Skocz do zawartości

Pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie wiem ze to nie ten dział tematyka car audio ale potrzebuje szybkiej pomocy co do zestawu kolumn domowych. Juz opisuje problem. Dziś zakupiłem bardzo okazyjnie kolumny heco. Nie mając możliwości odsłuchu brałem w ciemno (100zl) dopiero w domku mogłem zobaczyć co i jak. Mianowicie podłączyłem jedna kolumnę efekt hmm więcej niż dobry ku moment zaskoczeniu gra bardzo przyzwoicie problem jest z drugą kolumna otóż gra ale bardzo słabo brak wogole niskich tonów z tej kolumny. Nie wiem co może być tego przyczyną dlatego zdecydowałem się napisać tutaj gdyż do jutra mogę je zwrócić. Podłączone było to pod amplituner kina domowego onkyo 626 tak na próbę. Oczywiście kolumny w celu sprawdzenia podłączyłem każda z osobna i właśnie słychać przepaść między jedną o a druga. Może ktoś ma jakieś doświadczenia. Brak tabliczki znamionowej na kolumnach poniżej zdjęcie. Pozdrawiam

post-18404-0-35152400-1481047510_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po rozebraniu kolumn wiem iż głośniki niskotonowe nie są oryginalne ale też nie są spalone. Nie wydają jakichś dziwnych dźwięków itp. Doszedłem tez iż w tej tzw cichej kolumnie nie gra głośnik średniotonowy. Czy to może być przyczyną? Niestety ja nie znam się na elektronice mierzenia itp. Prędzej chlebek i bułki upieke. ☺
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Teraz po rozebraniu kolumn wiem iż głośniki niskotonowe nie są oryginalne ale też nie są spalone. Nie wydają jakichś dziwnych dźwięków itp. Doszedłem tez iż w tej tzw cichej kolumnie nie gra głośnik średniotonowy. Czy to może być przyczyną? Niestety ja nie znam się na elektronice mierzenia itp. Prędzej chlebek i bułki upieke. ☺

 

Z reguły jest tak, że sprzęt używany trzeba kupować z głową. Trzeba wiedzieć co kupować i jak można to sprawdzić. Sytuacja wymaga od Ciebie więcej rozeznania niż w przypadku kupna sprzętu fabrycznie nowego. Moja rada jest taka oddaj to jeśli jeszcze możesz i kup nowy sprzęt ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Moja rada jest taka oddaj to jeśli jeszcze możesz i kup nowy sprzęt ze sklepu.

 

 

 


Nie mając możliwości odsłuchu brałem w ciemno (100zl)

 

Przy takiej cenie rada lekko nie trafiona ;) nawet jeśli wszystkie przetworniki były by do wymiany to i tak nie ma tragedii... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dziś udało mi się sprawdzić kolumny. Są wnioski i poprawa juz mowie co o jak. Głośnik średnich tonów spalony,idąc za radą zrobiłem podmiany co się okazało nic to nie pomogło. A więc dalsza wnikliwosc i sprawdzanie kabelek po kabelku i jest sukces głośnik niskotonowy źle podpięty zrobiłem i jest pełny sukces kolumna żyje co mnie bardzo ucieszylo. Podziękowania dla pomocnych. Tylko teraz mam dalsze pytanie gdyż przy rozbieraniu kolumn ukazał się inny problem stąd pytanie. Na tabliczce jest podana moc kolumny i impedacja 4 ochm. , ale głośniki niskotonowe nie są niestety oryginalne i są wyższej 8 ochm. Panowie czy to bardzo będzie przeszkadzać.? Ewentualna podmianka była by możliwa dopiero po nowym roku. Czy znacie kogoś na mazurach kto by zreanimowal głośnik średnich tonów? Wdzięczny bym był za jakieś namiary. Pisze z tele przepraszam za ewentualne błędy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dziś udało mi się sprawdzić kolumny. Są wnioski i poprawa juz mowie co o jak. Głośnik średnich tonów spalony,idąc za radą zrobiłem podmiany co się okazało nic to nie pomogło. A więc dalsza wnikliwosc i sprawdzanie kabelek po kabelku i jest sukces głośnik niskotonowy źle podpięty zrobiłem i jest pełny sukces kolumna żyje co mnie bardzo ucieszylo. Podziękowania dla pomocnych. Tylko teraz mam dalsze pytanie gdyż przy rozbieraniu kolumn ukazał się inny problem stąd pytanie. Na tabliczce jest podana moc kolumny i impedacja 4 ochm. , ale głośniki niskotonowe nie są niestety oryginalne i są wyższej 8 ochm. Panowie czy to bardzo będzie przeszkadzać.? Ewentualna podmianka była by możliwa dopiero po nowym roku. Czy znacie kogoś na mazurach kto by zreanimowal głośnik średnich tonów? Wdzięczny bym był za jakieś namiary. Pisze z tele przepraszam za ewentualne błędy.

 Jak połączysz dwa głośniki 8 ohm równolegle (+ do + i - do -) to taki zestaw będzie miał 4 ohm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie kolego średni tak jest spalony(heco hm85 s-cps 860) ale on był dobrze podłączony patrząc pi kablach. Źle podłączony był jeden z głośników niskotonowych w kolumnie zamieniony plus z minusem przez co brakowalo basu przynajmniej tak mi się wydaje bo po zamianie kabla obydwie kolumny grają tak samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jutro czas na poszukiwania chociaz sprawa bardzo wątpliwa i myślę czy by nie zrobić podmiany wszystkich przetworników na inne( tonsil , stx ? itp). Hmm tylko ciekawe to by było bo to jak gra na loteri. Kolumny przyzwoicie wykonane a przy tej cenie myślę że warto coś zdziałać .Swoją drogą tez historia ciekawa gdyż chłopak u nas nigdzie nie mógł ich sprzedać komisy lombardy itp gdyż słyszał iż ludzie nie wezmą bo to nie magnat itp☺
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jutro czas na poszukiwania chociaz sprawa bardzo wątpliwa i myślę czy by nie zrobić podmiany wszystkich przetworników na inne( tonsil itp). Hmm tylko ciekawe to by było bo to jak gra na loteri. Kolumny przyzwoicie wykonane a przy tej cenie myślę że warto coś zdziałać .Swoją drogą tez historia ciekawa gdyż chłopak u nas nigdzie nie mógł ich sprzedać komisy lombardy itp gdyż słyszał iż ludzie nie wezmą bo to nie magnat itp☺

Nie zamieniaj głośników w ciemno bo inne mogą mieć inna implementacje pojemność komór,a z cała pewnością na ori zwrotkach to niezagra

przyzwoicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie basów to chyba tylko się cieszyć ze ktoś nie "frezował otworów siekierą" by wstawić jakieś pyingi albo dibesi zawsze jak projekt jednak zniechęci/przerośnie to coś waluty będzie można odzyskać sprzedając je.. Co do średniaka to tył jest zamknięty? Jest na niego jakaś oddzielona komora w obudowie? Można zregenerować oryginały o ile zwrotnice w oryginale.. Tylko ori recond raczej nie do dostania i pytanie co tam wtedy wstawią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sredniaka jak i innych głośników , brak oddzielnych komór. Z tyłu mamy otwór bass refleks rurka długości 18cm średnica 5cm. Co do zwrotnicy hmm nie wiem brak opisu typu heco itp. Poniżej foto . Wzrokowo obydwie wyglądają identycznie. Sredniaka chciałbym chyba w oryginale. Jutro czas na szukanie czy ktoś się tego podejmie.

post-18404-0-30477200-1481453357_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...