Skocz do zawartości

Budżetowe granie jakie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciał bym wymienić moje fabryczne głośniki w civic vi 3d. Na coś lepszego niż fabryka oczywiście 2way odseparowane.

Na razie miało by to grać pod samym radiem później dojdzie wzmacniacz. Oczywiście drzwi wygłuszę.

Zaraz ktoś napisze było xx razy... Owszem ludzie polecali AMY bl160 itp. Ale posty dość stare i już na all.. nie sprzedają tych polecanych budżetówek...

Fajnie jak by było coś nowego powiedzmy do 150 - 200zł na same głośniki...

 

Myślałem jeszcze nad takimi stx-ami w16.50.4mc. Są to 16cm 4ohm ale do użytku domowego i nie wiem czy ktoś próbował je dać w auto i jak one grają. + jakieś TW. Wyczytałem że jakąś serie 18 stx niektórzy montowali w autach ale wolał bym 16 mniej rzeźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rady odwiedziłem essa i widzę ze dobrą opinią cieszą się Excursion SX-6C i dozbieram tą 100zł i chyba wybiorę właśnie ten zestaw i do tego jakiś wzmak kupie.

Co o tym myślicie? Wiem na pewno by się nie pakować w wzmacniacze typu buszmen itp... Lepsze stare uznane używki Kenwood ps. sony xm itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też kupiłem do swojej 307 jak jeszcze miałem do napędzania suba Rodka r280i.

Z czasem się będę jeszcze rozglądał za jakimś radiem koniecznie z USB. Widzę na forumowej giełdzie jest trochę radyjek...

Ale nie moja kieszen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Jeszcze myślałem o Audio System m165 bo pojawiła się w pieniądzach do 300zł tylko że one są w 3ohm i czy nie będzie problemu z wzmacniaczem do nich?

 

Problemu nie będzie. Ja bym wybrał właśnie tę opcję, tzn ASy M165 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie w nowych masz jeszcze GMS 1968.

 

A nie myślałeś o używkach? Założyć temat w dziale kupię i powinieneś dostać kilka propozycji. A z forumowych rąk to raczej sprzęt pewny.

 

Tym niemniej jeśli mają być nówki to te gmsy warte przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym nowe.

To mamy exscurison sx 6c

AS mx165de

I GMS 1968 wyczytałem ze podobne z budowy do moreli. Mam jeszcze czas do końca miesiąca na zakup wiec mile widziane sugestie. I ten kto miał porownanie niech coś powie o wrażeniach jak graja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo chciałem pisać, ale potem tak sobie pomyślałem... że ile osób na spocie będzie miało system, który nowy kosztuje 250-300 zł ? :P

 

Miałem Audio System MX165 Plus i byłem zadowolony. Tyle że jego następcą jest M165.

Natomiast tego 165de nie słyszałem, a że jest to niższa półka to też trudno mi przypuszczać jak to może grać. Woofer wygląda zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem Powerbass s6c czy jakoś tak. Tw świdrowaly w uszy... Nie chciał bym tego powtarzać... A co do spotów to ciężko nie mam czasu za bardzo... wystarczy mi zdanie starszych obeznanych forumowiczów. To ma być zestaw na początek zabawy z CA klocki zawsze mogę zmienić. Tylko na start nie chciał bym syfu kupic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa w tym budżecie jest dość standardowa w przypadku TW, czyli ciężko o coś, co nie daje po uszach. Można z tym najbardziej wygrać, mając wiedzę na poziomie kilku naszych Forumowych Kolegów, którzy tworząc zwrotnice od podstaw, potrafią podciągnąć granie przetwornika. Jest to jednak kosztowne, więc raczej na początku zabawy odpada. Na fabrycznych zwrotkach, tutaj jeśli nie trafisz na "łagodniejszy" tweeter, najwięcej zrobi profil radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np dego sp650, mbquarty, dls r6a(to raczej w okolice 350zł), od koloru do wyboru jak widzisz ;]

 

jak chcesz pod samym radiem to tec sq6 sobie nawet dawały rade. Basu z nich od razu zaznacze nie uraczysz, wiecej pojawi sie go juz pod wzmakiem ale zapewne przyszlosciowo dolozysz do tego suba ;) ale mają całkiem przyzwoitą średnicę i kicka.

Jakiej muzyki słuchasz? I chcesz bardziej naparzać czy raczej iść w jakość? Bo tu o naparzaniu za wiele nie pogadasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham wszystkiego po trochu. Wzmacniacz planuje na przód. Chce jakosci a nie buczenia. Suba zostawiłem sobie z poprzedniego auta jest to Vibe Black Air II stara seria i napędzam go rodkiem r280i nie wykluczone ze rodek pójdzie na przód a do Vibe czegoś bede szukał zobaczymy. Chce zacząć od przodu dla tego sub jeszcze w szafie lezy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już doszliśmy do używek w kwocie 300 zł, to możesz też założyć temat w dziale "kupię", poczekać ze dwa-trzy dni na propozycję i potem je tutaj wypisać. Wtedy ktoś pomoże wybrać coś sensownego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...