Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod RF HX2 25cm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , po użyciu ps300T ( za słaby ) i ps400m ( chyba też za maly ) z głosnikiem Rockford HX2 25cm skrzynia closed 20litrów , chciałbym zakupić jakiś dobry piecyk pod ten glośnik. Tylko może jakiś kompaktowy który móglbym przykręcić do  skrzyni? Co polecacie w rozsądnej cenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne... U mnie jakoś wystarczało 450W z Gienka Dual mono, 500W z M3, 500w z A6, każdy z tych wzmacniaczy trzymał głośnik w ryzach jak trzeba. A pod Autotekiem 333 gdzie dostał ponad 1kW nie było znacznej różnicy. Przesiadłem się na 2xRFD1208 i w tym wypadku już jest trudniej zasilić ten tandem, ale Autotek sobie dzielnie radzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

która to HX2 z serii punch czy power ? jak power to poniżej 1 - 1.2 kW nie ma co podchodzić, dla punch 500-600w takich solidnych

 

zawsze można go w BR wsadzić  i będzie sporo więcej mięcha, a buda nie wiele większa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie trzeba jednym słowem uważać na "HX od Bogusia", bo jak nie ma 1 kW na wyjściu, to 10" nie do opanowania i wykarmienia... Jasne... Jak Kolego to "ten HX", to go lepiej sprzedaj i kup IT MDS 08. Jeśli to spięte w 2 Ohm, to pod PS 400 powinno trzepać rdzę, jak złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam HX2 2210 od chyba 2 lat. Obsługuje go re audio re200. Prawie wystarczająco, prawie bo na pewnym poziomie pojawiają się spadki napięć i nie przekraczam tego poziomu.

Grał pod ESX q802xi i tez grał. Troszkę inaczej, jakby miał więcej werwy, było przyjemniej.

Grał też pod zeusem zs6400, kiepsko bo to za słaby piec był w 2ohm.

Ogólnie to rada taka, podłącz i sprawdź jeśli masz taką możliwość.

Być może ktoś w Twoich okolicach jeździ z takim wariatem i będziesz miał możliwość posłuchać danego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że ten sam, wspomniany wyżej, HX 2210 latał chwilę napędzany mostkiem Helixa A6 (400W w 2Ohm) i do słuchania muzy w zupełności wystarczyło. Co nie zmienia faktu, że ESX 802xi lepiej sobie radził przy wyższych poziomach głośności.

Ja osobiście widziałbym Alpinową M6 lub M12 jako kompaktowych rozmiarów napęd dla tego suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne... U mnie jakoś wystarczało 450W z Gienka Dual mono, 500W z M3, 500w z A6, każdy z tych wzmacniaczy trzymał głośnik w ryzach jak trzeba. A pod Autotekiem 333 gdzie dostał ponad 1kW nie było znacznej różnicy. Przesiadłem się na 2xRFD1208 i w tym wypadku już jest trudniej zasilić ten tandem, ale Autotek sobie dzielnie radzi.

Ja pędziłem Signatem Ram3 i żadnego wrażenia na nim nie robił.

 

Ogólnie trzeba jednym słowem uważać na "HX od Bogusia", bo jak nie ma 1 kW na wyjściu, to 10" nie do opanowania i wykarmienia... Jasne... Jak Kolego to "ten HX", to go lepiej sprzedaj i kup IT MDS 08. Jeśli to spięte w 2 Ohm, to pod PS 400 powinno trzepać rdzę, jak złoto.

Bogusławie chyba czegoś nie zrozumiałeś...nie ważne w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez spiny, do skrzyni CL raczej pasuje więcej prądu mieć z wiadomych powodów. 

Jednemu pod PS-em będzie wystarczało a drugi powie że ledwo to gra, ile ludzi tyle gustów :) 
Sam jestem ciekaw jak wygląda sprawa z napędem do 10" jak i 12" z tym że w BR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez spiny, do skrzyni CL raczej pasuje więcej prądu mieć z wiadomych powodów. 

Jednemu pod PS-em będzie wystarczało a drugi powie że ledwo to gra, ile ludzi tyle gustów :) 

Sam jestem ciekaw jak wygląda sprawa z napędem do 10" jak i 12" z tym że w BR.

Nie,lepiej się przyczepić bo ktoś nie należy do grona wzajemnej adoracji ;) 

Mówię co zaobserwowałem,forum jest chyba do tego aby dzielić się takimi rzeczami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bogusławie chyba czegoś nie zrozumiałeś...nie ważne w sumie.

 

Po co zaznaczyłeś, że miałeś go ode mnie ? Jakie to ma znaczenie ? Nie będę komentował, że "sub grał z d..y",, a to Twoja wypowiedź pamiętam bardzo dobrze, zabrzmiało to, jakbym "coś naobiecywał", a wyszło inaczej w praniu, wzmacniacz pod HX też jeden "nie grał" i tak można mnożyć. Forum jest od wypowiadania, śmiało pisz spostrzeżenia, nikt Ci nie broni, dla mnie też co piszesz jest mało ważne i luzik na wieczór załączony u mnie, Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co Dominik namawiać, trzeba samemu mieć odwagę coś kupić, następnie zamontować, postroić, powalczyć, a nie kupić, popatrzeć na stole i dumać "jak mi się nie spodoba..." Kończę OT, ale znam temat HX 2 RFD, bo miałem i wiem co mu potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...