Skocz do zawartości

Wstepna instalacja czy ide w dobrym kierunku?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam krotko i na temat samochod e36 coupe (na wiosne bedzie zmiana e36 sedan)

Podstawowe pytanie w ile OHM spinac glosnik? Kazdy mowi mi co innego.

 

sub; DD 612 lub 615

skrzynka; wojciech klich nisko strojona

piec; hifonics brutus hifonics brutus bxi 2000d

(mowili mi zebym spinal w 1ohm i dal DD 900rms)

radio alpine ute-72bt

aku do wymiany

big3

 

oprawa bezpiecznika hoolywood anh1

kable spawalnicze 50mm2

sinuslive cx50 5m rem

 

calosc tak na oko 4500zl.

 

Czy ide w dobrym kierunku? Czy w tej kasie zloze cos mocniejszego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zaczynasz od dupy strony? Gdzie w tym wszystkim jest przód?

 

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na wymienione klocki ale tu raczej nie chodzi o słuchanie orkiestry a o pompę... Nie zakładajmy też od razu, że przodu nie ma tylko dlatego że autor o nim nie wspomniał ;)

 

 

 

Czy ide w dobrym kierunku? Czy w tej kasie zloze cos mocniejszego?

 

W kasie serii 6 znajdziesz jednak coś lepszego... Dopiero 7 (jak dla mnie) jest przyzwoitym grajkiem choć i tu już bym się zastanawiał czy nie zerknąć w tych kosztach choćby na b2 audio (jeśli o nowych mowa). Piec rozumiem, że też nowy masz na myśli? W używkach znajdziesz wiele lepszych i mocniejszych napędów dla suba a jak już upierasz się przy nowym to zastanów się nad DD, excursion... Hifon tsi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na wymienione klocki ale tu raczej nie chodzi o słuchanie orkiestry a o pompę... Nie zakładajmy też od razu, że przodu nie ma tylko dlatego że autor o nim nie wspomniał ;)

Zwróciłem tylko zbyt często mam do czynienia z ludźmi którzy chwalą się watami a przód zasilany z radia :D

 

 

W kasie serii 6 znajdziesz jednak coś lepszego... Dopiero 7 (jak dla mnie) jest przyzwoitym grajkiem choć i tu już bym się zastanawiał czy nie zerknąć w tych kosztach choćby na b2 audio (jeśli o nowych mowa). Piec rozumiem, że też nowy masz na myśli? W używkach znajdziesz wiele lepszych i mocniejszych napędów dla suba a jak już upierasz się przy nowym to zastanów się nad DD, excursion... Hifon tsi...

 

x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zwróciłem tylko zbyt często mam do czynienia z ludźmi którzy chwalą się watami a przód zasilany z radia

 

Większość początkujących ciśnieniowców skupia się na subie nie myśląc o przodzie (bo przecież i tak go nie słychać) a dopiero po czasie sami dochodzą do wniosku, że jednak o przód też trzeba zadbać żeby sub oprócz nóg miał też ręce (bo po prostu z dobrym przodem sub brzmi lepiej)... I większość i tak rad nie posłucha tylko musi samemu do tego dojść albo posłuchać u kogoś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam juz rozwiazuje wszelkie watpliwosci tak dokladnie jak kolega wyzej mowi to ma halasowac a nie grac jakosciowo. Jakosc mam w domu sluchawki studyjne, monitory studyjne itp... Jezeli chodzi o przod to mam caly zestaw stary bardzo stary ale podobno mega dobry i rarytas wiem ze byl bardzo drogi nie mam go teraz fizycznie u siebie lezy u brata. Rockford po 200 rms na strone zwrotnice syki i srednie. Sprzet patrzylem tylko na nowy z tego wzgledu ze nie znam sie na tym a brat w tym temacie nie chce mi zbytnio pomoc bo juz z tego wyrosl i uwaza ze to glupota. Bagaznik nie jest wygluszony z tego wzgledu ze bede zmienial samochod jeszcze nie wiem na jaki. Aktualnie jest to E36 coupe bedzie zmiana na E36 sedan/coupe w zaleznosci co sie trafi w lepszym stanie. Z tego co sie orientuje wersja bez klimy ma alternator 80A z klima 140A. Obecnie mam 80A. Standardowe pytanie jezeli chodzi o jeden glosnik 12 lub 15 calowy to jaki kupowac ile ohm? w ile go spinac? Generalnie nigdy nie mialem stycznosci z takim sprzetem to bylo zawsze moim marzeniem. Nie wiem nawet co jak gra nie mam zadnego porownania. Demondemidi widze ze masz DD jest opcja zeby sie ustawic i posluchac jak to gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt Ci nie odpisał a propos spięcia... Wszystko zależy od tego jakim wzmacniaczem dysponujesz. Jeśli głośnik można skonfigurować w dowolny sposób i ma on przykładowo 800 waciszy, a nasz wzmacniacz przy 4ohm ma 400, przy 2ohm 800, a przy 1ohm 1000, no to wtedy lepiej go spiąć w 1 ohm bo przy 4 będzie dysponował zbyt małą mocą. Mam nadzieję, że rozumiesz o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bardziej mi chodzilo jaka jest roznica pomiedzy tymi ohmami jak najlepiej spinac. jakosc? stabilnosc?

Tu duzo zalezy od wzmacniacza i instalacji pradowej.

Ogolnie zasada jest taka, ze im mniejsze obciazenie, tym wzmacniacz jest w stanie oddac mocy, spada jednak wtedy damping factor, czyli jest opcja, ze mozna stracic nieco na kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakosci mi kompletnie nie zalezy chce niskiego glosnego zejscia zwolnione numery , decaf , trap wszelkie odmiany odlamy do halasowania na miescie przy ilu RMS da sie normalnie jezdzic halasujac? Slyszalem ze 1000 to max na daily car

 

Słabo , znałem takiego co jadać rano do pracy upalił wzmacniacz 8 kW :wink2:

Większe znaczenie ma ciśnienie akustyczne jakie wystepuje u ciebie. W moim wypadku od ~147db zaczyna przesterować dzwięk systemu przedniego. Oczywiście można iść dalej robiąc mocniejszy przód, bardziej "festynowy" :).

 E tam , wystarczy go "odrobinę " przyciszyć , przód znaczy się :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


przy ilu RMS da sie normalnie jezdzic halasujac? Slyszalem ze 1000 to max na daily car

 

Niektórzy tu obecni tyle na sam przód rzucają na co dzień ;) 

 

Jeśli chodzi o odniesienie mocy do głośności to nie takie proste, z 0.7kW można osiągnąć większe ciśnienie niż przy 1.5kW. Bywało, że przy 0.6kW ludzie przerażeni wyskakiwali mi z auta a ja siadam przy 1.5kW i mi za mało :D

 

 

 


Oczywiście można iść dalej robiąc mocniejszy przód, bardziej "festynowy" .

 

Nie można tylko trzeba jeśli chce się takiego suba używać na co dzień do "normalnego" słuchania muzyki w drodze do pracy... Tylko festynem nie koniecznie bym to nazwał ;)

 

 

 


E tam , wystarczy go "odrobinę " przyciszyć , przód znaczy się

 

Nie poznaję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o nowym brutusie bxi 2000d za 1400zl i spiac w 2ohm dd 612 - 600rms. Jedna osoba powiedziala mi ze spokojnie moge spinac w 1ohm i dac temu DD 900rms szczerze to nie znam sie i nie wiem czy to dobry pomysl nie chce nic spalic, wydaje mi sie ze 600rms to i tak bedzie az ponad moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 35 to sub 2 jak nie 3 klasy wyżej niż 6 ale jeśli kupować używanego to trzeba go obejrzeć dokładnie i sprawdzić dolne zawieszenie...

 

Hxa też dość dobry piecyk ;)

No tak. Masz rację. Dlatego tez polecam autorowi ten "glosniczek".

raczej nie ma sensu żeby pakowal kasę w nowy sprzęt skoro to ma i tak tylko łamać żebra.

A jak nie ten Dd to dużo innych lepszych subow idzie dorwać w cenie nowej 612.

Chyba ze musi być nowy to uważam że lepiej dołożyć do 712.

 

I hxa jak za ta cene to na prawdę dobre. Chociaż ich dane mało mają wspólnego z pomiarami na amp a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Słuchałem 612 i słuchałem 3512. 612 zrobiła na mnie większe wrażenie jeśli chodzi o muzykę.

 

Może dlatego, że 6 to zwykły "cywilny" sub a 35 to już jednak pompka (kolosalna różnica w konstrukcji, o wiele sztywniejsze zawieszenie dolne w 35)... No i jeszcze kwestia budy... Poza tym 35 bez odpowiedniego prądu też za dobrze nie zagra ;) 

 

 

 


Chyba ze musi być nowy to uważam że lepiej dołożyć do 712.

 

X2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...