Skocz do zawartości

Kupno wzmaka z OLX -bez gwarancji


cezarg1410
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam mały dylemat i postanowiłem dopytać specjalistów.

Trafiłem na całkiem niezła okazję na wzmaka. Cena sporo mniejsza niż zwykle widywana na portalach aukcyjnych.

Sprzedający twierdzi, że piec jest sprawny, ale gwarancji nie da - chyba, że przyjadę i on sam go podłączy. Jest to nieco kłopotliwe bo to pół Polski :)

Co sądzicie? Warto zaryzykować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na jego ogłoszenia, zobacz czy przypadkiem innych częsci elektronicznych nie sprzedaje, zdarzało się, ze byli tacy goguśie co sprzedawali uwalony sprzęt jako "nie mam czasu sprawdzić" lub "nie znam się na takim sprzęcie", a w pozostałych ogłoszeniach mieli inne przedmioty spawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie. Druga sprawa - dawanie gwarancji rozruchowej na sprzęt komuś, kto może pierwszy raz na oczy wzmacniacz widzi ? Już miałem takie przypadki, że wysłany pewniak i nagle "popsuty"... Jeśli ja swój sprzęt podłączę komuś, to nie mam nic do ukrycia, odpalamy, dajemy "koncert" - jest ok, super, jest lipa - biorę to na siebie. Nieznajomej osobie na drugim końcu Polski, to już tak nie bardzo wierzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie. Druga sprawa - dawanie gwarancji rozruchowej na sprzęt komuś, kto może pierwszy raz na oczy wzmacniacz widzi ? Już miałem takie przypadki, że wysłany pewniak i nagle "popsuty"... Jeśli ja swój sprzęt podłączę komuś, to nie mam nic do ukrycia, odpalamy, dajemy "koncert" - jest ok, super, jest lipa - biorę to na siebie. Nieznajomej osobie na drugim końcu Polski, to już tak nie bardzo wierzę...

Zgadzam się z tym i dlatego rozumiem sprzedawcę. I wiem że raczej nie uwierzy mi na słowo: "Panie ja wzmacniacze podłączałem wiem jak to się robi"

Co do stwierdzenia z kasą, że jest to nie na miejscu to być może :) Po prostu widząc jakie większość z was ma instalacje i ile te klocki kosztuje... dla mnie to abstrakcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś w temacie:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/39091-ja-ci-pomog%C4%99-ty-mi-pomo%C5%BCesz/

o pomoc. Może ktoś będzie na miejscu i pomoże Ci w sprawdzeniu sprzętu i wysyłce. Ja mam duże uprzedzenie do kupowania czegokolwiek z olx przez wysyłkę bo sam wtopiłem trochę gotówki. Przez własną głupotę(level hard) raz 350zł drugi raz chyba 60zł. Olx w takim przypadku nic nie pomoże, to istna wylęgarnia złodziei. A policja wyśle tylko papier o umorzeniu sprawy. Ale mam dane patałacha co mnie okradł i przysięgam że sam go kiedyś umoralnię :wsciekly:

 

 

 


Po prostu widząc jakie większość z was ma instalacje i ile te klocki kosztuje... dla mnie to abstrakcja :)

Uwierz mi że wielu z ludzi na forum bardzo często duuużo rzeczy sobie odmawia żeby kupić wymarzony sprzęt. A w innych przypadkach to bynajmniej dużo pieniędzy a ogrom pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Fakt, później naprawić za tą stówę raczej nie naprawisz, co by to nie było i tyle z tych oszczędności będzie, zamiast stówy do przodu, może być 200 w tył...

 

Dlatego przy wysyłce sprzęt jest dla mnie w okazyjnej cenie dopiero wtedy, gdy jego cena jest na tyle niska by można było go w razie czego naprawić nie przekraczając wartości rynkowej takiego samego ale w 100% sprawnego ;) jeśli to piec który normalnie kosztuje 400-500zl a trafi się za 200 to ryzyko utopienia kasy jest już na tyle niskie, że można zaryzykować ;) jak dotąd ze wszystkich kupionych przeze mnie sprzętów w wysyłce (a sporo tego kupuję) wtopiłem 100zł przy piecu wartym 600zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie koleś do mnie dzwonił i mówił, że zależy kto więcej teraz da wiec chyba bijemy się o ten sam sprzęt :P
No cena jest mocno okazyjna trzeba przyznać. Koleś trochę farmazony opowiada. Np że to jest lepsza wersja X-924 bo to jest Class A, a gorsza wersja to jest "bez Class A" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie. Druga sprawa - dawanie gwarancji rozruchowej na sprzęt komuś, kto może pierwszy raz na oczy wzmacniacz widzi ? Już miałem takie przypadki, że wysłany pewniak i nagle "popsuty"... Jeśli ja swój sprzęt podłączę komuś, to nie mam nic do ukrycia, odpalamy, dajemy "koncert" - jest ok, super, jest lipa - biorę to na siebie. Nieznajomej osobie na drugim końcu Polski, to już tak nie bardzo wierzę...

Na przełomie stycznia/lutego wysłałem wzmacniacz, który był w 100% sprawny, w bardzo dobrym stanie. Pochodził z prywatnego samochodu i od nowości ze mną. Klient jeździł z piecem trzy dni i nagle cisza. Twierdził, że przestał dawać oznaki życia na zakrętach. Oczywiście podejrzenie od razu na błąd po stronie instalacji. Przedstawiłem z własnej woli propozycję, że wyślę go na diagnostykę do serwisu dystrybutora i zależnie od tego co powiedzą podejmę decyzję. Nie spotkało się to z aprobatą i zrobiło się niemiło, ale nie widziałem innej możliwości.  Serwis stwierdził, że padł jakiś scalak i błąd podłączenia tego nie spowodował. Przynajmniej jest to mało prawdopodobne. Pechowy zbieg okoliczności. To tylko elektronika. Zwróciłem pieniądze i wzmacniacz już na zawsze musi zostać ze mną.  Kwota wielokrotnie wyższa. Bywa różnie. Kwestia podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bardzo chciałem ten piecyk. Ale typ coś kręci. Gwarancja , niby sprawny ale nie daje. wystawić na allegro i napisać że 14 dni na rozruch też nie da bo nie ma konta i on nie da gwarancji bo by musiał sam montować. Ale półkę z głośnikami tanio odda :to jego argumenty na gwarancję i negocjacje warunków aukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...