Skocz do zawartości

problem z subem Ground Zero


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

bardzo proszę o pomoc - walczę z tym już tydzień i nie mogę znaleźć przyczyny słabego grania zestawu - ale po kolei.

Auto to Alfa 166 z '99, radio fabryka ale rozbudowane systemy w każdych drzwiach i jak na moje gra bardzo dobrze - tylko brakowało basu.
Zaopatrzyłem się w zestaw:

Ground Zero GZRW 30XSPL
Crunch GPX 2200.1D wzmacniacz cyfrowy klasy D
HW Energetic CCA24 pełny zestaw okablowania
Skrzynia z mdf-u 22mm z bass-reflexem szczelinowym i grilem zabezpieczającym
kondensator 1.2 F

Główny problem to granie tego suba - właściwie to bardziej tłoczy on powietrze, bas jest niemięsisty, "krótki", nie rozpływa się po bebechach tylko furczy.
Zestroiłem wzmaka na różne sposoby - zauważyłem, że gain reaguje w bardzo wąskiej skali - ok 1/4 - powyżej nie ma już róznicy, nei pojawiają się przestery ani zniekształcenia - po prostu nic się nie dzieje. Kombinowałem z różnymi poziomami lpf ale bezskutecznie, podbijałem bas - to samo.

Aku mam standardowy 61 Ah Cu/Ca - to samo z alternatorem. Światła na 80%mocy wzmaka przygasają, słucham na odpalonym silniku.
Co mogę robić nie tak? Zestaw podłączali mi caraudio shopie ale coś czuje, że źle trafiłem - na moje pytania o winsd, liczenie skrzyń zbyli mnie że tak nie robią, strojenie na samplach 40Hz tez nie a na ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skrzynka jest dobrze policzona? Czy to jakiś gotowiec?

zestaw jest taki:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6445644969

sprzedawca twierdzi ze skrzynia policzona do glosnika, wg mnie troche przymala - bo ma ok 45l a tymczasem w specyfikacji jest 60l dla br. wrzucilem na winsd ten glosnik to mi wyszlo 120l (korzystalem z zapisanego w bazie glosnika wg modelu), sam juz nie wiem - wg Ciebie skrzynka za mala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable mogę wymienić - w Alfie AKU jest w bagażniku także kabla prądowego poszło ok 50cm-wymiana na 35 spaware zrobi mi różnice na tak małym odcinku?

producent podaje litraż 60 dla skrzyń br i 15-40  dla zamkniętych. Przeglądając internet trafiłem na rózne konstrukcje dla tego głośnika i autorów którzy twierdzą, że gra lepiej - np. skrzynie br pod 80l z dość dużymi rurowymi kanałami (fi20).

Jak słucham tego głośnika to dla mnie gra głucho, bas jest sztywny, krótki, nie rozpływa się i nie czuć go na wątrobie. powietrze dmucha-fakt, ale coś jest nie tak.

Może ktoś miał styczność z tym głośnikiem, mógłby podpowiedzieć w jaką skrzynie iść? Zbudować mogę dowolną-mam materiały i narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam jeszcze pytanie - gośc który mi zakładał ten zestaw chyba nie do końca podłączył wszystko prawidłowo.

Kabel minusowy do wzmaka idzie z karoserii. Połączenie musi być bardzo pewne i polecono mi wykonać dodatkowy mostek z minusa akumulatora do podłużnicy takim samym przekrojem co plus.
czy tak właśnie powinienem zrobić?

 
        Kawałek kabla, takiego jak plusowy do wzmacniacza przykręć do klemy minusowej i karoserii (gdziekolwiek do blachy, najlepiej do podłużnicy) Dlaczego to tak ważne? Bo auto jest zasilane podobnymi przewodami z akumulatora. Pobierasz sporo prądu do wzmacniacza dodatkowym przewodem (20mm2) a prąd płynie też przez przewody masowe i tego dodatkowego przewodu nie masz bo podłączyłeś się do budy. Karoseria to wystarczający przewodnik ale nie połączony dodatkowo do minusa, więc potrzebny jest mostek. Teraz od plusa prąd płynie przekrojem łącznym około 40mm a od minusa 20mm.
     

taką dostałem wiadomość. tak zrobić? Altek mam obecnie 100A i przy ok 60% mocy już na mocniejszym basie światła przygasają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi, tak o big 3 słyszalem i mam zamiar zrobić gruntowną wymianę kabli prądowych. Co polecacie jeśli chodzi o kable od alternatora do AKU? Czy ten mój kabel z AKU do wzmaka też wymienić na spaware? i czy ten mostek rzeczywiście da efekty? Z większym nowym alternatorem w tym aucie może być problem - niewiele miejsca na montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...