Skocz do zawartości

Prawidłowe podłączenie na schemacie?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to po kolej jedziem.

 

1). Wzmacniacz wie bo ludzie we wsi gadali.

 

Wzmacniacz ciągnie z alternatora jak wiemy.

Ups alternator nie wyrabia no to jedzie z akumulatora.

Ale cóż to, akumulator nie jest w stanie oddać tyle prądu w tak krótkim czasie.

No to jedziem dalej, większość bierze z kondensatora koło wzmaka ponieważ Tau dugiego wzmaka jest większe ponieważ ma większą rezystancję i chwili gdy ten kondensator przy wzmaku oddał już całą energię ten drugi ma ją jeszcze.

Co się stanie jak damy go bliżej? A no będzie mógł oddać szybciej zgroadzoną w sobie energie.

 

A mostkek Thomsona służy przedewszystkim do mierzenia bardzo dokładnie rezystancji, czy małych?? niekoniecznie.

 

[ Dodano: 2009-05-19, 18:53 ]

Nie muszę chyba dodawać że dzieje się to równolegle a nie że najpierw ciągnie z tego później z tamtego.

 

[ Dodano: 2009-05-19, 18:57 ]

*Tau kondensatora oczywiście - błąd w poście.

 

[ Dodano: 2009-05-19, 19:02 ]

Apropo multimetru to zależy jaki kto ma mulitimetr

 

 

A czy kondensator nr1 rozladowany wie rowniez o tym ze wzmcniacz ma pierszenstwo w rozladowaniu nr2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok widzę że koledzy chcą się pośmiać.

 

Nie chce mi się pisać całej teorii bo widzę że i tak wiecie swoje.

 

Nie chce mi się w to zagłębiać że np. kondensator nie rozładuje się całkiem tylko do jakiegoś tam poziomu.

 

Dobrze wiecie (albo i nie) że zarówno alternator jak akumulator i kondensatory mają prąd maksymalny który mogą oddać w danym czasie i tego nie przeskoczy. A to że nie robie wywodu tylko piszę tak ło mniej więcej to nie jest żaden powód do brechty.

Po to się stosuje np. kondensatory bo ten prąd mają większy.

 

[ Dodano: 2009-05-19, 19:25 ]

Sory bardziej łopatologicznie nie umiem. Jak chcecie to moge wam przygotować wywód i za jakiś czas wrzucić. Jak będzie mi się chciało to może nawet symulację w scilabie ale nie sądze bo nie mam zbytnio czasu a i scilab nie jest programem który nie jakoś szczególnie zachwyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne OK.

Proponuje pobawic sie jednak najpierw tym kondensatorem z mocnymi piecami i mocna instalacja w roznych konfiguracjach i pomierzyc napiecia i prady zaleznie od konfiguracji o jakich piszesz to pogadamy dalej a w szczegolnosci sprawdzic cudowne wlasciwosci i wydajnosc kondensatora w roli oddawania duzego pradu i porownac je z nawet malym dodatkowym akumulatorem tylko w praktyce nie w teori.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w US&A maja aku kinetica bodajze 20Ah zwane "cap" (kond) killerem i jest reklamowane jako lepsze od 100 kondensatorow i pewnie tak jest

 

jednak dla mnie kondy sa glownie potrzebne w instalkach SQ, bo SPL sa calkowicie zbedne a nawet niektorzy twierdza ze przeszkadzaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konik83 To powiedz mi czym na schemacie zastąpisz akumulatot? Cewką :hyhy: .....

 

Cewka, zwlaszcza nawinieta na rdzen to wysmienite zrodlo zasilania.

 

Ma okładziny, gromadzi i oddaje energie więc niby co to jest? Słoń?

 

Na sloniach sie nie znam, ale wiem, ze akumulator nie ma okladzin tylko elektrody oraz, ze przetwarza energie elektryczna na chemiczna i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...