Skocz do zawartości

Podlaczenie hi input wzmak+ radio opel corsa d i DLS ca 31


boloo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

dawno mnie tu nie bylo, ale ze sprzet zostal reaktywowany chcialem go podlaczyc jednak mam kilka problemow , mianowicie:

 

Wszystko juz mam niemal podlaczone , na ten moment zostaje radio fabryczne i fabryczne glosniki, Radio nie posiada rca.

 

Na razie podlaczylem suba na 3 kanale(wzmaka) przez hi input i wszystko pieknie gra, lecz mam niewykorzystane dwa kanaly i myslalem , aby je podpiac pod przednie fabryczne glosniki, zawsze by sie jakosc poprawiala.

 

Stad problemy:

1. hi input w moim wzmacniaczmu ma 4 wejscie 2x+ i 2x- , nie wiem gdzie mialbym podpiac kolejne glosniki ?

2. chyba , ze musze dokupic konwerter rca( i tyl , puszcze pod rca)

+a przod hi input + rozumiem wtedy musze poprawdzic dodatkowe kable glosnikowe i wpiac sie z kanaly a+b i do tego hi input? 

Nie do konca wiem czy to dobrze rozumiem.

3. Chyba, ze wszystko da rade podlaczyc pod 4 hi input, tylko jak?

 

Mam wrazenie , ze hi input dotyczy tylko przodu badz tylu i nie bedzie to gralo w 3 kanalach....ale wydawaloby mi sie to dziwne.

 

wiem , ze to nie najlepsze rozwiazanie , ale na ten moment jedyne mozliwe:)

 

dzieki za rady , jeszcze dodam fotke wzmacniacza, jak widzicie sa tylko 4 kanaly hiinput, np przy wzmacniaczu 4 kanalowym , jest 8 wejsc, a tutaj przy 3 kanalowym tylko 4 , wiec mam problem , a nie chce czegos spalic:) przeszukalem chyba wszystko i zachodze w glowe od kilku godzin, pierwszy raz podlaczam przez hi input , stad pytania.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz podlaczony ten hi input i subek gra , to teraz tylko przyloz kabelki od glosnikow przednich pod wyjscie A i B i juz masz muze ;) Nawet nie sprobowales , a przeciez to hi input , to wlasnie niejako pod kanaly A i B , a sub "podkrada" sygnal po klikniciu przelacznika Parallel Input na ON .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie probowalem bo tak jak mowie , pierwszy raz podlaczam przez hi input , nie chcialem czego popalic, zawsze podlaczalem przez rca:) 

 

niestety radio jest mojej mamy , u mnie siedzi cos innego :) jej jednak zalezy na fabrycznym radiu, myslalem , aby kupic lepszy fabryczny model, ale zabawy kupe z wylogowaniem , zalogowaniem ,zeby to gralo z wyswietlaczem itp. a jezdze autem dosc czesto wiec postanowilem cos z graniem zrobic

 

A tak gra i to calkiem przyzwoicie, drzwi wygluszone, seria corsy ma tweetery wiec po wygluszeniu naprawde naglosnienie daje rade, oczywiscie jesli chodzi o budzetowe granie

To dzis sprobuje to podlaczyc, dzieki za info:) 

 

p.s dobrze rozumiem, ze w takim razie jak to podlacze zaraz przy radiu czyli z 8 kabli zrobie 4 {jak w hi input )to powinno grac i nie musze wtedy dodatkowych kabli ciagnac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to radio to najprostszy model CD30 to prawdopodobnie ma ono tylko wyjście na przednie głośniki (musze sprawdzić w domu). Tez nie chciałem się bawić w żadne wylogowywania radia i wyświetlaczy, bo szukać kogoś kto ma tech'a to ze świeczka no i koszt radii oryginalnych. Dlatego cd30 poszedł do szafki, a na jego miejsce inne radio. Wiem kolego ze po wygłuszeniu gra to przyzwoicie jak na budzetówke xd sam mam corse D i tez przy niej grzebie przy audio. Zaczęło się od zwykłego subwoofera w bagażniku. A teraz kończy się na 3-way z głośnikami w słupkach :)

 

Wysłane z mojego 8070 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to radio to najprostszy model CD30 to prawdopodobnie ma ono tylko wyjście na przednie głośniki (musze sprawdzić w domu). Tez nie chciałem się bawić w żadne wylogowywania radia i wyświetlaczy, bo szukać kogoś kto ma tech'a to ze świeczka no i koszt radii oryginalnych. Dlatego cd30 poszedł do szafki, a na jego miejsce inne radio. Wiem kolego ze po wygłuszeniu gra to przyzwoicie jak na budzetówke xd sam mam corse D i tez przy niej grzebie przy audio. Zaczęło się od zwykłego subwoofera w bagażniku. A teraz kończy się na 3-way z głośnikami w słupkach :)

 

Wysłane z mojego 8070 przy użyciu Tapatalka

tak dokladnie cd30 tylko wyjscie na glosniki, jeszcze moja jest 3d i mam sam przod:) u mnie w seju jest podlaczone jak nalezy , tutaj z racji minimalnego budzetu , bo nie wiem jak dlugo sprzet pojezdzi , chcialem to podlaczyc na fabrycznym radiu, skoro istnieje cos takiego jak hi input to chyba warto wykorzystac , szczegolnie jesli ma byc to tylko do normalego sluchania:)

wiec albo na samym koncu w zasadzie z wyjsc glosnikowych puszczam kabel do hi input i z 8 robie 4, albo przy samym radiu z 8 robie 4 , dobrze rozumiem tak?

 

za to w seju juz jest 2 way hsk na wygluszonych drzwiach i solidne radio. Pierwszy raz korzystam z hi input , a zazwyczaj wzmacniacz ma tyle wejsc hi input ile kanalow , a tutaj jakos dziwnie stad moje zamieszanie , bo tak to niemal sie podlacza analogicznie jak rca.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o trzecim kanale. Z tego co pamiętam to czy chodzi ci o wyjście pod głośnik centralny z radia? Jeśli tak. To skoro to jest wyjście Mono. Masz wzmacniacz 4ch i masz wejście hi input 4ch (8 pinow). A radio ma 3ch. To głośniki lewy i prawy podłączać sobie do kanału 1 lewy prawy. A do kanału 2 jeśli Chcesz mostek to mostkujesz lewy i prawy na wejściu wzmaka. Ale musisz zmierzyć czy przypadkiem wejścia plus i minus nie są jakoś połączone ze sobą w kanale lewym i prawym. Generalnie na wejściu hi input jest po prostu dziennik napięcia który dostosowuje je z poziomu hi na poziom jaki jest w RCA.

 

Wysłane z mojego 8070 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o trzecim kanale. Z tego co pamiętam to czy chodzi ci o wyjście pod głośnik centralny z radia? Jeśli tak. To skoro to jest wyjście Mono. Masz wzmacniacz 4ch i masz wejście hi input 4ch (8 pinow). A radio ma 3ch. To głośniki lewy i prawy podłączać sobie do kanału 1 lewy prawy. A do kanału 2 jeśli Chcesz mostek to mostkujesz lewy i prawy na wejściu wzmaka. Ale musisz zmierzyć czy przypadkiem wejścia plus i minus nie są jakoś połączone ze sobą w kanale lewym i prawym. Generalnie na wejściu hi input jest po prostu dziennik napięcia który dostosowuje je z poziomu hi na poziom jaki jest w RCA.

 

Wysłane z mojego 8070 przy użyciu Tapatalka

jakby wzmacniacz byl 4 kanalowy to by nie bylo problemu , bo wtedy ma normalnie 8 wejsc hi input , ten jest 3 kanalowy (2x + 1 kanal mono ) z 4 wejsciami hi input....

 

a radio z tego co mi wiadomo jest 4 kanlowe , Przod L+P + Tyl L+P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boloo czy Ty w ogóle zrozumiałeś to co Ci Powalla napisał ? Śmiem wątpić.

 

Prościej chyba nie da rady tego napisać, jeśli masz jeszcze jakies watpliwości to zobacz w manualu do tego wzmacniacza.

 

PS.

Travispl, Ty chyba nie widziałeś tego wzmacniacza skoro takie rzeczy piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobie :) przez chwile myslalem , ze tylko na przod badz kanal mono mozna puscic sygnal przez hi input ( w instrukcji pisalo ze wyjscie low jest tylko przez rca i to mnie zmylilo) , ale skoro tak to dziala to dokupie jedynie troche kabla i zobaczymy co potrafi fabryka:P


wszystko dziala , dzieki za rady , musze powiedziec, ze nawet fabryczny przod pod wzmakiem daje rade , nie jest to hsk , ale jak na pieniazki wlozone w instalacje mysle , ze jest rewelacja:)

co mnie zdziwilo to moc hertaz hs 250 pod 190rms dls, naprawde jestem zaskoczony , myslalem , ze bedzie mu brakowalo mocy a tu taka niespodzianka, az sie prosi o jakis rozsadny przod...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...