Skocz do zawartości

Volvo V70 - radio HU-403 - wyjście AUX


Rekomendowane odpowiedzi

 Czy można jakoś wyprowadzić wejście AUX z fabrycznego radia  HU-403, nie używając interfejsu mp3/usb/aux ?

 Chodzi mi o podłączenie grajka Mp3 ale nie przez jakiś transmiter, tylko tak żeby jakość była lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podpięte w HU-603 pod kasete. Wlutowałem się w płytkę od głowicy, dzwięk super, jedyny minus to że musi być cały czas kaseta. Odpiąłem taśmę głowicy żeby nie było zakłuceń

 

Dawnymi czasy wzmacniacz odczytu miał nieliniową charakterystykę , ale widać idzie nowe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę znawcę forumowego. Kolejny co nie wie nawet że nie wie. Masz, przeanalizuj, dokształć się, popolemizuj:

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/8e7d6953bcd626a2

 

Wiesz czy nie wiesz jaka jest charakterystyka wzmacniacza odczytu ( tego co zbiera sygnał a głowicy magnetofonowej ) ?

Zdjęcie tego raczej nie wyjaśni .

Chyba, ze wpiąłeś sie z pominięciem tego stopnia , ale jakoś z opisu to nie wynika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to jest nieliniowe czy liniowe to chyba mało ważne.

 

Czyli nawet nie zadałeś sobie trudu aby tak banalną rzecz sprawdzić ,  odchyłki w pasmie akustycznym rzędu 20 dB lub więcej ( nieliniowość ) to absolutnie pomijalny "pryszcz " przy tak dalece rozwiniętej inwencji autora :wink2:

 

 

https://www.google.pl/search?q=charakterystyka+wzmacniacza+odczytu+magnetofonu&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiugfLUhrfNAhVpDJoKHS_ZDEcQ_AUICCgB&biw=1024&bih=615#imgrc=S2mbDCJlEMXjxM%3A

 

 

O widzę znawcę forumowego. Kolejny co nie wie nawet że nie wie. Masz, przeanalizuj, dokształć się, popolemizuj:

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę miec z doktoratu z budowy silnika zeby jeździć samochodem. Żadnej odchyłki nie ma, dźwięk liniowo (z jednakowa głośnością bo chyba o to chodzi) dochodzi z prawego i lewego głośnika. Teraz mozesz dokonać analizy czy ominąłem cały układ głowicy czy nie. Wg mnie wlutowalem sie w tor idący do ic sterującego źrodłem ale kto to tam wie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie muszę miec z doktoratu z budowy silnika zeby jeździć samochodem.

A gdzie ta niewzruszona pewność siebie :wink2:

 

 


Żadnej odchyłki nie ma, dźwięk liniowo (z jednakowa głośnością bo chyba o to chodzi) dochodzi z prawego i lewego głośnika. T

Chyba nie o to , ale kto by się tym przejmował jak działa :wink:

 

 


Teraz mozesz dokonać analizy czy ominąłem cały układ głowicy czy nie. Wg mnie wlutowalem sie w tor idący do ic sterującego źrodłem ale kto to tam wie

 

Nie trzeba być znawcą aby stwierdzić , ze głowica jest urządzeniem  jednoelementowym w związku z tym nie da sie pominąć "całego jej układu " Jest głowica i kabel .

 

Chyba juz wystarczy tej pustej polemiki :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij proszę. Jeszcze przed chwila miałeś watpliwości co do jakości wejścia aux w hu-403 ktore w połączeniu ze standardowym zestawem głośnikowym gra tragicznie a teraz proponujesz hi input? Czuje sie zawiedziony i rozczarowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij proszę. Jeszcze przed chwila miałeś watpliwości co do jakości wejścia aux w hu-403 ktore w połączeniu ze standardowym zestawem głośnikowym gra tragicznie a teraz proponujesz hi input? Czuje sie zawiedziony i rozczarowany

 

Co mam uzasadniać ?

Co jest złego w wysokiej klasy Hi -Low , lub adapterach aktywnych ?

Jaka jest nieliniowość tych rzeczy ?

No pomijając takie bzdety jak np impedancja źródłowa , z wszelkimi jej konsekwencjami.

 

A może wiesz jak realizowana jest współpraca wszystkich procesorów nowej generacji do rozbudowy fabrycznych instalacji audio .

 

A tu jeden z możliwych przykładów

http://allegro.pl/genesis-hi-low-konwerter-rca-warszawa-i5400629739.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie to nie jest. I gorsze niz natywne rca imho-słabej jakości sygnał ze słabej koncówki nagle sie nie stanie wysokiej jakości. Shit in shit out. Co do procesora - miałem alpine i nawet nie montowałem- ustawienie było możliwe tylko na jednym ustawieniu głośności a pózniej juz tylko głośność tylko procesorem. Jednym słowem brak możliwości sterowania z kierownicy. Ponowię zatem pytanie, gdzie i przez co puścić sygnał bezpośrednio z tda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie to nie jest. I gorsze niz natywne rca imho-słabej jakości sygnał ze słabej koncówki nagle sie nie stanie wysokiej jakości.

 

Ponowię zatem pytanie, gdzie i przez co puścić sygnał bezpośrednio z tda.

 

Może najpierw zrób porządek z sobą .

Pytałem jaka jest nieliniowość zaproponowanych rozwiązań i ew możesz uzupełnić o zniekształcenia .

Rozumiem , ze doskonale sie orientujesz jaki poziom zniekształceń ma średniej klasy głośnik dynamiczny i bez problemu potrafisz porównać te wielkości.

 

 

Co do procesora - miałem alpine i nawet nie montowałem- ustawienie było możliwe tylko na jednym ustawieniu głośności a pózniej juz tylko głośność tylko procesorem. Jednym słowem brak możliwości sterowania z kierownicy.

Swiat tu się nie kończy , pora zerknąć co się dziś dzieje wokół . Gdybyś czegoś nie doczytał , to kontekst dotyczył sposobu transmisji sygnału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Może najpierw zrób porządek z sobą .
Pytałem jaka jest nieliniowość zaproponowanych rozwiązań i ew możesz uzupełnić o zniekształcenia .
Rozumiem , ze doskonale sie orientujesz jaki poziom zniekształceń ma średniej klasy głośnik dynamiczny i bez problemu potrafisz porównać te wielkości.
 

 

1. Proszę o nie obrażanie mnie i innych użytkowników (osobiste wycieczki są słabe)

2. To ja pytałem - nie odpowiadaj pytaniem na pytanie

3. Skoro już rozumiesz o co pytałem, to miło udzielić odpowiedzi. Chyba że nie wiesz, to nie ma sensu się wypowiadać 

4. http://obrazki.elektroda.pl/9910024900_1291480661.jpg - tego chce uniknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ktos neguje poprawność powszechnie stosowanych rozwiązań nie mając przy tym żadnego rzeczowego argumentu to trudno .

Napisz do Helixa , Masconiego czy Rainbowa ze ich rozwiązania będące w powszechnym uzytku są do niczego , bo masz inną ich wizję i maja na szybko opracować coś innego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię to zaraz po tym jak napiszesz do alpine, pioneera, kenwooda i innych zeby nie wypuszczali rca ze swoich urządzeń bo nie wiedza co robią. A i wspomnij zeby pokajali sie przed Helixem bo byli w błędzie i nie znali prawdy. Kończąc ten temat bo nie ma sensu, niech Ci bedzie ze rca jest gorsze niz twoje rozwiazanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię to zaraz po tym jak napiszesz do alpine, pioneera, kenwooda i innych zeby nie wypuszczali rca ze swoich urządzeń bo nie wiedza co robią. A i wspomnij zeby pokajali sie przed Helixem bo byli w błędzie i nie znali prawdy. Kończąc ten temat bo nie ma sensu, niech Ci bedzie ze rca jest gorsze niz twoje rozwiazanie.

 

RCA podłączone po końcówce mocy TDA nie ma żadnej przewagi nad rozwiązaniem stosowanym przez np Helixa i transmisją sygnału na wysokim poziomie , o możliwości transmisji w układzie symetrycznym czy impedancji źródłowej nie wspominając.

Nic mi tez nie wiadomo aby np Alpine wypuszczała RCA po stopniu mocy .

Jeżeli posiadasz takie informacje to podaj konkretny model .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...