Skocz do zawartości

poszukiwane radio do yougtimera


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Potrzebuję pomocy od bardziej zaawansowanych ludzi w dzidzinie CA,

 

Problem jest następujacy- mam samochód z 1979 roku. chciałbym mieć w nim przyzwoitą instalcję. roblem jest w samycm radiu- miejsce jest na 1 din, głębokość 14 cm. Czy możece polecić jakieś radio, któe zmieści się w desce, i będzie miało przyzwoite parametry?

 

Co to znaczy dla mnie przyzwote... takie któe napędzi głośniki 13 cm i  wysokotonowe w trójkątach lusterek. Wzmacniacz - jeśli jest taka potrzeba.

 

koszty- w zasadzie to tak mniej niz 1000 zł. Używane też wchodzą w grę. Nawet lepiej, bo mam zamiar wystylizować go na lata 70.

 

Planowałem zabudować początkowo jakieś fajne radio z epoki... niestety przez 3 lata niczego nie znalazłem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś tego typu? Jak tu nie dopsujesz sobie radia ( z wyglądu) to chyba nie znajdziesz innego. 

https://www.ampire.de/retro-autoradios.htm?SessionId=&a=catalog&p=56

 

Dzięki, znam to radio. Niestety na tą chwilę cena przekracza moje możliwości. Dlatego szukam dalej. Nawet używane sie nie trafiają - tzn raz widziałem, ale aukcja sie rozkręciła powyżej moich możliwości.

 

Macie rację, szukać trzeba umieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to być radio z CD?

 

NIe musi, a nawet nie powinno, bo wszystkie CD jakie widziałem mają głębokość 17 cm. 14 cm mają stare kaseciaki. Oraz nowe na MP3, bez CD.

 

 

Tak, znam Caliber ale  jak z jakością  u nich?

 

czytałem, żadnych informacji mi przydatnych nie uzyskałem.

 

Jeszcze jest opcja wsadzenia radia do bagażnika.

Ale wtedy potrzebuję radio z pilotem na kabel.

 

Radia z opla mają możliwość sterowania zewnętrznym wyświetlaczem ( mam taki, idzie go upchnąć w mojej kasecie na radio), oraz możliwość sterowania np z kierownicy.  Jakbym kupił pilot do niego- nie musi być oplowy, przerobię sobie np. z Sony ( tam jest darbinka rezystorowa) to jest to ciekawa opcja. Ale bardziej skomplikowana do wykonania, a ja wolałbym jakieś prostsze, gotowe rozwiązanie. Wolę nie produkować jakiś autorskich mega przeróbek. Potem jak się zepsuje trzeba samemu naprawiać, a u mnie  z czasem teraz krucho. Chyba że córka zdąży podrosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine ma duzo fajnych kontrolerow zmieniarek CD . Jezeli zalezy Ci na dobrym dzwieku.A w dziure pakujesz co chcesz ☺

 

to dobry trop. A radio też jakoś się da do tego podłączyć?  Daj proszę jakiś przykład.

a może by tak zostawić sobie atrapę z przodu, a w schowku(czy innym miejscu) radio z BT i obsługa przez telefon.

 

To też kierunek w którym można pójść. NIe wiedziałem, ze tak można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...