Skocz do zawartości

Wygluszenie tylnej półki, sedan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z tylnią półką w sedanie (Peugeot 406). Przy muzyce z mocniejszym uderzeniem, blacha wchodzi w rezonans.

Wstępnie półkę wygłuszyłem od wewnętrznej strony bagażnika matą STP silver (została mi po drzwiach) i troche to pomogło ale niestety przy niskich częstotliwościach, nawet jak bardzo ściszę suba to słychać metalową półke.  

 

Sub w bagażniku to rex12s4 w zamkniętej budzie

 

Pytanie czym wygłuszyć/usztywnić drógą stronę metalowej półki oraz czy zasłonić także otwory pozostałe po oryginalnych głośnikach ?

 

 

 

 

post-17677-0-05815500-1457900766_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź miejsca zgrzewów i przylegania półki do reszty karoserii i gdy nie ma stałego połączenia (szczeliny lub  szpary) posiłkuj się klejem/szczeliwem wurtha, klejem silikonowym lub choćby gumą z pędzla. Przewody daj w jakąś koszulkę z pianki a resztę blachy dwustronnie oklej matą. Otwory po głośnikach niech zostaną otwarte, sub łatwiej przebije się do kabiny. Po wykonaniu tych czynności powinieneś mieć kłopot z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sinoff,  przy wolnym weekendzie zobaczymy rezultaty.   Z tapicerką nie zauważyłem problemu ( zostało mi troche maty kauczukowej i wykorzystałem ją do podklejenia miejsc styku tapicerki z blachą) aczkolwiek zobaczymy po rozwiązaniu problemu z metalową półką.    

post-17677-0-97289400-1457903493_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Skoro stp trochę pomogło to ja osobiście pokusił bym się o wyklejenie drugiej strony półki. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na boki bagażnika (w sensie zewnętrzna połać karoserii). Być może one rezonują i przenoszą dalej wibracje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...