Skocz do zawartości

radio w merc 124 bierze 0,27 A na wyłączonej stacyjce


dezoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No przecież czytam :zdegustowany::)

 

Miałeś na myśli ten temat? -

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/14877-dorobienie-chwilowego-podtrzymania-pamieci-do-radia/

 

mnie chodzi o podtrzymanie napięcia na głównym przewodzie zasilającym chociaż to pewnie podobna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pasacie i audi i pewnie wielu innych autach większość odbiorników prądu zalanczane jest przekaznikiem który rozlancza sie na czas zaplonu. Rozwiazanie to pociągnąć instalacje do radia od aku - ale zależnie od aku, auta i reszty instalacji radio tez Moze sie wylanczac przez nadmierny spadek napiecia. Jesli komuś to bardzo przeszkadza to Mozna dorobić / dokupić stycznik zwloczny i ustawić na np 10 s - przekrecasz kluczyk, czas startuje i radio wlancza sie po 10s pozwalając w tym czasie na rozruch .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmując że będę chciał wyposażyć instalację radia w urządzenie podtrzymujące napięcie podczas rozruchu, wychodzi na to że i tak będzie musiało być podłączone bezpośrednio do akumulatora a to oznacza że nadal będzie brało 0,27 A

Czy w takiej sytuacji nie byłoby sensowne zrobienie włącznika na głównym przewodzie zasilającym od akumulatora i używanie go zamiast włącznika on/off w radiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu zdaje się chodzi o to że radio ma taki duży pobór wtedy kiedy napięcie jest bez przerwy na głównym przewodzie zasilającym.

Normalna sytuacja to chyba taka że przewód podtrzymujący zasilanie pamięci (ten drugi) jest stale pod napięciem i nie powoduje to dużego poboru prądu a ten pierwszy główny jest odłączany stacyjką aby radyjko nie jadło akumulatora.

 

Więc ja ten główny zamierzam odcinać osobnym przyciskiem na desce rozdzielczej i w ten sposób uniknąć rozładowania akumulatora i mieć jednocześnie możliwość połączenia bezpośrednio z aku.

 

Nie wiem czy dobrze kombinuję jeśli nie to niech mnie ktoś oświeci :krzeslem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna sytuacja to chyba taka że przewód podtrzymujący zasilanie pamięci (ten drugi) jest stale pod napięciem i nie powoduje to dużego poboru prądu a ten pierwszy główny jest odłączany stacyjką aby radyjko nie jadło akumulatora.

 

Więc ja ten główny zamierzam odcinać osobnym przyciskiem na desce rozdzielczej i w ten sposób uniknąć rozładowania akumulatora i mieć jednocześnie możliwość połączenia bezpośrednio z aku.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu zdaje się chodzi o to że radio ma taki duży pobór wtedy kiedy napięcie jest bez przerwy na głównym przewodzie zasilającym.

Normalna sytuacja to chyba taka że przewód podtrzymujący zasilanie pamięci (ten drugi) jest stale pod napięciem i nie powoduje to dużego poboru prądu a ten pierwszy główny jest odłączany stacyjką aby radyjko nie jadło akumulatora.

 

Więc ja ten główny zamierzam odcinać osobnym przyciskiem na desce rozdzielczej i w ten sposób uniknąć rozładowania akumulatora i mieć jednocześnie możliwość połączenia bezpośrednio z aku.

 

Nie wiem czy dobrze kombinuję jeśli nie to niech mnie ktoś oświeci

 

Nie jest Ci potrzebny wyłącznik a przełącznik , który poda na przewód sterujący załączaniem radia ( czerwony kabelek )naprzemiennie plus ze stacyjki lub plus stały .

Uzyskasz możliwość grania na postoju bez udziału kluczyka , lub pełnego wyłączenia radia przy wyjętym kluczyku. Szacowany koszt materiałowy 1 do 5 zł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź.

Obawiam się jednak trochę że przy takim zestawieniu będę wiecznie zapominał przełączyć na plus stały ponieważ radio będzie działać w nocy w trybie plus stacyjki i rano jak mi się normalnie włączy to pewnie zapomnę przełączyć na stałe zasilanie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...