Skocz do zawartości

Astra H jak podłaczyć radio 1din


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kumpel poprosił o podłaczenie radia w astrze H,

Ma tam ori radio opel cd 30

Problem mamy z zasilaniem, jest niestety stały prąd na plusie. Nie ma drugiego kabla który miałby prad po przekreceniu kluczyka w pozycje 1

Jak podłącze radio to trzeba samemu je właczac i wyłaczać

Próbowałem z zapalniczką cos podziałać i tam mam równiez stały prąd. Jest również jej podświetlenie lecz one działa tylko na zapłonie wiec podpinajac sie pod to również radio działałoby tylko na zapłonie i na zapalonym aucie a to bez sensu...

 

Poradzi ktoś skad wziaść prąd po przekreceniu kluczyka w pozycję 1 ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kumpel poprosił o podłaczenie radia w astrze H,

Ma tam ori radio opel cd 30

Problem mamy z zasilaniem, jest niestety stały prąd na plusie. Nie ma drugiego kabla który miałby prad po przekreceniu kluczyka w pozycje 1

Jak podłącze radio to trzeba samemu je właczac i wyłaczać

Próbowałem z zapalniczką cos podziałać i tam mam równiez stały prąd. Jest również jej podświetlenie lecz one działa tylko na zapłonie wiec podpinajac sie pod to również radio działałoby tylko na zapłonie i na zapalonym aucie a to bez sensu...

 

Poradzi ktoś skad wziaść prąd po przekreceniu kluczyka w pozycję 1 ?

 

Ze stacyjki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po przekreceniu klucza na pozycje 2 (zaplon) o ile takowa istnieje nie ma nigdzie plusa w bezpiecznikach? Ja u siebie w A3 8P rowniez nie mam pozycji po ktorej byloby tylko zasilanie. Jest zaplon ale to mnie nie urzadza.

 

Mozesz zrobic troche Januszkowate rozwiazanie, ktore ja zrobilem. Do kabla ze stalym plusem dac przelacznik i wyciagnac go np do schowka i wtedy masz radio zasilane kiedy chcesz niezaleznie od reszty. Moze to mniej wygodnie niz po stacji ale do grania na postoju nieglupie gdyz inne komponenty auta nie ciagna pradu a na zapłonie pewno wiecej urzadzen go pobiera. Dluzej zrobisz dyskoteke na aku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po przekreceniu klucza na pozycje 2 (zaplon) o ile takowa istnieje nie ma nigdzie plusa w bezpiecznikach? Ja u siebie w A3 8P rowniez nie mam pozycji po ktorej byloby tylko zasilanie. Jest zaplon ale to mnie nie urzadza.

Mozesz zrobic troche Januszkowate rozwiazanie, ktore ja zrobilem. Do kabla ze stalym plusem dac przelacznik i wyciagnac go np do schowka i wtedy masz radio zasilane kiedy chcesz niezaleznie od reszty. Moze to mniej wygodnie niz po stacji ale do grania na postoju nieglupie gdyz inne komponenty auta nie ciagna pradu a na zapłonie pewno wiecej urzadzen go pobiera. Dluzej zrobisz dyskoteke na aku :D

Jest prad po zapłonie, w zapalniczce tzn jej podświetlenie ale tak jak piszesz, radio zapał=la się tylko na zapłonie i na odpalonym samochodzie

Podziękował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej z tej klimy wziaść bo jest mniej roboty, a jak masz z podświetlenia zapalniczki to tylko na zapłonie Ci działa, zgadza się ?

Nawet jak ktoś CI poda kolor to chyba nie podłączysz tego na ślepo tylko sprawdzisz miernikiem nie?

No rejczel tak tylko pytam w celu potwierdzenia tego co gdzieś tam wyczytalem, luz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z pamięcią radia ? Nie resetuje sie Tobie?

 

Nie.

 

 

To już lepiej z tej klimy wziaść bo jest mniej roboty

 

Roboty podobna ilość bo zapalniczka niewiele dalej niż panel od klimy ;) i fakt,- radio odpala tylko, gdy kluczyk jest w 2giej pozycji.

 

Sprawdzę u siebie patent z klimą. Najwyżej skrócę kabelek do radia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

 

 

Roboty podobna ilość bo zapalniczka niewiele dalej niż panel od klimy ;) i fakt,- radio odpala tylko, gdy kluczyk jest w 2giej pozycji.

 

Sprawdzę u siebie patent z klimą. Najwyżej skrócę kabelek do radia :)

A ile żre ci prądu na zapłonie po przekręceniu kluczyka? Nie licząc grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

 

 

 

Roboty podobna ilość bo zapalniczka niewiele dalej niż panel od klimy ;) i fakt,- radio odpala tylko, gdy kluczyk jest w 2giej pozycji.

 

Sprawdzę u siebie patent z klimą. Najwyżej skrócę kabelek do radia :)

Chodziło mi o wypowiedz usera tomashpl bo pokazał że można wyciągnąć plus po stacyjce z kostki lewych drzw, dlatego napisałem że mniej roboty wziaść to z klimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


można wyciągnąć plus po stacyjce z kostki lewych drzw, dlatego napisałem że mniej roboty wziaść to z klimy

 

W tym przypadku tak :)

 

 

 


W wiazce do klimy (w moim przypadku manualnej) jest kabel z plusem z 1 pozycji.

 

Pamiętasz, który to kabel? Nie mam dostępnego miernika, żeby na szybko sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany sprawdzalem ale nic nie znalazłem, ja ma climatronic, kostka ma tak cienkie piny że masakra i mi chyba probówka nie łapie...zdarlem kawałek izolacji z jednego kabla (czarnego) ale nie było tam wogóle pradu...pojechałem do elektryka i w przyszłym tygodniu ma mi to sam ogarnąć, mówi że jest wiele opcji pobrania prądu po stacyjce w tym samochodzie (licznik, clima, z jakiegoś modułu itd), także będzie grało radio w pozycji 1 tak jak ori :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...