Skocz do zawartości

Wzmak 4/5/6 kanałowy


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego a w jakim celu chcesz zmienić wzmacniacze? Żeby mieć coś nowego ? Czy poprawić jakość systemu ? Jeśli to pierwdze to bez znaczenia kup co chcesz a jeśli to drugie to najpierw zmień głośniki . Może dls a7 jest 5 kanałowy będziesz miał możliwość rozbudowy lub helix a4 lub coś tańszego phase rs4 jeśli nie masz limitu cenowego bardzo dobre wzmacniacze .

 

Wysłane z mojego LG-H815

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


najpierw zmień głośniki

 

Znasz może ten system ? Ja znam bdb, jeśli Ty będziesz miał okazję to posłuchać, daj znać o wrażeniach, chętnie bym zobaczył minę po odsłuchu  :wink2: VPC 172 to nie jest byle co, tyle mogę powiedzieć w skrócie.

 

 


A nie lepiej opchnąć Helixa a przód dać pod Rockforda?

 

 

To jest lepszy pomysł, choć 2 kanały były by lepszym rozwiązaniem na sam przód + mono. Uprzedzam pomysł o aktywce ew. - nie ma wcale takiej potrzeby, zwrotnica w tym zestawie jest bardzo dobrze zrobiona. 

 

Ogólnie, to woofery lubią co nieco dostać. Osobiście poszukał bym konkretnej 4 kanałówki pokroju RF 750s, była by dobra jakość, moc, kontrola, albo 2 + 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny powód to miejsce w bagażniku :(Nie mam narazie czasu upychac w koło zapasowe. Lepiej narazie nie musi grać; ) Bo Sub gra bosko :D Przód również dla mnie super :) Dzięki Bogus :*

A zapomniałem i musi być stabilny w mostku w 2ohm Sub 2x4ohmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogus1984 no nie sądziłem że blaupunkt ma dobre głośniki do tej pory uważałem że z blaupunkta to tylko stare radia są dobre tzn mają tuner porządny a reszta to sprzęt pokroju magnat... Zwracam honor faną blaupunkta [emoji6] i następnym razem postaram się zgłębić nieznane mi głośniki ...

 

Wysłane z mojego LG-H815

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Uprzedzam pomysł o aktywce ew. - nie ma wcale takiej potrzeby, zwrotnica w tym zestawie jest bardzo dobrze zrobiona. 

A ewentualny bi amp ? tak jak mówiłeś 

 

 


Ogólnie, to woofery lubią co nieco dostać.

to można by poeksperymentować nad mocnym napędem pod wf i czymś innym pod tw, o ile zwrotka pozwala na bi amp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


@bogus1984 no nie sądziłem że blaupunkt ma dobre głośniki do tej pory uważałem że z blaupunkta to tylko stare radia są dobre tzn mają tuner porządny a reszta to sprzęt pokroju magnat... Zwracam honor faną blaupunkta i następnym razem postaram się zgłębić nieznane mi głośniki ...

 

Nie jestem fanem broń Boże Blaupunkta, ale ten zestaw kosztował sporo grosza i nie jest to pierwszy lepszy zestaw. Tam wszystko porządnie zrobione, woofer kawał konia, z korektorem fazy, potrafi kopnąć bardzo mocno, ale i grać średnicą, tweeter jedwabny 28 mm, podział tam z tego co pamiętam 2,8 kHz, zwrotnica na dobrych elementach. W testach pokonał m.in. Focala K2 o 3 pkt. a to dużo.

 

 

 


to można by poeksperymentować nad mocnym napędem pod wf i czymś innym pod tw, o ile zwrotka pozwala na bi amp. 

 

Nie pozwala na bi amp. Z drugiej strony sporo osób myśli, kupię radio z aktywką, to sam sobie wystroję, tutaj czasy się nabije, tutaj trochę z podziałem polata i będzie lepiej, jak na pasywce... Aha  :rotfl: Ktoś to projektował, zakładam, że dysponował odpowiednim sprzętem, zgrał to jak należy, a radio i cyferki nabite z czapki, to nie zawsze lek na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądziłem że blaupunkt ma dobre głośniki do tej pory uważałem że z blaupunkta to tylko stare radia są dobre tzn mają tuner porządny a reszta to sprzęt pokroju magnat...

Magnat również miał wzmacniacze i głośniki, które potrafiły zawstydzić konkurencję "lepszych" marek :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędność miejsca, nieduże wymiary, Clarion na jednostce, to mi przychodzi na myśl Alpine PDX-V9 :) Można aby pokusić się o Xetec 5g-900, tylko nie wiem, czy jest sens 5 kanałów, osobiście zostawił bym pasywne zwrotnice i 3 kanały wtedy potrzeba, ale to tylko moje zdanie, propozycje "5" jakieś już padły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...