Skocz do zawartości

Tigra i kable


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zakupiłem radio (no name z allegro) do mojej Tigry: http://allegro.pl/wr7c-radio-samochodowe-usb-sd-mmc-aux-iso-panel-i2122547106.html

 

I mam kilka pytań, czy przy montażu mam odłączać akumulator?

 

Czytałem, że bez zamieniania kabli radio może gubić pamięć i na TID'ie gubić datę,

tak więc jakie kable mam pozamieniać/łączyć?

 

Tutaj moje kable: http://imageshack.us/g/825/img20120303164529.jpg/

 

Zależy mi aby na TID'ie była data, aby radio nie gubiło pamięci i ewntualnie aby działało bez zapłonu, tak więc co z kablami zrobić, a może nic? Opel Tigra 1.4 96r.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz jak jest - sprawdzasz. Jeśli gubi - zamieniasz żółty z czerwonym miejscami. Sprawdzasz. Ot, i cała filozofia. Jeśli chcesz, by grało bez kluczyka, to oba kable - żółty i czerwony musisz podłączyć do kabla w którym napięcie jest stale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie miernik w dłoń , znajdź opis kostki isso i już ;)

Podpowiem że najlepiej kupić kostki męskie i damskie , bo ori wtyczka w kokpicie (męska) składa się z 3 części (w trzeciej są właśnie kabelki od TIDA) . Szukasz w ori kostce zasilającej kabla masy , kabla plusowego (nie ma kabelka po zapłonie w tym aucie)i ewentualnie podświetlenia , zaprawiasz kostkę zasilającą tylko z tymi kabelkami (męską wpinaną do nowego radia i damską wpinaną do ori wtyczki) . Kostkę isso głośnikową robisz tylko jako przedłużkę czyli oprawiasz 1:1 . Podpinasz i gra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej znajdziesz odpowiedzi na forum tigry. Nie wiem czy w kazdym oplu ale ja w omedze mialem jeszcze zasilanie wzmacniacza antenowego które trzeba bylo podac bo po wpieciu innego niz ori radia nie ma zasilania. Wiem ze na forum omegi opisali dokladnie jak rozwiazac znikanie daty TID'a- bo standardowo gasnie, zostaje tylko godzina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tigrze nie ma wzmacniacza w antenie , a co daty , to wystarczy nie podłączać żadnego innego kabelka do nowego radia niż plus (przy radiu łączy się spinkami czerwony z zółtym) , minus i ewentualnie podświetlenie ...no i kabelki głośnikowe oczywiście ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz jak jest - sprawdzasz. Jeśli gubi - zamieniasz żółty z czerwonym miejscami. Sprawdzasz. Ot, i cała filozofia. Jeśli chcesz, by grało bez kluczyka, to oba kable - żółty i czerwony musisz podłączyć do kabla w którym napięcie jest stale.

 

 

Te kable mam w tej kostce (od radia) zamienić? ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, może zacznę od podstaw?

 

Tutaj moja wtyczka i wtyczka od samochodu:

 

ImageShack Album - 2 images

 

Czy jeśli je teraz połączę wszytko będzie działało tylko będzie gubiło datę? Pytam, bo nie chciałbym jakiegoś zwarcia czy aby akumulator się rozładował. Góra niby ilość kabelków się zgadza, ale dół nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...