Skocz do zawartości

Zmiana wzmacniacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie zmiany wzmacniacza - obecnie mam hifonics'a Zeus zx6400 który zasila zestaw eton pow 160.2.

Gra całkiem przyjemnie, jednak jak wiadomo zawsze coś można ulepszyć i tutaj moje pytanie czy zmienić wzmacniacz i na na jaki?

Najbardziej celuje w helixa a4 lub dls a4 jednak jak wiadomo ciężko z dostępem do używek. Natomiast na giełdzie wpadły mi w oko audio arty 120.2 i 200 a w sieci znalazłem jeszcze helixa b4.

Do wydania miałbym około 1500 zł.

Pytanie jednak czy taka zmiana jest zasada? Czy może zmienić głośniki na inne?

Dodam jeszcze że jednostka to Pioneer deh 80prs - podłączone aktywnie.

Będę wdzięczny za wasze opinie.

 

 

wysłane z Sony x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że tak naprawdę niczego mi nie brakuje. Moim zdaniem gra to co najmniej poprawnie ale jak wiadomo zawsze może być lepiej.

Systemu który jest obecnie słuchal Michał (MW91) oraz Szymon który wystroił mi to co obecnie gra.

 

wysłane z Sony x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dls nie bedzie dobrym rozwiazaniem pod etona bo to troche nie zbyt podobny profil brzmienia. Hifon ten bardzo fajnie ukazuje planowosc na scenie i daje jak na swoja cene i profil bardzo duzo przyjemnosci ze sluchania. Jak juz bys chcial celowac w cos to sprobuj posluchac helixa h400 esprit albo hxa 400. Bardzo fajne zestawienie. Na temat tego zestawu sa informacje i to dosc obszerne co do piecow i brzmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham dosłownie wszystkiego od koncertów z orkiestrą symfoniczną, przez jakiś pop z dużą ilością wokali, muzykę filmową, rocka metalu po d'n'b i techno, choć tego ostatniego coraz mniej bo ciężko o sety w dobrej jakości. Od systemu oczekuję detalicznosci, precyzji, szerokiej sceny, dobrego kicka i ładnego punktowego basu.

Teraz to wszystko jest, bas jest mocny, punktowy nie ciągnie się, kick jest rewelacyjny, czasami Góra nieco ostrzy ale to zależy od piosenki.

 

wysłane z Sony x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze jesli tak i jesli masz miejsce to rozdziel troche setup o 2 piece. Jesli oczywiscie masz mozliwosci. Cos detalicznego na gore i lagodniejszego. A na sekcje wf cos co da wiecej przyjemnosci ze sluchania srednicy. Bo zestaw sam z siebie jest bardzo zwarty. A napisz jak masz ciety zestaw bo to mnie ciekawi skoro masz postawiona aktywe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca w zabudowie mam sporo także nie ma problemu, co byś proponował?

Co do cięć to:

TW 4k/ 6dB/oct

Wf od góry 2k/ 12dB/oct

Dół 50Hz/ 12dB/oct

Sub 40Hz/ 24db/oct

Wszystko level 0, eq flat

 

wysłane z Sony x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nawet 4 kHz cięty, ale teraz jest lepiej. Czytałem właśnie w Twoim opisie wooferow eton'a i tak wstępnie ustawiłem, jednak teraz zmieniłem.

Budżet tak jak pisałem w pierwszym poście - 1500 zl

 

wysłane z Sony x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...