Skocz do zawartości

Głośnik basowy pod wzmacniacz 180W RMS.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam wzmacniacz Blaupunkt GTA 260, w mostku daje on 180W RMS. Potrzebuje głośnika basowego który wypełni basem spore w środku auto, mianowicie Seat Toledo 1L. Głośnik do 200zł, mogą być także używane. Skrzynie będę budował sam, mam w garażu trochę 16mm MDF'ów. Poczytałem internety i znalazłem kilku kandydatów:

-RE Audio 10s4

-Re Audio 12s4

-Magnat Xpress 10

Niestety żadnego z nich nie słyszałem na żywo. Magnata mógłbym kupić nowego, RE natomiast używki i domyślam się, że RE będą zdecydowanie lepsze. Kwestia wyboru pomiędzy 10 a 12 calowym. Moc ta sama 175W rms.

Zależy mi, żeby auto było ładnie całe wypełnione basem. Aktualnie mam Blaupunkta EMB 1200, ale to dudni, buczy, gra nierównomiernie i mimo tego, że ustawie filtr dolnoprzepustowy maksymalnie nisko to i tak słychać, że dochodzi bas z bagażka - porażka jednym słowem.

Wszystkie te głośniki mają bardzo pozytywne opinie no i się nie mogę zdecydować.

Słucham bardzo dużo rocka i metalu, fajnie było by czuć tą stopę perkusji (kickbass to się chyba zwie) :D

Ale słucham także z przyjaciółmi amerykańskiego rapu.

Przeczytałem też, że do dużego auta lepiej się sprawdzi BR od zamkniętej skrzyni, czy to prawda?

Bo czytałem, że obudowa zamknięta gra dokładniej, więc przy metalu i rocku powinna się chyba lepiej sprawdzać.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Dopiero zaczynam przygodę z CA, proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re będzie bardzo dobrym wyborem jednak pod tym piecem za dużo nie pokaże... Skrzynię mimo wszystko w twoim przypadku wybrał bym zamkniętą ewentualnie z górnej granicy litrazowej zalecanej dla głośnika. Szybciej i ostrzej będzie z 10" ale będzie mniej, przy twojej muzyce to przeszkadzać nie będzie ale przy rapie hh itp już może być troszkę gorzej z zejściem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem, ze te głośniki bardzo fajnie graja nawet na małych mocach. 

Mógłbyś uzasadnić dlaczego zamknięta? Chciałbym się troszkę dowiedzieć co i jak  :wink:

Rozumiem, że 12 dała by więcej tego basu, potrafi niżej zejść, ale jest mniej precyzyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12" w zamkniętej nie będzie w przypadku RE zamulać, bardziej chodzi o ten wzmacniacz, który niestety nie radzi sobie z kontrolowaniem suba ani pod względem mocy, anie pod względem DF, nie znam dokładnie tego parametru, ale z obserwacji i odsłuchu - bieda. Dziś słuchałem takiego pieca, napędzał 12" Alpine z najniższej serii i nie wyglądało to za dobrze... Dodam, że głośnik w klozecie siedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wzmacniacza na razie nie mogę zmienić z powodu braku funduszy.

Na razie chcę, żeby to jakoś w miarę przyjemnie grało.

Może zrobić po prostu tak, że kupie tego RE 12 i wsadzę do zamkniętej skrzyni, a z czasem jak będą fundusze to kupie mocniejszy wzmacniacz :D Na pewno grało by to zdecydowanie lepiej niż ten Blaupunkt EMB 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie byłbym jeszcze wdzięczny za podpowiedź jakiego litrażu skrzynie powinienem zrobić, i czy znajdę jakieś gotowe projekty do tego?

Czy 16mm MDF się nada? No i jakiej mocy wzmak do tego głośnika najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...