Skocz do zawartości

sterowanie radia z samsung galaxy s4


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś zna program, który pozwoliłby na sterowanie ALPINE CDA 9812 poprzez użycie aplikacji na ww. telefon? Jest to możliwe?

Chodzi mi o funkcje podobne/identyczne z orginalnym pilotem

 

Pozdrawiam

Bartek

 

ps. Jeśli temat się powtarza to poproszę o link i zamknięcie tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak obiecałem tak też zrobiłem,

na początku muszę dodać że drugim ojcem sukcesu jest mój serdeczny kolega Alekub który po wielu namowach i poganianiu w końcu zarejestrował się na naszym forum. Stworzył aplikację nie na galaxy s4 ale na wszystkie telefony z androidem (testy na S3mini 4 cale, LG G4S 5 cali, galaxy neo 5,5 cala).

Aplikację opiszę i zamieści filmik z testu wspomniany Alekub czytaj Kuba :) testy odbyły się w moim samochodzie na stacji Alpine  Iva 310rb.

 tak wygląda aplikacja: screen z telefonu

 

post-13502-0-03907000-1455577138_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Ze względu na spore zainteresowanie, razem z Arkiem, zostałem zmuszony siedzieć po nocach aby jak najszybciej zamieścić szczegóły dotyczące naszego projektu. Z wielką przyjemnością chciałbym zaprezentować Wam nagranie wideo z pierwszego testu naszego interfejsu w połączeniu z radiem Alpine, telefonem z systemem Android oraz spersonalizowaną aplikacja do sterowania sprzętem za pomocą Bluetooth'a.  

 

 

Kilka informacji technicznych:

 

  Obecnie u Arka w samochodzie zainstalowaliśmy interfejs, dzięki któremu jesteśmy w stanie odczytać informacje z przycisków z kierownicy, przetłumaczyć go tak, aby komendy były zrozumiane przez radio Alpine. Dodatkowo, dzięki komunikacji Bluetooth oraz napisanej przeze mnie aplikacji na telefon Android, możemy sterować większością funkcji z poziomu telefonu, bez konieczności celowania nim w radio, tak jak to bywa przy standardowych pilotach IR. Dzięki tej funkcji możemy sterować swoim radiem będąc poza autem, a dzisiejszy test pokazał, że zasięg naszego pilota mieści się w przedziale 10 - 15 metrów przy zamkniętych drzwiach, z interfejsem schowanym za radiem. 

 

  Opisane powyżej funkcje są jedynie początkiem tego, co jesteśmy w stanie zrobić... Nasz interfejs nie ogranicza się jedynie do samego audio, gdyż jego możliwości są praktycznie nieograniczone. Obecnie pracujemy nad kolejnym projektem, dzięki któremu będziecie mogli monitorować pobór prądu, temperaturę Waszych wzmacniaczy, a jeżeli będzie to konieczne system sam załączy wentylatory aby sprzęt nie uległ przegrzaniu. Dla ciekawych załączam filmik z pierwszych testów:

 

 

  Chcesz zapalić światła (wewnętrzne/zewnętrzne) na odległość - żaden problem. Dzięki spersonalizowanej aplikacji, którą piszę, mogę dodać wymyśloną przez Was funkcję. Ktoś może zadać pytanie, a jak z bezpieczeństwem? Każdy z Was kto pokusi się na naszą "zabawkę" dostanie spersonalizowany sprzęt, tzn. parowanie telefonu z interfejsem za pomocą Bluetooth'a polegać będzie na podaniu unikatowego, czterocyfrowego kodu PIN nadawanego przeze mnie (a nie tak jak na allegrowych aukcjach standardowy PIN to: 1111). Dodatkowo same komendy w aplikacji "BT Pilot" pisane są wyłącznie pod jeden interfejs, tak aby nikt nie mógł sterować Waszym radiem mimo iż sam może posiadać identyczny interfejs. Co do wyglądu aplikacji to również nie chcemy Was ograniczać. Kolory, kształty i ikony przycisków możemy dostosować pod Wasze wymagania. 

 

  Pełne info pod telefonem: saltech 600373248

Zapraszam również do PW, chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

 

Pozdrawiamy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Może mnie się to i nie przyda (na razie)

Ale patrząc na ten projekt-  przy tej cenie jest to przełom na miarę epoki lodowcowej.

Tym bardziej że jest tu pełna interakcja z zamawiającym i kompletna personalizacja pod jego wymagania.

Tak trzymać panowie Arek i Kuba. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich ustaleń wynika, iż ten interfejs będzie współpracował z każdym modelem radia Alpine, dodatkowo chciałbym zaznaczyć, że już rozpoczęły się prace nad interfejsem dla JVC, SONY, Pionier, Clarion... Postaram się zrobić coś dla każdego. Tak jak już wcześniej pisałem staram się aby ten interfejs był nie tylko do obsługi samego audio (chociaż to jest jego główne zastosowanie) ale i do wykorzystania na szeroką skalę.

 

Załączam kolejne zdjęcie z aplikacji BT Pilot z dodatkowymi funkcjami:

- włączanie i wyłączanie świateł

- włączanie i wyłączanie wewnętrznego oświetlenia w samochodzie

- otwieranie i zamykanie okien

- uruchamianie silnika samochodu

 

Cena - wszelkie zapytania proszę kierować na PW ze względu na szereg możliwości/funkcji w jakie możemy wyposażyć ten interfejs. Przybliżony koszt to około 140zł

post-18629-0-56750000-1455977712_thumb.png

post-18629-0-72653400-1455977718_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...