Skocz do zawartości

Ipod jako źródło dźwięku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy podłączenie Ipoda jako źródło dźwięku bezpośrednio pod wzmacniacz samochodowy jest bezpieczne dla sprzętu?

Mam Ipoda nano 4 i chciałbym go podłączyć do Helixa A4. Jeśli takie połączenie będzie możliwe, to jak podłączyć pod 4 kanały, czyli przód + sub w mostku? Czy można użyć rozdzielacza RCA? :)

Podłączałem na próbę Ipoda pod wzmacniacz 2 kanałowy kablem 2RCA-jack 3,5 i wszystko działało bez problemu, jednak nie wiem czy napięcie wyjściowe Ipoda jest bezpieczne dla wzmacniacza. Proszę o poradę kogoś bardziej obeznanego w temacie niż ja :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można użyć 2 kabli np: http://sklep.rms.pl/img/product_media/1-1000/rozdzielacz_rca_2xrca_di_826.jpg

Do tych rozdzielaczy podłączyć 2RCA-jack 3,5 i powinny działać 4 kanały.

Mam radio fabryczne w oplu bez wyjścia aux, a za kilka miesięcy planuję zmianę samochodu, więc najprostszym rozwiązaniem było by podłączenie Ipoda pod wzmacniacz i zostawienie radia. Jeśli takie połączenie jest bezpieczne, jak znajdę trochę wolnego czasu spróbuję to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie te kabelki a fabryczne radio nie ma tam pinów z wejsciem sygnalu audio in. Wystarczyla by odpowiednia kostka z wejściami chincz

Popieram Abstynenta sygnal z telefonu nie powala ale ipod ma chyba mocniejszy sygnal wyjsciowy no i pytanie jakiej jakosci jest dany kawałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne radio nie ma pinów do audio in. Jakość dźwięku z ipoda po jacku była dosyć dobra, a nawet wydaje mi się że lepsza niż z radia fabrycznego.

Podłączałem wcześniej Alpine 9835, ale samochód często nie jest używany 2-3 tygodnie i po każdej dłuższej przerwie był rozładowany akumulator.

Wydaje mi się, że wszystko podłączałem prawidłowo, jednak radio było przyczyną rozładowywania akumulatora, bo po zmianie na radio fabryczne nie ma tego problemu.

Spróbuję podłączyć ipoda do Helixa, a jeśli dźwięk będzie bardzo słaby, pomyślę nad innym rozwiązaniem :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że coś źle zrobiłem, bo moja wiedza z dziedziny car audio jest niestety słaba :hyhy:

Podłączałem kabel zasilający od radia do kabla w kostce, w którym po przekręceniu stacyjki było 12V (chyba obydwa czerwone). Po wyjęciu kluczyka było 0, więc wydawało mi się, że połączyłem właściwe kable. Z braku czasu i odpowiedniej wiedzy włożyłem z powrotem fabryczne radio i sam nie zabieram się już za żadne zmiany :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że coś źle zrobiłem, bo moja wiedza z dziedziny car audio jest niestety słaba :hyhy:

Podłączałem kabel zasilający od radia do kabla w kostce, w którym po przekręceniu stacyjki było 12V (chyba obydwa czerwone). Po wyjęciu kluczyka było 0, więc wydawało mi się, że połączyłem właściwe kable. Z braku czasu i odpowiedniej wiedzy włożyłem z powrotem fabryczne radio i sam nie zabieram się już za żadne zmiany :hyhy:

 

To pojedz do serwisu CA i poproś  o podłączenie radia . Przynajmniej nic nie uszkodzisz .

Szkoda tego radia na eksperymenty z zasilaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o przejściówkę opel - iso czy coś innego? :hyhy:

Używałem podobnej do http://www.adaptershop.de/images/product_images/popup_images/8995136-1.jpg ,

ale trzeba było gdzieś wpiąć przewód załączający radio. Sprawdzałem miernikiem i tylko w jednym miejscu w kostce pojawiało się12V po przekręceniu stacyjki.

http://www.strefacaraudio.pl/topic/23099-rozladowywanie-sie-akumulatora-z-radiem-alpine/

w tym temacie znalazłem informację, że radio alpine ma duży pobór mocy, ale nie wiem czy w moim przypadku przyczyną byłą niewłaśniwa instalacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem niedawno takie cos do toyoty avensis też do radia alpine i wszystko dziala jak należy a orginalne radio jakie posiadasz zapewne jest podpiete pod wyswietlacz oddzielny to na pewno jest tam wyjscie sygnalowe niskonapieciowe

I jeden kabel odpowiada za pamiec a 2gi zasila radio po przekreceniu kluczyka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ipoda nano 4 i chciałbym go podłączyć do Helixa A4. Jeśli takie połączenie będzie możliwe, to jak podłączyć pod 4 kanały, czyli przód + sub w mostku? Czy można użyć rozdzielacza RCA?

 

FISHER w tej materii prawi co następuje:

"6 Input Signal Switch for Inputs C and D If there is only a mono signal in bridged mode on channel C and D the inputs can be connected with switch (6) on position 2. A Y-adapter is not necessary. Trimode is only possible when channels C and D are bridged. Drive channel C and D individual on position 1."

 

Cały manual leży np. tu:

http://130.com.ua/manuals/en/Manual-Car-amplifier-Helix-A4-Competition.pdf

zdecydowanie jest warty lektury  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączaj iPoda bezpośrednio pod wzmacniacz!

 

Od tego jest radio samochodowe i dopiero

do radia ewentualnie możesz dokupić

kabel pod iPoda.

 

Jeśli odłączysz/podłączysz kabel do iPoda

w chwili gdy wzmacniacz będzie pracował

możesz spalić wysokotonówki.

 

Drugi problem to regulacja głośności

- jak zapomnisz że ipod jest ustawiony na Max

wtedy też mozesz zniszczyć głośniki.

 

Wyjście w iPodzie jest wyjściem słuchawkowym,

a nie liniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że podłączamy urzadzenie do

końcówki mocy bez użycia preampa.

Końcówka mocy cały czas ma maksymalny

poziom wzmocnienia i jeśli odłączy sie

w trakcie pracy iPoda mozna upalić

głośniki takim "niekorzystnym" sygnałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...