Skocz do zawartości

zwykłe radio + proc czy dobre radio z procem??


Garuch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam duży dylemat... posiadam Audi 80 który może nie jest jeszcze klasykiem, ale ma swój styl :)

Będę budował w nim audio, ale nie chciałbym pakować do niego świecącego nowego radyjka.

Mogę do niego włożyć oryginalne radio AUDI z epoki, które jest zmodyfikowane i ma USB, AUX i bluetooth

Dla zainteresowanych link http://www.maxelectronics.republika.pl/

A więc wszystko co potrzeba :)

Do tego chciałbym dołożyć jakiś procesor dźwięku Alpina 650, 700/701, 800/801 Helix DSP lub jakiś inny.

Zestaw będzie napędzał przód 2-way i sub.

 

Teraz moje pytanie czy taki zestaw będzie porównywalny jakością dźwięku do radyjek pokroju alpine 9835/9855 pioneer P88RS lub innych???

 

Często czytam że procki w tych radiach są dobre, ale zewnętrzny procek byłby lepszym rozwiązaniem, więc moje rozwiązanie może nie było by takie złe....

Wiem że można pobawić się w ukrywanie drugiego radia, ale tego chciałbym uniknąć... 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z całą pewnością nie zagra lepiej od jakości źródła , co niby ma być źródłem wysokiej jakości dźwięku w tym radyjku ?
dokladnie

zeby to radio moglo zostac to trzeba by pominac caly sygnal audio!

cyfrowy sygnal odczytany z nosnika powinien byc przekierowany do zewnetrznego DACa w procesorze.

jezeli uzyjesz wyjsc RCA czy to wysokopoziomowych to wprowadzisz do procesora juz znieksztalcony sygnal przez DACa wbudowanego w radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie

zeby to radio moglo zostac to trzeba by pominac caly sygnal audio!

cyfrowy sygnal odczytany z nosnika powinien byc przekierowany do zewnetrznego DACa w procesorze.

jezeli uzyjesz wyjsc RCA czy to wysokopoziomowych to wprowadzisz do procesora juz znieksztalcony sygnal przez DACa wbudowanego w radio

 

 

Intencją mojego wpisu było wskazanie , ze to radio nie jest w stanie zaoferować wysokiej jakości z jakiegokolwiek źródła , nawet gdyby istniała jego cyfrowa postać .  Ograniczenia to odsługiwane formaty i sposób transmisji ( protokół przesyłu ). Gdyby zachowano napęd CD to inna sprawa , ale go usunięto w pierwszym kroku modyfikacji .

 

Jak sygnał radia analogowego przetworzysz na sygnał cyfrowy , to przez to nie stanie się źródłem wysokiej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest kaseciak... ale nie o to chodzi, chodzi o to że mogę podpiąć zmieniarkę, mogę przez aux lub bluetooth podpiąć smartfona / ipoda i z nich dostarczyć dosyć dobry sygnał... 

I tutaj właśnie moja ciekawość, czy dostarczając takie samo źródło do radia np. Alpine 9835/55 na przykład ta sama płyta CD i ta sama płyta w zmieniarce u mnie i wyprowadzając z niego sygnał przez RCA do zewnętrznego proca uzyskam o wiele gorszej jakości dźwięk, czy różnica może być niezauważalna??


Dzięki wam trochę więcej się dowiedziałem :)

Wiem że w moim "projekcie" jest przetworzenie z cyfrowego na analogowy a potem przez zewnętrzny proc znów na cyfrowy i z powrotem wypuszczony na analog do wzmacniaczy.... inne radyjka przesyłają do procka sygnał cyfrowy.... i tu właśnie jest wyższość radyjek oryginalnych....

 

Wcześniej pytałem konstruktora przeróbki czy może coś takiego zrobić (wypuścić sygnał cyfrowy światełkiem), ale mówił że to nie jest prosta i tania operacja.

 

Czyli albo rybki albo akwarium.... chyba że macie pomysł na jakiś kompromis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor miał iść do bi-ampu.... ale chyba na razie zaryzykuje zakup tej jednostki i podłącze przez wzmacniacz i zwrotnicę...

Procesor na razie sobie daruję co nie znaczy że temat odpuszczę :) 

 

Dzięki za pomoc, wiem dużo więcej...  ale jeszcze muszę się doszkolić odnośnie gdzie jest zmieniany sygnał cyfrowy na analogowy w module USB.

Bo zawsze piszecie o wyciągnięciu światełka z CD, ale czy jest możliwość wyciągnięcia sygnału cyfrowego z modułu USB bo w którymś momencie jest przetworzony na sygnał analogowy... czy to jest nie takie proste jak w CD ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio ma jeszcze obsługę zmieniarki, a więc światło można z niej wyprowadzić.

Radio ma AUX i bluetooth i z nich doprowadzam lepszy sygnał niż mp3 320

 

Proc ma być do bi-ampingu

 

 

Co do wyprowadzenia z USB sygnału cyfrowego... to bardziej chodziło mi o pogłębienie wiedzy teoretycznej, pomijamy wtedy układ radia i jego niedoskonałości i dajemy lepszej jakości nie przekonwertowany sygnał do zewnętrznego proca.

Wiem że nie uzyskam opery w aucie, ale tym sposobem zbliżę się do jakości dźwięku do radyjek uznanych za hi-end :)  i taki jest mój cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności tylko teoretyzujemy :) jak pisze chce się doszkolić :) nie chce dostać po łapach i usłyszeć "nie wymyślaj" tylko chce to wszystko zrozumieć :)

 

 

Są radyjka wysokich modeli alpine, pioneer, jvc ale ilu słuchaczy tyle zadowolonych i nie zadowolonych... dla jednych dane radyjko to hi-end a drugi zaraz powie że kupa...

Wiele opinii słyszałem że większość tych radyjków działa dobrze dopiero pod procesorem zewnętrznym, więc jaki sens wydawać kasę na starego rupcia ponad 1000pln jak i tak nie zagra lepiej od zewnętrznego procesora?

Czyli moim celem jest wyprowadzenie możliwie najmniej zniekształconego sygnału do zewnętrznego proca.... i w tedy nie mam uzyskać porównywalnego dźwięku do alpinek 9835/55 pionków P88RS itd ???

 

Dlatego zgłębiam ten temat używając klasycznego radia które będzie wyglądało idealnie w mojej desce a nie będę wkładał świecącego dziadostwa z ramkami, w załączniku przesyłam fotki dla uzmysłowienia dlaczego tak kombinuję....

post-2092-0-04152500-1471417107_thumb.jpg

post-2092-0-66777900-1471417119_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hajendy jak się patrzy xD

 

 

No właśnie :) a na forach jak się zacznie czytać to mega hi-endy... dlatego zamiast cisnać się w te "hi-endy" biorę pod uwagę powyższe rozwiązanie.

 

świdrując dalej temat.... moje radyjko ma jeszcze jedno ograniczenie, napięcie RCA pewnie nie będzie za wysoki, a w tych "hi-endach" mamy z reguły więcej niż 4V co napewno poprawia jakość dźwięku.

Do tego taki procek Helix DSP potrzebuje minimum 4V jeśli dobrze rozumie...

Są dobre jednostki, które wyglądają "klasycznie" np Nakamichi.

Tak tylko audi trochę przekombinowało i radio aby mogło wejść w całości musi mieć szerokość 21,5cm a Nakamichi napewno będzie standardowej szerokości i będę musiał po bokach zostawić te zaślepki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...