Skocz do zawartości

Podwójne filtry ?


Rekomendowane odpowiedzi

tak, stromosc zbocza sie zwieksza

tak, psuje sie faza!

 

 

 


znowu jak wyłączę w radiu filtry to jest za mocny bas w drzwiach,tak jakby filtry w piecu nie działały(a działają)
bardzo mozliwe ze na wzmacniaczu masz filtry 1. rzedu. czesto takie sa o czym producent nie informuje

wtedy wlacz na wzmacniaczu FULL i baw sie radiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... Może mieć dzięki temu zbocze 24 zamiast 12, to chyba też nic złego? W tym temacie była dyskusja... O ile radyjko pozwala na wybór zbocza to ok, lepiej użyć wtedy tylko jego filtrów ale w przypadku gdy radio ma tylko podstawę (przeważnie 12dB/okt) i piec tak samo a potrzebujemy jednak bardziej ostrego zbocza to nie widzę nic złego w użyciu obu filtrów, oczywiście pod warunkiem odpowiedniego ich ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to Pioneer Deh-6900IB piec AXTON A495,ustawiłem piec na FULL i regulacja samym radiem,dużo mocniejszy(mniej głębszy) bas ze skrzyni idzie a i drzwi też całkiem zmieniły tonację,wcześniej je ciąłem na 123Hz i było za sucho a teraz na 80Hz całkiem przyjemnie się słucha,chociaż nie wiem czy nie zmienię na 100Hz,pojeżdżę trochę i pokombinuje,za którymś razem dopasuje(mam taką nadzieję),dzięki za cenne wskazówki i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie radio i piec mam już napisałem,przód to audio system M165 a sub to audio system R12-szczelina,oczywiście wiadomym jest że wszystkie ustawienia robimy dla siebie i na swoje ucho,ale miałbym prośbę do tych najbardziej tu uzdolnionych-czy moglibyście napisać jak byście ustawili poszczególne parametry mając taki zestaw u siebie?Wiadomo że rodzaj muzyki ,auta ma znaczenie ale chodzi mi o taki tzw.standard ustawień,będę bardzo wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

Oczywiście nie chodzi mi o to żeby kogoś naśladować i ustawić inaczej niż mnie się to podoba,po prostu tak czysto informacyjnie,z ciekawości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...