Skocz do zawartości

Prawy Woofer Nie gra


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, takie pytanko, mianowicie problem tak wygląda. Przeszedłem z pasywnego grania na aktywne. 

Przelutowałem kable z wcześniej biegnącego prawym tunelem od zwrotki do wzmacniacza do prawego woofera i jest tak 

wsiadam do zimnego auta. jadę pierwsze 20 min woofer nie gra ja przejadę przez jakieś lekkie koleiny zaczyna grac na chwilę i przestaję. i tak parę razy. Możliwe że cyna od lutowania na kablu głośnikowym mogła puścic? w tunelu przy schowku tam gdzie kabel był łączony tzn lutowany. ?

Podkreślam że przy wooferze który wychodzi od woofera tam był porządnie zalutowany z kontektorami ( matka - Ojciec Plus Minus ) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumie, też mam na off, a właśnie 3 dni temu przerabiałem taki przypadek, że woofer prawy nie grał. Dopiero po mocnym podkręceniu głośności na radiu załapywał i znowu po paru godzinach milczał. Docisnąłem pstryczek i zaczęło grać, więc piec wyjąłem, odrobina kontaktu w sprayu i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to nie wiedziałem takich rzeczy byłem w pewni przekonany że jest na OFF to wyłączony, nom ale np dziś zrobiłem mały eksperyment 

wsiadłem do zimnego auta włączyłem radio na volume 12-13 przyszedłem po 20 min i grał woofer normalnie tzn zaczął grac wiec obstawiam że coś kabel będzie bolało   przy łączeniu ( też miałem takiego zjawisko ) przy ALPINE NO 3554 jak jeździło ze mną na testach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu przerabiałem taki przypadek, że woofer prawy nie grał. Dopiero po mocnym podkręceniu głośności na radiu załapywał i znowu po paru godzinach milczał. Docisnąłem pstryczek i zaczęło grać,

 

Jak widać chyba jednak nie działa, zamień wf stronami na piecu i będziesz wiedział.

 

Jeśli chodzi o przełączniki to są to właśnie przełączniki a nie włączniki, służą do wybierania źródła wejścia bądź dalszego toru, mają minimum po 3 styki na kanał i 2 z trzech zawsze są zwarte, przełączając na inną pozycje zmieniasz tylko zworkę z pinów np 1-2 na 2-3... Nie wykluczasz udziału samego przełącznika. 

Bogus1984 przepraszam. myślałem,  że to dejson pisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okej rozumiem co mówisz do mnie ale tak mam na 2 wzmacniaczu 

wpierw alpine no 3554

teraz pionek gm-x 924 który zostaję u mnie na dłużej . więc 

może jak wcześniej wspomniałem zajrzę wpierw w łączeniu kabli tam gdzie lutowałem poruszam i może wtedy będzie znaleziona przyczyna ? czy wpierw pstryczkiem się pobawic ? pomimo ze tak się dzieje na 2 wzmacniaczu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym czasie co to pisales zdarzylbys sprawdzic jedno i drugie ;)

Mamusa zimno na dworzu jest u mnie wieje za ciepło nie jest ;d 

 

vibe ok nie problem ale wówczas da nam to obraz czego ? że jakaś strona uszkodzona czy jak zrobi to samo na zmianie stron i nadal nie będzie grac prawa strona to wówczas mamy winowajcę kabel głosnikowy taak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vibe dziekuje za pomoc 

wiec tak prawdo podobnie zimny lut w pionierze na płytce na pewno puścił lut np ( Od zbyt mocnego dokręcenia ) śrubokrętem. Kable są w porządku bo zrobił to samo tylko lewy woofer nie grał wróciłem po 5 minutach do auta zaczął grac 

wiec co prawo fizyki metal jak się rozgrzeje to się rozszerza więc lut na płytce się rozgrzewa 

jak jechałem robiłem głosniej żeby zwiększyc wiadomo pobór prądu to próbował grac wiec moje watpliwosci się wyjaśniły . 

 

dziękuje jeszcze raz za pomoc 

ogarne pionka do mojego magika jak będę zakładac nowy setup na wiosnę to jest tam chwila polutowac przy plytce 

 

temat do zamknięcia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak vibe pisał pozamieniam rca i jeszcze wtedy jednym sposobem zobaczę ale to może za tydzień jak znajdę chwilę czasu bo będę wymieniać kabel remote bo mam za cieniutki i muszę założyć gruszy bo hak jadę po koleinach lub dziurach to się pionier mi wyłącza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


będę wymieniać kabel remote bo mam za cieniutki i muszę założyć gruszy bo hak jadę po koleinach lub dziurach to się pionier mi wyłącza.

Grubosc kabelka tu akurat nie ma nic do rzeczy, ale wymienic na solidniejszy nie zaszkodzi napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nic nie ma do rzeczy ponieważ muszę to zrobić a ty chyba źle zrozumiałeś że jeszcze jak vibe kazał mi sprawdzić rca to sprawdzę przy następnej okazji jak będę zabierał się za wymianę kabelka remote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...