Skocz do zawartości

zwykłe radio + proc czy dobre radio z procem??


Garuch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


mamy z reguły więcej niż 4V co napewno poprawia jakość dźwięku.

 

Takimi stwierdzeniami pokazujesz że ... błądzisz  :wink:

 

Oczywiście według zasady "kto bogatemu zabroni" działaj , kombinuj i przeskakuj te radyjka które nazywasz tak szumnie high endami  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jaki sens wydawać kasę na starego rupcia ponad 1000pln jak i tak nie zagra lepiej od zewnętrznego procesora?

Zdziwił byś się, jak potrafi zagrać stary rupieć.

 

Używany procek z rux-em to wydatek trochę ponad 1000zł i zagra tak dobrze, jak dobrej jakości będzie sygnał do niego doprowadzony. Procesor nie jest lekiem na kiepskiej jakości sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Używany procek z rux-em to wydatek trochę ponad 1000zł i zagra tak dobrze, jak dobrej jakości będzie sygnał do niego doprowadzony

 

Też trochę mijasz się z prawdą, bo wynika z tego że wszystko zależy od źródła, a każdy procek miałby grać tak samo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany procek z rux-em to wydatek trochę ponad 1000zł i zagra tak dobrze, jak dobrej jakości będzie sygnał do niego doprowadzony. Procesor nie jest lekiem na kiepskiej jakości sygnał.

 

 

Też trochę mijasz się z prawdą, bo wynika z tego że wszystko zależy od źródła, a każdy procek miałby grać tak samo :D

 

Ja to odczytałem nieco inaczej - nie że każdy procek zagra tak samo, ale że to głównie od doprowadzonego sygnału zależy jak to zagra, a sam procek nie jest w stanie tak dużo zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

 

 


A nie wpływa na jakość, czyli mniej zakłóceń to nie lepsza jakość??

 

Wartość V na wyjściu nie mówi nam nic o jakości wypuszczanego sygnału.

Pomijając sprawę wielokrotnej konwersji analogowo-cyfrowej żaden procesor dzwięku nie poprawia,umożliwia jedynie obróbke sygnału w domenie cyfrowej i wykonywanie na nim określonych zabiegów,ciecia ,czasówki, kontrola gain dla każdego kanału.Mało tego nie tylko nie poprawi ale może i także "pogorszyć narzucając swój charakter odtwarzania''.

Popieram Radka - zamontuj oddzielne  radio z procem ,żyj i ciesz sie muzyką.

Pomysł ze zmieniarką cd z której jest brany dla ewentualnego zewnętrznego  proca sygnał  Toslink . A zmieniarka   zarządzana jest  z .....?   nie wiem   - też jest jakąś  tam opcją.

 

Tak ode mnie to niepotrzebnie wiercisz dziurę w brzuchu z  tymi starymi radyjkami. Z nich dobre obecnie to będzie wykorzystanie front panela jak zaślepki  skrywającej radio dające bezproblemowe możliwośći ( usb, iphone, bluetoth ) i jakość której oczekujesz.  

Szkoda czasu i energii

na przeróbki  starszych sprzętów ich profanacje  itp. zabiegi. Oczywiście w mojej opinii bo kto bogatemu zabroni.

Piszesz że podpięcie telefonu po analogu ,zmianie z usb na cyfrę widoczną dla procka  itd. W końcu o jakichś HIGH END-ach

 Nagminnie nadużywane określenie dla sprzętów które stanowią jedynie dobre lub co najwyżej bardzo dobre sprzęty klasy HI-FI.

 

 

 

 

A powinieneś odpowiedzieć sobie szczerze na podstawowe ale bardzo za.....ste  pytanie.

Co takiego w jakim formacie  pliku i jakości będziesz na tym sprzęcie odtwarzał.

Będziesz sprowadzał z Japonii kolekcjonerskie wydania płyt CD lub wyszukiwał najlepszych  audiofilskich wersji  FLAC ?

Bez jaj.

Znam bardzo fajnych ludzi kupujących takie płyty .Ale to są pasjonaci i ich instalacje car audio tworzone latami  uczestniczyły w Mistrzostwach Polski EASCA.

 

Zasada jest prosta Shit IN Shit OUT .

Muzyka popularna ,techno i wiele wiele  innych w tej chwili jest traktowana po macoszemu i tregicznie reailzowana /zapisywana.Im lepszy sprzęt tym bardziej to słychać.

 

 

Sam sygnał  z nośnika to dopiero początek drogi .Następnie konwersja , amplifikacja i sama aplikacja przetworników.

Jest masa miejsc na których trzeba się o wiele bardziej skupić i nie popełnić prostych błędów (same drzwi choćby)

Niż w twoim przypadku high en...   wróć      najlepszy lub   dobry odtwarzacz.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh no i zdeptaliście moje marzenia :) ale ciężko nie przyznać Wam racji.... 

Miało być klasycznie, a kto wie czy nie pójdę w 2 din, przy ryciu neta widziałem pare ciekawych audi 80 z radyjkami 2 din, nie wygląda to źle... wizję mam jak to zamontować aby wyglądało ciekawie.....

 

A faktem jest po co pchać się w kombinacje, jak lepiej zakupić porządny wszystkomający klocek na pokładzie....

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale aby nie wylewać dziecka z kąpielą , taka wersja radyjka to bardzo fajna alternatywa dla tych którzy chcą pozostać przy systemie fabrycznym ( głośniki- jednostka ) z uzupełnieniem o współczesne funkcje . Zmieniarka i kaseta to juz raczej echa przeszłości .

Z drugiej strony współczesne nowe radyjka z podstawowych wersjach nie skazują rodziny na roczne wyrzeczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ehh no i zdeptaliście moje marzenia

 

http://caraudio.basser.pl/en/ford/55-ford-focus.html

 

http://www.focusklubpolska.pl/index.php?/=radio_sufit

 

To zamontuj sobie dobrą jednostkę w ten sposób. Radio pod siedzenie, panel na podsufitkę i problem z głowy. Deska rozdzielcza zostanie w oryginale :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...