Skocz do zawartości

Toyota Avensis T25 sedan- moje 1-sze CA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rekos, szpachli z włóknem bym nie polecał... gdyż ciężej ją się nakłada i obrabia... bynajmniej dla początkującego :rotfl:
Jak juz pisalem wez szpachle wykonczeniowa.. Jest duzo latwiejsza w obrobce. Z wloknem bedziesz szlifowal 3 lata :rotfl:

 

Mieliście kiedykolwiek z doczynienia?

Nie zgadzam się z waszymi wypowiedziami - szlifuje się jak zwykłą szpachlę. Widać różnicę ewentualnie przy nakładaniu - tworzą się jak by ciągnące włókna. Nie sądzę, że jest to aż tak uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze na żywicę jako pierwszą warstwę stosuję właśnie szpachlę z włóknem i szlifuje to wstępnie papierem 60-80 :rotfl:

Na to potem szpachla wykończeniowa i papier 80-120 :rotfl:

I na koniec jeżeli ma być bardzo równo szpachla natryskowa :hyhy:

 

 

Dlaczego pytam bo wiekszosc samochodów jakie u Was widziałem (ze zrobionymi słupkami) fabrycznie miały je plastikowe u mnie niestety na słupkach jest cienki materiał i to dość dobrze zgrzany powierzchnią słupkach ze nie ma szans zebym go drapał/ściągał i sie zastanawiam, jak zrobic.

disaster3, wszystko zależy czym będziesz oklejał te słupki.

Chyba o takie coś Ci chodzi: http://muzykawtwoimsamochodzie.home.pl/alb.../slides/26.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze na żywicę jako pierwszą warstwę stosuję właśnie szpachlę z włóknem i szlifuje to wstępnie papierem 60-80 :rotfl:

Na to potem szpachla wykończeniowa i papier 80-120 :rotfl:

I na koniec jeżeli ma być bardzo równo szpachla natryskowa :hyhy:

 

 

Dlaczego pytam bo wiekszosc samochodów jakie u Was widziałem (ze zrobionymi słupkami) fabrycznie miały je plastikowe u mnie niestety na słupkach jest cienki materiał i to dość dobrze zgrzany powierzchnią słupkach ze nie ma szans zebym go drapał/ściągał i sie zastanawiam, jak zrobic.

disaster3, wszystko zależy czym będziesz oklejał te słupki.

Chyba o takie coś Ci chodzi: http://muzykawtwoimsamochodzie.home.pl/alb.../slides/26.html

 

tak maxtz cos w ten deseń. Zresztą na poczatku w miare widać materiał. Miałem najpierw zamiar robić flok, ale będzie pasował u mnie jak pies do jeża, skóra odpada, więc zostaje materiał dobrany do do tego ktory obecnie mam na słupkach. Jest w miare cienki i delikatny w dotyku i cos takiego bede musiał znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekos, ojojojjjjj używałem, używam i będę używał :rotfl:

bo zajmuję się troszkę lakierowaniem i blachareczką :hyhy:

I tak jak pisałem w obrabianiu i nakładaniu dla laika jest ona dwa razy bardziej uciążliwa !!!

Więc nie polecam jej stosować do tego typu prac.... bo też niby po co ???

Jak już pisałem chcąc mieć bardzo ładnie wykończone to proszę używać szpachli do plastiku której często używam do renowacji zderzaków i jest bardzo łatwa do rozprowadzania i nie pęknie, bo jest bardzo elastyczna...

A gdy będziemy robić pod obicie to polecam szpachlę którą bardzo łatwo się szlifuje nawet ręcznie ... Soft (miękka) np novol uni plus soft filling putty :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekos, szpachli z włóknem bym nie polecał... gdyż ciężej ją się nakłada i obrabia... bynajmniej dla początkującego :rotfl:
Jak juz pisalem wez szpachle wykonczeniowa.. Jest duzo latwiejsza w obrobce. Z wloknem bedziesz szlifowal 3 lata :)

 

Mieliście kiedykolwiek z doczynienia?

Nie zgadzam się z waszymi wypowiedziami - szlifuje się jak zwykłą szpachlę. Widać różnicę ewentualnie przy nakładaniu - tworzą się jak by ciągnące włókna. Nie sądzę, że jest to aż tak uciążliwe.

 

Oczywista sprawa, ze mialem :rotfl: Wiecej szpachli z wloknem na slupek nie dam :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...