Skocz do zawartości

Audio Art 100HC potrzebna pomoc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pacjent jak w temacie AA100HC od jakiegoś czasu to on prawdopodobnie odmawia posłuszeństwa tzn w jednym z kanałów pojawia się trzeszczenie, harczenie, przerwa w sygnale (objaw taki jakby uszkodzony był głośnik) niestety po wymianie głosników nadal to samo. Myślałem że powodem może być procek PXA-H701 (swego czasu miałem przepięcie w aucie z powody uszkodzenia regulatora) jednak to bym wykluczył, gdyż po zamianie przewodów zasilających głośniki wada przenosi się na drugi kanał , natomiast zamiana przewodów sygałowych niczego nie zmienia. Potrzeba kogoś kto zajął by się fachowo owym wzmacniaczem ? Za pomoc z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie uszkodzony potencjometr Gain na 1 z kanałów - błachostka - każdy przyzwoity elektronik w Twojej okolicy powinien za dobrą flaszke opanowac temat

Twierdzisz że potencjometr od gain-ów czy próba regulacji nimi nie powinna niczego zmienić ?

Jeszcze jedno spostrzeżenie o którym nie napisałem, mam wrażenie że im głośniej zaczynam słuchać tzn już tak dosadnie to jakby harczenie pojawia się rzadziej a nawet potrafi zaniknąć całkowicie  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie gain. Sprawa leży głębiej. Jeden z moich dręczy ten sam problem. Mój jest po inspekcji w Gliwicach i wraca na naprawę na początku roku. Charczenie i przerywanie to nie tylko jedno zjawisko. Zmienia się też brzmienie samego wzmacniacza. I nie jest to zmiana na plus...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie gain. Sprawa leży głębiej. Jeden z moich dręczy ten sam problem. Mój jest po inspekcji w Gliwicach i wraca na naprawę na początku roku. Charczenie i przerywanie to nie tylko jedno zjawisko. Zmienia się też brzmienie samego wzmacniacza. I nie jest to zmiana na plus...

 

Zmiana brzmienia była dodatkiem specjalnym dla Ciebie , w żadnym org AA tego nie uświadczysz .

OT

Gdyby Ci się nie chciało naprawiać to ja bardzo chętnie przygarnę takiego złomka :wink:

 

A sprawnego nie chcesz ? Za dopłatą mogę nawet uszkodzić to czy owo :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana brzmienia była dodatkiem specjalnym dla Ciebie , w żadnym org AA tego nie uświadczysz .

 

 

A sprawnego nie chcesz ? Za dopłatą mogę nawet uszkodzić to czy owo :wink2:

Panie Józefie, chciałbym chciał no ale narazie zostanę przy złotych feniksach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wzmacniacz naprawiony u Pana Józefa "Nakamichi" muszę powiedzieć że do tej pory nie spotkałem się z tak profesjonalnym podejściem do sprawy  :super: , co mnie zaskoczyło najbardziej , otrzymuję wzmacniacz i nikt nie woła o kasę  :szok: w rozmowie telefonicznej usłyszałem wpierw sprawdź ,a kiedy będzie wszystko ok to zapłacisz. SZOK. Wracając do samej usługi to faktycznie zmiana brzmienia na duuuuży plus. Naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz naprawiony u Pana Józefa "Nakamichi" muszę powiedzieć że do tej pory nie spotkałem się z tak profesjonalnym podejściem do sprawy :super: , co mnie zaskoczyło najbardziej , otrzymuję wzmacniacz i nikt nie woła o kasę :szok: w rozmowie telefonicznej usłyszałem wpierw sprawdź ,a kiedy będzie wszystko ok to zapłacisz. SZOK. Wracając do samej usługi to faktycznie zmiana brzmienia na duuuuży plus. Naprawdę polecam.

Był tylko naprawiony czy dodatkowo modyfikowany? Pytam bo piszesz o poprawie grania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tylko naprawiony czy dodatkowo modyfikowany? Pytam bo piszesz o poprawie grania

Jak już leży goluśki na stole ...........

Zapytaj MIchała ( MW91 ) , on miał podobny przypadek i raczej nie myśli o powrocie do oryginału .

Ale to bardzo dobry wzmacniacz w oryginale a sprawa zmiany jest absolutnie odwracalna .

Nie jest to tez jakaś nowość , a sprawa obadana lata temu jak użytkowałem dłużej 100 HC .

Tu wzmacniacz trafil do naprawy , a wszystko co więcej było w zasadzie w gratisie do usługi zasadniczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...