Skocz do zawartości

Jaki subwoofer do Excursion HXA-2K


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

mam mały problem gdyż upaliłem dwa głośniki Pioneer TS-W311S4 oraz Excursion 600W RMS. I chciałbym kupić jakiś dobry głośnik dostosowany do moich potrzeb. Mam BMW E46 Coupe i wiadomo jest ściana grodziowa która niestety skutecznie wygłusza bagażnik, wyciąłem dziurę tam gdzie podłokietnik aby trochę ułatwić trochę subwooferowi, tylne głośniki również wyciągnięte. Słucham hardstylu oraz rapu. Wzmacniacz to Excursion HXA-2K chciałbym do tego dobrać jakiś fajny głośnik który nieźle zatrzęsie. 
Myślałem o Alpine SWR-12D4 o mocy 1000w RMS, ale do końca nie wiem czy jest aż taka moc potrzebna dla tego pytam specjalistów. 

EDIT:
Głośnik tak do 500 zł ( może być używany) 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tyle siana to bierz jak leci bo zamiast to zrobic odrazu wolales wywalic kase w bloto. Wiec albo ustaw to odrazu albo kup sobie cos taniego zebys przy nauce ustawiania gaina upalil cos tanszego.Z tego co widze to szykujesz sie na lomot i chcesz spinac suby w 1 ohm co wiaze sie z ryzykiem ponownego upalenia.

Dziwne troche to jest bo slyszalem nie jednego suba i to mniejszego kalibru i pradu ktory w takim aucie gral na desce.

Ale jak sie upierasz to do 500 zl wybierz najlepiej odpowiadajace ci suby z alle i wstaw tutaj zobaczymy i pokierujemy cie. Na tacy nie podamy. I czego sluchasz nie podales. O przodzie nic nie powiedziales,pewnie seria w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał że ma grodź z bagaja nie całkiem wyciętą może po prostu nie słyszał że suby umierają..;) Swoją drogą nie wiem czy w klasie D ale może spalił przetworniki nie tylko z za wysokiego gain-a a z braku prądu właśnie?? Każdy sub w końcu da się spalić robią to zniekształcenia i brak podjętych działań by ich uniknąć.. W jakim rozmiarze autora głośnik interesuje? Pytanie o to jaka jest skrzynia chyba nie na miejscu.. A skrzynka (strojenie i litraż) też jest ważna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar głośnika dla mnie nie ma znaczenia tak naprawdę. Ważne aby poradził sobie z tą ścianą grodziową. I tak będę robił skrzynkę oraz strojenie najprawdopodobniej w HycBass aby wszystko było ok.

Na przodzie mam JBL GX 600X spięte z Magnatem Black Four. Kable 53mm2 CCA, kondensator 1F (do wymiany na większy), kable od wzmaka do suba 5,5 mm2. Bezpiecznik AHL 100A , do tego zrobione BIG3 jeszcze szukam większego altka niestety nie bardzo znawcy Bemek potrafią powiedzieć od której będzie pasował P&P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator wymieniać na większy raczej strata funduszy.. Lepiej za to wymienić kable na CU.. albo jak kto woli OFC podobnego przekroju.. :) Za resztę waluty dołożyć aku o ile altek na to pozwoli.. Odnośnie głośników.. Rynek jest tak bogaty że ciężko coś jednoznacznie doradzić.. 

 

Moim zdaniem ex 12t3 jest w miarę ok.. chociaż to typowy tłuczek poniżej budżetu..;) No i o nowym raczej można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo fajnych subów bez problemu się przebije... Na olx stoi DD 712, vibe black death 12 zrobi też swoje, cven 12 to taki Space pozbawiony jego wad, też potrafi dobrze dmuchać a do tego nawet gra bardzo przyzwoicie... Wymieniać można bez końca a jedynym ograniczeniem jest budżet i wyobraźnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...