Skocz do zawartości

System Car Audio - budowa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tweeter aż za czysty i drze się jak szalony :) ... panowie przypominam ile te głośniki kosztują kilkadziesiąt euro więc nie wymagajmy więc cudów. Te zestawy są "forumowymi przebojami" ale zapewniam taki GMS960 za 145zł , Velocity gra identycznie ... a może nawet lepiej , tylko jak potem się na forum nim pochwalić? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki GMS960 za 145zł , Velocity gra identycznie ... a może nawet lepiej , tylko jak potem się na forum nim pochwalić? :)
dokladnie :) Tez czasem zdarzy mi sie potestowac cos full budzetowego na powiedzmy nie calkiem budzetowym zasilaniu i okazuje sie ze hity forumowe wcale nie sa az takimi hitami... I zarowno w kwestii suba jak i zestawu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Stwierdzilem ze nie ma sensu zakladac nowego tematu a ten jest dosc podobny. Tylko ze ja Posiada Civica 96r 3d HB.

Pisze z prośbą o pomoc z doborem dobrego audio. Na poczatku mial to byc zestaw Helix DB 62.1 , Helix DB Two, plus skrzynia helixa. Jednak jak podjechałem do serwisu CA ,,RMS'' w jankach i podobno byly mistrz PL w tym puscil mi muzyke w jego astrze z Moreli Tempo 6 i Wzmaka Focala szczena mi opadla. Dlatego postanowilem powoli zbierac na tego typu CA.

Radio: apline 9874RR bo podobno nie wazne jaka alpina wazne aby byla alpina bo najlepiej gra. ok 400zł

głośniki: Widzialem na allegro uzywane tempo 6 . tylko nie wiem czy jest sens kupowania uzywki??a Moze inne??

Wzmak: Kolega z Forum polecil u-Dimension junior u-JR.4-300 - 600 zł

Skrzynia: Sadze ze z czasem ale bedzie wiec tez czekam na propozycje :)

Muzyka praktycznie kazda :) Regge , HH , Dance, House.

A Budżet lacznie wyniesie ok 2500 zł . Zależym mi na czystym dżwieku, a nie sprzecie który tylko robi hałas:)

Co do wygluszenia jestem beztalenciem ,pomysle nad tym moze samemu mi sie uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to CI mistrz PL polecil Alpine, nie wazna jaka alpine wazna, Alpine'a????

 

chlopie z takim podejsciem to idz do tego mistrza PL i on Ci napewno dobrze doradzi.

Tutaj chyba nie znajdziesz wiekszego kozaka jak ten mistrz PL, ktory polecil CI alpine nie wazne jaka wazne ze alpine'a

 

 

albo ogarnij sie jeszcze raz, zastanow co chcesz napisac i wtedy napisz a ktos Ci zawsze pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio: apline 9874RR bo podobno nie wazne jaka alpina wazne aby byla alpina bo najlepiej gra. ok 400zł
Jakas bzdura, poczytaj opinie o "teperówkach" serii CDA 98xx czy seri CDE i sam sie przekonaj ...

 

tylko nie wiem czy jest sens kupowania uzywki??a Moze inne??
Czemu nie w uzywce nie ma nic złego a tego typu sprzet raczej w "golfie" pod "kaseciakiem pajoniera" uzywany nie był...
Co do wygluszenia jestem beztalenciem ,pomysle nad tym moze samemu mi sie uda :)
wbrew pozorom to łatwe ale jesli chcesz to zrobic raz i porzadnie to nie tanie...
Wzmak: Kolega z Forum polecil u-Dimension junior u-JR.4-300 - 600 zł
Tyle ze to raczej diametralnie inna klasa sprzetu wiec podobienstw sie nie spodziewaj raczej...
Zależym mi na czystym dżwieku, a nie sprzecie który tylko robi hałas:)
wiec hcyba dobrym wyborem bedzie powiedzmy Aliante na suba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak: Kolega z Forum polecil u-Dimension junior u-JR.4-300 - 600 zł
Tyle ze to raczej diametralnie inna klasa sprzetu wiec podobienstw sie nie spodziewaj raczej...

Tego nie rozumiem :)

W taki razie wezme te morelki, z pewnoscia nie graly w glofie :)

A wiec jakie Radio polecacie do 500 zl?? Moze byc uzywka.

Dzieki mastah22 za porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Taki Wzmak to pewnie z 2 tys. Co do gostka to pop rotu mowil ze nie pcha kasy w Radia tylko w co innego . A jakie Radio polecicie ze swojego doswiadczenia ktore by laczyla ladny design z dobrymi parametrami. Moze Clarion DXZ 388?? Radio tak do 600 zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się porobiło w temacie :)

 

Niestety wciąż się wacham, którą opcję z polecanych tutaj wybrać - taki typ człowieka... dlatego spróbuje zaczerpnąć jeszcze trochę informacji,

 

 

w przypadku gdy decyduje się na zakup 2-kanałówki U.S.AMPS 800.2, na co zwracam uwagę przy układaniu kabli, jeśli za jakiś czas dokupuje wzmaka+suba, żebym później nie musiał znów czegoś przeciągać.

 

I jako, że wydanie na samego wzmaka 550zł jest dla mnie sporym wydatkiem, a wiadomo dochodzi do tego zestaw, kable, wytłumienie itp to zapewne będe musiał się ograniczyć w doborze drugiego wzmacniacza - i powiedzmy taki wzmak za 200zł napędzi suba? Inna sprawą jest to, że nie mam garażu, nie mieszkam na strzeżonym osiedlu i niestety boję się o stratę sprzętu - wystarczy wybić szybę i sprzętu nie ma.

 

A może jednak jakieś wielokanałówka? Np. Ground Zero GZHA 4150X, kolega z forum widze w dziale sprzedaży puszcza go za 850zł.

 

 

 

PS. Czy TAKI sposób umiejscowienia tweeterów przejdzie?

 

Przepraszam za niezdecydowanie i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz wczesniej napisałem, masz tylko jedno wyjscie RCA w radiu i to ono Ciebie ogranicza, jesli chcesz pozostac z tym samym radiem, musisz kupic 2 kanalowke z wyjsciem na drugi wzmak do napedzenia suba.

 

Ewentualnie sprzedac radio i kupic jakies z 2 parami RCA i wtedy 4 kanałowke mozesz kupic.

 

Ja Ciebie nie namiawiam na zakup mojego wzmaka, ale jest jednym z rozwiazan zeby nie zmieniac radia a pozniej dokupic mono lub druga 2 kanalowke.

 

ale tak jak napisales decyzja nalezy do ciebie, a jesli czegos nie bedziesz wiedzial, pytaj postaramy sie odpowiedziec.

 

Dodatkowo powiem Ci tak ze jak dobrze dobierzesz glosniki z przodu i porzadnie je zamontujesz to moze sie okazac ze nie bedziesz potrzebowal przez dlugi czas suba a po jakims czasie moze miec przyplyw gotowki i wogle zmienic koncepcje itd.

 

Podam przyklad, w piatek bylem na odsłuchach radia HX-D1 (ktore biore pod uwage do zakupu) i siadlem w pewnym samochodzie zeby posluchac jak gra ogolnie sprzet tam wsadzony. Bylem w ciezkim szoku i szczeka mi opadla.

 

Glosniki z przodu to revelator (czy cos takiego) napedzane Xtantem 603x, pytam sie pokaz mi instalke i suba w bagazniku. On do mnie nie mam suba obecnie to tylko gra przod. No basu było tyle ze szok, myslałem ze tam w bagazniku sa ze 2 suby, dynamika i ogolnie wszystko. Jezu chcialbym kiedys zrobic sobie tak system :)

 

tak potrafia zaskoczyc dobrze dobre elementy i sub okazuje sie zbyteczny czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz wczesniej napisałem, masz tylko jedno wyjscie RCA w radiu i to ono Ciebie ogranicza, jesli chcesz pozostac z tym samym radiem, musisz kupic 2 kanalowke z wyjsciem na drugi wzmak do napedzenia suba.

 

Ewentualnie sprzedac radio i kupic jakies z 2 parami RCA i wtedy 4 kanałowke mozesz kupic.

 

Jak to dobrze, że człowiek uczy się cały czas. Nie miałem pojęcia, że do radia z jednym wyjściem RCA nie mogę podłączyć 4 kanałówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem bo nigdy tego nie stosowalem, mialem radia zawsze z 3 parami RCA i sie tym nie interesowalem.

 

Jesli ty wiesz cos na ten temat to napisz a nie mnie atakujesz. W kazdym badz razie jesli z 1 pary wychodzi sygnal 2.5V np. to przy takim rzodzielaczu tez bedzie taki sygnal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tego nie wiedziałem, w kazdym badz razie, ja np. chwale sobie takie rozwiazanie na 2 wzamki (chwile mialem 1-ną 4-kanałowke) poniewaz jak cos chce teraz zmienic to nie zostaje bez muzyki w aucie i nie musze kupowac nic na wariata. Jak sprzedam jeden wzmacniacz to moge przez chwile jezdzic bez suba bo drugi podlacze pod przod i jest ok a przy 4-ce musze cos zaraz kupic bo dzwieku nie mam ;/

 

z drugiej strony ten US. Amps moze zarowno sluzyc jak naped na przod jak i suba, obecnie chodzi mi pod Hertze z przodu moja 2x125W w RMS i radzi sobie niezle, suba do 300 wat tez spokojnie pociagnie ma 400W w mostku, takze jest na tyle uniwersalny ze moze sie nadac do wszystkiego dla poczatkujacej instalacji.

 

ale tak ja mowie kolega sam wybierze z porad co najbardziej mu przypadnie do gustu.

Ja sie obecnie nie spiesze ze sprzedaza bo szukam czegos do 1k PLN (2-channel) do napedzania przodu w ok. 100W na kanał, ale na chwile obecna nic nie ma na allegro.

Jednak jak ktos bedzie chcial kupic to sprzedam i chwile pojezdze bez suba....

 

[ Dodano: 2009-05-17, 14:27 ]

http://strefacaraudio.pl/forum/topics9/pow...t5132.htm#52218 zwroc na to uwage, ten wzmacniacz + te glosniki i nogawki Ci same chodza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...