Skocz do zawartości

W miare mocne auto z lpg lub do zagazowania


pretor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój G3 GTi 115KM+ ( po modach ) paliwa w trasie brał przy normalnej jeździe średnio głównymi drogami 6,3L z prędkością 80-100km/h + wyprzedzanie ciężarówek. Zapakowany w 5osób z lekką nogą raz zszedłem na 5,9L ( 80-100km/h ) bez wyprzedzania i bardzo spokojna jazda, bo droga, gdzie co kawałek potrafią suszyć.

W mieście 10,5L do 13,5L i dodam, że jeżdżę na krótkich odcinkach.

 

W gazie ( na gazie jeździłem jakieś pół roku ) brał od 6,3L w spokojnej trasie do 17,5L gazu w mieście zimą, na krótkich odcinkach i dodam, że lubię podeptać trochę prawą noga w mieście i szybko osiągać prędkość przelotową.

 

Obecnie autko pochłania 10,5-12L w trasie, a w mieście 15,5 do 17,5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na szczescie to nie twoje kryteria I wcale sie nie musisz z nimi zgadzac.Mlodsze auta=mozliwie mniejszy przebieg=mozliwa mniejsza awarujnosc niektorych podzespolow.

 

@Pretor dlatego napisałem że moim zdaniem.

Niestety nie zawsze młodszy rok produkcji = większa bezawawyjność. Na przykład silniki BMW - 6 cylindrowe czyli od 2.5L budowane były na o wiele bardziej wytrzymalych podzespołach niż młodsze r4 stąd moje zdanie że lepiej dołożyć do wyposażenia niż do rocznika.

Z czego masz większą przyjemność? z jazdy w grzanych sportowych wygodnych stołkach na xenonie autem 2008 czy siedząc w zwykłych fotelach i wytężając wzrok w nocy w lesie na zwykłych reflektorach w aucie 2011?

Nie napisałeś w sumie czy wolisz coś czego jeździ full na ulicach typu astra, insignia, a6, e60, c5 itp czy właśnie wspomniany rzadki saab :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Saab 93 kombi 2,0 turbo 200km kumpel ostatnio kupił takiego za 40tys 2011r już z instalacją lpg i chwali sobie oszczędny szybki i mało spotykany

 

A orientujesz się jaka instalacja jest zalecana do tego silnika oraz ile to mniej więcej kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pretor dlatego napisałem że moim zdaniem.

Niestety nie zawsze młodszy rok produkcji = większa bezawawyjność. Na przykład silniki BMW - 6 cylindrowe czyli od 2.5L budowane były na o wiele bardziej wytrzymalych podzespołach niż młodsze r4 stąd moje zdanie że lepiej dołożyć do wyposażenia niż do rocznika.

Z czego masz większą przyjemność? z jazdy w grzanych sportowych wygodnych stołkach na xenonie autem 2008 czy siedząc w zwykłych fotelach i wytężając wzrok w nocy w lesie na zwykłych reflektorach w aucie 2011?

Nie napisałeś w sumie czy wolisz coś czego jeździ full na ulicach typu astra, insignia, a6, e60, c5 itp czy właśnie wspomniany rzadki saab :)

Jak dobrze poszukam to I z tego rocznika sie znajdzie bi ksenon I sportowe podgrzewane fotele.Narazie lopel wygrywa w moim zestawieniu, trwaja poszukiwania.Jak nic nie znajde w ciagu dwoch miechow to ide w diesla vw eja 2.0 tdi Cr prawdopodobnie w tourana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To tak jak ja chwalę sobie brak wyświetlanego spalania. Jak mam potrzebę deptać podłogę, to nie mam wyrzutów sumienia, gdy patrzę na zegary :wink:

Ja tam mam... Ale nie patrzę. Jedyne na co patrzę na zegarach to temp. Cieczy żeby nie deptac na zimnym. A jak Mastek mówił... Gaz za 1.5 więc nie ma znaczenia ile pali. 13-15... Inaczej i tak nie chce. 1.8t 150km w a6c5

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...