Skocz do zawartości

Wiatrówka na prezent.


SynDmx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar sprezentować mojemu Dziadkowi na 70-te urodziny wiatrówkę. W tym temacie jestem kompletnie zielony :D Może ktoś z forum bawi się w strzelanie?

Znalazłem na Alledrogo kilka sztuk, ale nie wiem czy po roku się nie rozlecą :P

Kadar WF-600

Tytan B-3

Cenowo około 200-250 zł. Ktoś pomoże? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek odkąd pamiętam pilnował sadów czereśniowych, więc raczej woli "żywe" cele :) Do dzisiaj ma wiatrówkę chyba z 1978 roku Polskiej firmy, jednak czas robi swoje i dużo części do wymiany.

Przez ponad 20 lat trenował też drużynę piłkarską, a mnie wspierał na każdym meczu, zachowywał się jak Scolari :D Całe serce w to wkładał, więc jeszcze zastanawiam się nad jakimś trofeum z wygrawerowanym napisem np. "Najlepszy Dziadek i trener". Co Wy na to? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam hatsana 90 5,5mm z czarną kolbą,powiem tyle porządna wiatrówka :) luneta precision point 3-9x40AO (nie polecam tanszych bo szybko się rozsypują na fabrycznej spreżynie i czar pryska wiatrówka staje się nie celna, a potem powstają opinie że hatsan to badziew )   do tego zmieniona sprężyna od alchemika wiatrówka mniej szarpie na tej spręzynie, dodatkowo przyciąłem lufe na tokarce o 5cm bo jakoś słabo wyglądał gwint przy końcówce, w kolbie na tylnej części dołożyłem odważniki całość wypełniłem watą w celu wyważenia giwery przez co zdecydowanie lepiej się z niej strzela, po tych przeróbkach powiem tak "z nie okrzesanego źrebaka" wyrósł "dorodny ogier" cele na odleglości 40-50m typu wrony i inne szkodniki nie maja nic do powiedzenia :) ostatnio znalazłem stary kineskop z telwizora juz po 4 strzale praktycznie w to samo miejsce udało mi się go przebić :) a sami wiecie jakie sa twarde,  naprawdę jestem pod wrażeniem jej mocy i celności, kusi mnie teraz Hatsan 125 ale 4,5mm z tą giwerka spokojnie można sobie ustawiać cele na 60-70m więc może być ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to za te pieniążki które kolega chce przeznaczyć to poszukał bym jakieś używki dobrej

lub dorzuć troszke kasy i kup na sprężynie gazowej , ewentualna . luneta mniej ucierpi, wiatrówka ma lepszą powtażalnoć itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę... ma ktoś wiedzę na temat wiatrówek pistoletów? Rozglądam się za pistoletem wiatrówką i tylko jeden aspekt techniczny się liczy - celność. Wygląd, masa itd nie ma znaczenia. przyrządy nie muszą być regulowane, ale jak będą to na +. Co do ceny to fajnie popatrzeć na coś w okolicy 300 zł. Jest sens w tej cenie coś szukać, czy raczej wszystko to będą zabawki niczym z festynu? 


używki wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Popieram kolegów w tych pieniążkach szybko się sypie i łapie luzy pozniej to tylko udręka a nie zabawa. Sprzęt starej produkcji zasługuje na uznanie, pod warunkiem jak jest szanowany.

 

Od jakiegoś czasu posiadam markera do paintball-a i zabawa jest o wiele ciekawsza gdy nie brakuje naboji pod spustem :D

 

Przy okazji można jeździć na strzelanie z kolegami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pistolety czy to na ostrą amunicję czy to wiatrówki nigdy  nie będą celne tak jak karabinki , a wiatrówka na kilka/ kilkanaście metrów maks z celnością . za 300zł raczej nic dobrego nie kupisz niestety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...