Skocz do zawartości

Radio podaje tylko niski sygnał


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,mam taką sprawę bo nie mogę dość do ładu z pewną instalacją, podejrzewam że winne jest radio i kable ale chce się upewnić a więc, radio to jakaś budżetówka Sony z jedną parą RCA (opisana jako Front/Rear/Sub), dołożyłem do tego wzmacniacz Magnat 4 kanałowy, pod kanał 1 i 2 zapięte są głośniki Jajka (JBL, 80w rms), a pod kanały 3 i 4 sub w mostku, do tego kable RCA z rozdzieleniem na 4 czyli 2 x Rca - 4x RCA, po podłączeniu z głośników JBL jak i ze skrzyni wydobywa się sam Bass pomimo że na radiu wyjście ustawione jako (Front) czyli powinno iść pełne pasmo, na wzmaku filtry przy kanale 1 i 2 ustawione na "Full" a przy kanałach 3 i 4 LPH, wszystko wydaje się być ok a jednak nie jest, stawiam na to że trzeba wyrzucić radio i wstawić takie które ma wyjścia na Front osobno i na Sub/Rear osobno, do tego dobre kable RCA, rozwiąże to mój problem? Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze przestawialem i tak i tak i jest tak samo,dodam więcej,jak podłączyłem radio Pioneer z 2x rca i podłączyłem dodatkowe kable rca jako front to jajka zagrały poprawnie całym pasmem wiec nie wiem czy to wina tych chinskich kabli z rozdzielaczem i radia czy coś innego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jeden z adeptów ca wlecial kiedyś ze radio mu buczy i piszczy. Mowimy mu, że kable są do d.. a on, ze nie. Daliśmy mu na chwilę monstery.. mina bezcenna.

P.S. miał te same kable z tym, że 2ch -2ch.

P.S. To tylko anegdotka. Nie sugeruje, ze wina podziału pasma leży po stronie kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie było tak jak mówiliście , w "ukrytych" opcja było wyjście ustawione na Sub, przestawiłem na Rear i zaczęło to grać poprawnie, zapytam jeszcze o jedna rzecz, jeżeli sub jest w mostku na kanałach 3 i 4 i jest obok tego przełącznik 3 pozycyjny "4ch-3ch-2ch" to jeżeli mam suba w mostku i przód na 1 i 2 kanale to dopiero po przełączeniu na "3ch" uzyskam pełną moc na mostku czy to nie ma różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz Bogus,nie zmieniło to nic :) jednak powiem wam ze wydaje mi się ze jakby radio miało osobne wyjście na suba i na front to zyskał bym na sterowaniu subem z poziomu radia, obecnie mam wrażenie ze sub gra niepełna mocą pomimo że gain na 3/4 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


pomimo że gain na 3/4
 

To nie jest żaden wyznacznik mocy. 

 

 

 


jakby radio miało osobne wyjście na suba i na front to zyskał bym na sterowaniu subem z poziomu radia

 

Dokładnie tak ale jak poprawnie ustawisz raz system, to taka regulacja jest zbędna ... oczywiście są też ludzie że jak przy każdym utworze nie pokręcą gałką , to są wręcz chorzy  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadome ale chciałem zaobrazowac :) generalnie teraz glosniki jajka grają taką samą siłą jak tuba bo nie ma regulacji na radiu aby ustawić suba głośniej :D czyli po wymiani radia na takie z osobnym wyjściem na front i sub będzie okej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...