Skocz do zawartości

D-Klasowe Mono


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nigdy nie mialem z takimi do czynienia dlatego klika pytań istotnych dla mnie.

 

1. Czy te wzmaki grzeją się czy raczej nie i czy wymagają wentylacji czy ewentualnie mogą być obsadzone pod tapicerką bagażnika w styropianowej wydmuszce zamiast koła zapasowego.

 

2. Jak się mają profilem brzmienia do mono w klasie AB i czy te ich Waty są prawdziwe czy przesadzpne i na wyrost ( nie czuć ich ;) )

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę z czystym sumieniem polecić PDX M6 od Alpine.

Mały, jeśli nie katowany to i specjalnie się nie grzeje.

Co do mocy to z HX2 RFa sobie radził, bez szału ale i nie dawał specjalnie powodów do narzekania.

Dzięki Przemek za odpisanie.

 

Aż takiej kobyły nie mam zamiaru podpiąć. Co najwyżej jakieś skromne 8 cali 4 ohmowe lub 2 ohmowe jak sobie Audison Vr404 w mostku nie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, z serii PDX - M12 również można śmiało brać. Wysoka sprawność, duży DF, 1200RMS przy 4ohm.

Wcześniej miałem również klasę D - JBL-MS A5001. Przez 2 lata zero problemów, po pół godziny "pałowania" suba robił się ledwo ciepły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grzeją się :) Waty, waty :D czuć je bardzo, wysoka sprawność robi robotę. Miałem kilka, i z taką 8", to nawet tani i bardzo malutki Sony XM-1s radził sobie doskonale, ba nawet z dwoma RE8 w 2 Ohm było bardzo fajnie pod względem kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podłączyłem na próbę Infinity Ref-1600A do CV Stroker 15" 2x4ohm, spięte w 2ohm. 

Przy normalnych poziomach głośności(czyli sub miał grać, ewentualnie trochę głośniej, żeby poczuć go na sobie) dawał sobie radę całkiem dobrze.

Przy większych poziomach było słychać, że go brakuje(w porównaniu z Hifonem Zeus i Atlasem). Generalnie nie odczułem dużej różnicy na niekorzyść infinity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podłączyłem na próbę Infinity Ref-1600A do CV Stroker 15" 2x4ohm, spięte w 2ohm. 

Przy normalnych poziomach głośności(czyli sub miał grać, ewentualnie trochę głośniej, żeby poczuć go na sobie) dawał sobie radę całkiem dobrze.

Przy większych poziomach było słychać, że go brakuje(w porównaniu z Hifonem Zeus i Atlasem). Generalnie nie odczułem dużej różnicy na niekorzyść infinity

Grzał Ci się Atlas ??

 

Ja Mam tylko opcję wsadzić taki piec w takie miejsce : 

post-15097-0-05498600-1462993350_thumb.jpg

 

Wyciął bym odpowiedni rozmiar, byłby na wcisk zaklinowany przez styropian, od góry nakryty jakąś płytą mdf co by nic go nie uszkodziło przy przewożeniu czegoś cięzkiego a czasem zdarza się ( np. kilka kartonów płytek, każdy po 30 kg  ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć D klasowe mono grzeje się mniej jak klasy ab bo ma wyższą sprawność. Coś tam ciepłe jest ale raczej nie gorące.

Brzmienie tu chyba ab jest lepsze jednak do suba d klas jest ok też potrafi zagrać w jakościowo oczywiście dobrej firmy. 

Waty jak to waty :) nic nie jest nad wyrost ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem ab, d jednak gra troszkę inaczej i nie bardzo mi to pasuje ale ma swoje zalety takie jak właśnie gabaryty, wyższa sprawność czy też stabilność w 1 czy nawet 0.5 Ohm... Mimo to wolę klocka wielkości szafki na buty wozić w bagażniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nigdy nie mialem z takimi do czynienia dlatego klika pytań istotnych dla mnie.

 

1. Czy te wzmaki grzeją się czy raczej nie i czy wymagają wentylacji czy ewentualnie mogą być obsadzone pod tapicerką bagażnika w styropianowej wydmuszce zamiast koła zapasowego.

 

2. Jak się mają profilem brzmienia do mono w klasie AB i czy te ich Waty są prawdziwe czy przesadzpne i na wyrost ( nie czuć ich ;) )

 

Na pytania Twoje nie odpowiem wiążąco ale względem grzania się i dostępnej mocy nie musisz się chyba mocno przejmować w tak pierwszym rzędzie. Pokazałeś dziupełkę całkiem małą na tego wzmaka i właśnie znikoma ilość miejsca ma całkiem spore znaczenie. Jest sporo małych wzmaków klasy d produkowanych przez uznane od wielu lat marki. Są szanse, że przez te kilka ostatnich lat to brzmienie cyfrowe  zmieniło się na plus. Proszę, masz trochę do oglądnięcia tych cyfrowych szkrabów, może akurat coś wybierzesz :)

http://www.sonicelectronix.com/cat_i1743_mini-amps.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też spróbować Excursiona:

http://www.caraudiosklepy.pl/excursion-hxa-1k-wzmacniacz-samochodowy-p1881.html

Wymiary: 54x140x200 - czyli po delikatniutkim rezanku w dziurkę wejdzie ;)

Druga sprawa, że warto podpytać na Zbożowej czy go przypadkiem nie mają na stanie to może byłaby szansa podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam miejsce na wzmak o wymiarach ok

35 x 20 cm.

 

Zdecydowslem sie na uznane amerykanskie mono klasy A/B.

 

Jezeli cos bedzie nie zgodnie z planem to nastepny krok bedzie D klasa z tym ze raczej cos z gornej półki ( no a To kasa 3 x tyle co obecne mono ;) )

 

Natomiast jeżeli ktos ma coś ciekawego do dodania to zachecam do wpisów, bedzie dla potomnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam malutkiego klocka z 1.7kw i grzeje sie bardzo mało, u mnie pod podłogą  jest bardzo malo miejsca a pedzi helona 12 na malym akumulatorze wiec lekko (wentylacyjnie) nie ma.

To dd m1c, polecam sie nim zainteresować bo naprawde to ciekawa opcja wsród "karłów".

 

 

Miałem kiedyś w boczku omegi zabudowany kocioł na wungiel w postaci alpine 3545, wiatraki wentylowały lepiej niz seryjny nawiew ale ani razu mi termik nie zadziałał a wydawało by sie ze lakier na błotniku az sie odbarwiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przyjdzie ten czas, że też będę się musiał na D przerzucić :/ suby wymagają co raz więcej i z ab już ciężko to zasilić :( dd akurat w tej kwestii jest bardzo ciekawą opcją ze względu na małe gabaryty i ogromne możliwości w stosunku do gabarytów.

 

Excursion też jest ciekawą opcją, zwłaszcza w temacie minimalnych gabarytów (mają naprawdę malutkie mono w ofercie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stetsomach zapomniałem, a ich kosteczki też potrafią zdrowo pędzić :) nie miałem tylko z nimi doczynienia i nie wiem czy to jeszcze piec na którym da się grać czy już generator do dmuchania na zawodach :D

 

 

A jaki polecicie najmocniejszy dostępny na Pl rynku

 

Tu import chyba jest lepszym rozwiązaniem... USA, Brazylia albo z północy (widziałem, że b2 audio fajne piecownie ma w ofercie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...