Skocz do zawartości

Jakość odtwarzania - iPod vs Pendrive


Rekomendowane odpowiedzi

 W aucie mam odtwarzam muzykę z zestawu iPod + Alpine iDA x305s.

 Czy jakość odtwarzania muzyki  z Pendriva będzie inna ?

 

 Niedługo będę szukał używanego radia dla ziomka w granicach 400 zł (pewnie jakiś Alpine) i zastanawiamy się czy

 celować w odbiór z iPoda czy z pena.

 Temat CD odpada, chodzi mi o Mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz szansę zostać pionierem , wyjaśnij tylko jak chcesz przesłać analog przez USB

Ty się chyba karmisz taka uszczypliwością co? Napisałem ze jak sie nie myle, czytaj ze zrozumieniem a nie szukaj tematów gdzie mozna komuś dosrac. Troche wybieglem z myślami bo mi sie iPod skojarzył z kca do np 9855 i tam nie mam pewności co do tego jaki idzie sygnał. A w tym temacie jest poruszany ipod pod usb co przeoczylem i tu faktycznie idzie sygnał cyfrowy. A różnicy chyba nie ma żadnej bo ipod bedzie robił jako nośnik danych tak jak pendrive ale i tu moge się mylić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A co to prawdziwy flac?

 

Zapewne chodziło o flaca stworzonego bezpośrednio np z oryginalnej płyty audio, a nie o mp3 przerobione na format flac tylko po to, żeby więcej ludzi ściągnęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

 


Czy oryginał flac na USB jest lepszy od oryginału na CD ?

 

Panowie oczywiste jest 

 

na tłoczonej płycie   CD (oryginalnej) jest wav.

flac to rodzaj KOMPRESJI bezstratnej.

 

Czyli kupujesz bułkę ,mielisz ją i z tej papki na nowo robisz bułkę.Każda obróbka sygnału ingeruje w jego jakość.

 

Często jest tak że nie odróżnisz tych bułek ,podejrzewam że w aucie i na tym poziomie klocków różnicy  nie wyłapiesz .

Ale flac nie może być lepszy od pierwotnego pliku bo to już będzie przekłamanie/przekolorowanie /wyeksponoiwanie.

 

 

Od siebie dodam że miałem Ipod Video(iMod) używałem w aucie po analogu.

Ale wyłącznie z wgranym  oprogramowaniem  RockBox.

Cyfrowo wtedy się nie połączy ale odtwarza wszystkie plki w tym flac.

 

 Co dopytania z  tematu. Wybierz co będzie dla Ciebie wygodniejsze w użyciu i ciesz się ulubioną muzyką.Bo o to chodzi w tej zabawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czyli kupujesz bułkę ,mielisz ją i z tej papki na nowo robisz bułkę.Każda obróbka sygnału ingeruje w jego jakość.

 

I tu się nie zgodzę. Nie ma żadnej różnicy między plikiem wav i plikiem poddany kompresji flac i rozkodowanym. Plik flac po dekomresji jest w 100% zgodny z oryginałem. Utrata jakości powstaje w momencie tworzenia pliku flac z sygnału analogowego i odwrotnie w odtwarzaczu - cyfra-analog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Utrata jakości powstaje w momencie tworzenia pliku flac z sygnału analogowego i odwrotnie w odtwarzaczu - cyfra-analog.

Zgodzę się z tobą, wszelkie przetworzenia z sygnału analogowego na cyfrowy i odwrotnie powodują pewną utratę jakości niestety.

Wav i flac w takim razie jest "czysty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...