Skocz do zawartości

Civic 4gen - modyfikacja instalacji audio


Rekomendowane odpowiedzi

Co mam:

 

Honda Civic 4gen EC9 hatchback 89r.,  dwa gaźniki i automatyczna skrzynia. Drzwi wygłuszone matą alu/butyl, dystanse.

Kenwood KMM-122Y

Hifonics Gemini VII

PowerBass L-60cx

Rockford Punch P1S4-8 w klozecie ok 8l.

 

Na chwilę obecną najbardziej dają mi się we znaki wysokie tony - troszkę za ostro jest. Miejscami nawet bardzo. Na pewno sprawdzę jak to gra z L-padami -3db może większymi oraz ile z tej ostrości jest zasługą taniego radyjka. Oczywiście zastanawiam się też nad jakąś zamianą w klockach, która to granie uspokoi ale na chwilę obecną oprócz lpadów i innego źródła chcę wysłać wzmacniacz do przeglądu. Ma już swoje lata oraz ślady "druciarstwa" w środku. To są najbardziej oczywiste według mnie ruchy na początek. Ktoś ma inne propozycje?

 

Ktoś próbował już podmiany oryginalnego wysokotonowca w tym zestawie na inny, który zagra z fabryczną zwrotnicą (nawet nie znam podziału ) a będzie bardziej zrównoważony brzmieniowo? Jakieś sugestie? 

 

Oczywiście alternatywą jest wymiana całego zestawu na inny, z wooferem który poradzi sobie dobrze w dosyć dużych drzwiach (ok 100x50 cm) i mniej natarczywą wysokotonówką, wymiana pieca lub radia ale na to przyjdzie jeszcze pora. Nie chcę się za bardzo rozpędzać i na razie nie myślę o aktywnych filtrach i więcej niż jednym piecyku. To małe i dosyć głośne autko, granie ma po prostu uprzyjemniać jazdę.

 

Nie wiem czy temat jest w dobrym dziale. Ma być raczej miejscem gdzie będę mógł rozwiązywać problemy trapiące moją konfigurację a nie być jej prezentacją.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można od tak zmienić sobie tweetera. Zmiana tweetera to projektowanie zwrotnicy na nowo. 

 

Zostają ci 3 rzeczy:
- na początek ściszenie l-padem
- lepsza opcja zaprojektowanie zwrotnicy nowej do tego zestawu na podstawie pomiarów i odsłuchów
- najlepsza wymiana zestawu przedniego na coś sprawdzonego


Zacznij od rozebrania zwornicy i wstawienia fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Macie racje, jak ktoś nie oczekuje, sterofoni, lokalizacji prezycyjnej, to mu zgranie fazowe, i wyrównanie efektynwości oraz linearyzacja impedancji do niczego nie jest potrzebna.


Nie biorę udziału już w tej dyskusji, pozdrawiam

 

Dlaczego od razu się zniechęcasz i unosisz ? Widzisz co to za zestaw ? Wiesz ile kosztuje zrobienie zwrotnicy po pomiarach jak się domyślam, więc o co tutaj kopie kruszyć ? Ten zestaw jest taki, jaki jest i brnięcie w koszty w tym wypadku jest zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ja się zakręcisz. Mnie zrobienie nowej zwrotki do AMA + H/K kosztowałe rudą flaszkę u jednego z forumowiczów.

Przechodziłem przez to. Nie unoszę się tylko zmiana głośnika bez korekcji zwrotnicy uważm, że jest bezsensowna. Powoduje to niedposwowanie efektywności a co za tym idzie, korekcja l-pad czyli to samo co ma teraz. Zmienia się punkt podziału, przez co robi się dziura lub uwydatnia zakres średnich w miejscu przecięcia charakterystyk.

Wiec jak coś jest do d... i nie chce się brnąć w pomiary, koszty itp. To moim zdaniem:

To sprzedać uzbierać parę zł i kupić coś sensownego lub się przyzwyczaić.

Bo kupno nowego tweetera to koszt, a korekcja zwrotnicy, kolejny a efekt bez pomiarów nieoczekiwalny.






 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...