacniacze? No ale jak Ty widzisz problem w przywitaniu się to już widzę jak cokolwiek sam szukasz i czytasz ...

nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:
Link to comment
Share on other sites

Chodzi o to, ze to Ty widzisz problem, nie ja. Wnioskuje, ze masz klopot z pogodzeniem sie, ze ktos moze miec inne zdanie na jakis temat. A moze jezdze zardzewiala syrena i tak sie jej wstydze, ze nie chcialem zebys o tym wiedzial. Czlowieku, nie masz powazniejszych zmartwien niz moje powitanie na forum? I nie pisz teraz, ze zasmiecam temat, bo to nie ja zaczalem.

 

Proponuje wiecej dystansu do nieistotnych spraw.

P.s. wybaczcie brak polskich znakow ale pisze z tel.

P.S.2 orientuje sie, ktore piece polecacie ale moje doswiadczenie w CA przy Waszym jest zerowe, a wybor (tych polecanych) jest duzy, dlatego pytam sie madrzejszych

PZDR

Link to comment
Share on other sites

W sumie to mi lotto.

 

Idąc dalej tym torem rób co chcesz posiadaczu syreny.

Edited by dan124

Chętnie posłucham systemu lepszego niż AMA do 350 złotych na nowych głośnikach z możliwością odkupienia
Odwilż ,odwilż oby wszystko nie popłyneło

Link to comment
Share on other sites

 

 


zlowieku, nie masz powazniejszych zmartwien niz moje powitanie na forum?

 

Nie masz innych zmartwień i wchodzisz na forum , by uzyskać pomoc , a tu chcą żebyś się dostosował do ich zasad i przywitał się ...oj to może Cię zabić ! Serio ! Jeden zachował się kulturalnie i umarł ... buce, buraki żyją przeważnie długo i szczęśliwie ! 

 

Co do Syrenki ...oj chciałbym mieć Syrenę ! 

 

Co do wzmacniacza ...cokolwiek z wymienionych kupisz to i tak te DSK to zniweczą i nie będziesz w stanie rozpoznać klasę jakości wzmacniacza (czytaj kup najtańszy, bo i tak nie usłyszysz różnic).  

Nie czytałeś nic o DSK przed wydaniem kasy? Szkoda ...no ale to nie moja kasa na szczęście!

nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:
Link to comment
Share on other sites

Dan ty to ostatnio masz ciśnienie na tych nowych :D Ale serio uważaj bo ten zawał to nie przelewki :D Co poradzisz, coraz młodsze pokolenia zaglądają na forum a oni zasady mają w dopie i myślą, że wszystko im się należy... Nie znają czasów gdzie gazeta w kiblu nie leżała po to żeby ją czytać ;)

Robię hałas... Ale z klasą ;) Vectra - off, przprzynajmniej teraz

Caravan - Kenwood kdc-6047u-> Rodek 2180A-> Vibe Black Death pro8, EDPRO22T-E4 | Taramps Bass 12k->  Vibe Black Death HEX 18 -> 148.1dB @37Hz | Altek 140A+BIG3-> 68Ah (pod maską), 100Ah (w bagażniku)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...